Epsom Oaks - Epsom Oaks

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából

Oaks Cövek
1. csoport verseny
Eleanor horse.jpg
1801 Oaks győztes Eleanor
Elhelyezkedés Epsom Downs
Epsom , Anglia
Felavatották 1779
Verseny típusa Lapos / Telivér
Szponzor TBD (2021)
Weboldal Epsom Downs
Versenyinformációk
Távolság 1m 4f 6y (2420 m)
Felület Gyep
Vágány Balkezes
Képesítés Hároméves töltelék
Súly 9 st 0 lb
Pénztárca 250 000 font (2020)
1.: 141 775 font
Epsom Oaks
2020
Királykék, narancssárga korong, csíkos ujjak és sapka Madonna kék, barna keresztövek, kék sapka Fekete-fehér (felező), ujja fordított, piros sapka
Szerelem Ennistymon Őszintén szólva, Drágám

Az Oaks Stakes egy 1. csoportba tartozó lapos lóverseny Nagy-Britanniában, amelyen hároméves töltelék indul . Az Epsom Downs- nál futnak 1 mérföld, 4 hosszú és 6 yard (2420 méter) távolságon, és a tervek szerint évente május végén vagy június elején kerül megrendezésre. Az öt klasszikus verseny közül a második legrégebbi , a St Leger után . Hivatalosan az Investec Oaks néven közismert nevén egyszerűen a The Oaks . (Az Egyesült Királyságban és a tengerentúli országokban egyre inkább Epsom Oaks néven emlegetik , bár az „Epsom” nem része a verseny hivatalos címének.)

Ez a harmadik a brit öt klasszikus verseny közül, amelyet az idény során rendeznek, és a kettő közül a második a töltelékre korlátozódik. Szintén a Fillies Triple Crown középső lábaként szolgálhat, amelyet megelőz az 1000 Guinea , majd a St Leger követi, bár mindhárom megnyerését csak ritkán kísérlik meg.

Történelem

A rendezvény az Epsomtól keletre fekvő The Oaks nevű birtokról kapta a nevét , amelyet a 18. században a Derby 12. grófjának adtak bérbe . Vendégeivel együtt 1778-ban a birtokon tartott parti során alakították ki a versenyt. Először 1779-ben, egy évvel a Derby tét bevezetése előtt tartották (Oakes Stakes néven) . Az alakuló győztes, Bridget maga Lord Derby tulajdonában volt.

A tölgyek ezt követően Nagy-Britannia egyik vezető eseményévé váltak a hároméves gyermekek számára. Az 1860-as évek közepére a korosztály öt vezető eseményét "klasszikusoknak" nevezték. A koncepciót később számos más országban elfogadták.

A tölgyek európai változatai közé tartozik az ír tölgy , a Preis der Diana , a Prix ​​de Diane és az Oaks d'Italia . További nemzeti megfelelőik: az AJC Oaks , az új-zélandi Oaks és a Yushun Himba .

1892 óta a lovak egyenként 9 követ hordoztak a versenyen. Ezt megelőzően több ingadozás volt, egy eredeti 8 kőtől 4 fontig , lefelé 8 kőig, majd fokozatosan felfelé.

Mindkét világháború alatt a versenyt Newmarket- ben New Oaks Stakes címmel rendezték . A 2014-es futam Sir Henry Cecil nevét tartalmazta a címében. Cecil, aki 2013 júniusában hunyt el, 1985 és 2007 között nyolc Oaks-győztest képzett.

Rekordok

Vezető zsoké (9 győzelem):

  • Frank Buckle - Nike (1797), Bellissima (1798), Bellina (1799), Skócia (1802), Theophania (1803), Meteora (1805), Neva (1817), Corinne (1818), Cink (1823)

Vezető tréner (13 győzelem):

  • Robert Robson - Scotia (1802), Pelisse (1804), Meteora (1805), Briseis (1807), Morel (1808), Orleans-i szobalány (1809), Zene (1813), Minuet (1815), Tájkép (1816), Corinne (1818), Pastille (1822), Cink (1823), Wings (1825)

Vezető tulajdonos (7 győzelem): (része tulajdonjogot is tartalmaz)

  • Susan Magnier - Shahtoush (1998), Képzeld el (2001), Alexandrova (2006), Was (2012), Minding (2016), Örökké együtt (2018), Love (2020)
  • A leggyorsabb nyerési idő (az Epsomnál ) - Szerelem (2020), 2 m 34,06 s
  • Legszélesebb nyerési különbség - Sun Princess (1983), 12 hossz
  • A leghosszabb szorzó nyertesei : Vespa (1833), Jet Ski Lady (1991) és Qualify (2015)
  • A legrövidebb szorzó győztese - Pretty Polly (1904), 8/100
  • A legtöbb futó - 26, 1848-ban
  • A legkevesebb futó - 4, 1799-ben és 1904-ben

Nyertesek

Év Győztes Zsoké Edző Tulajdonos Idő
1779 Bridget Dick Goodisson Saunders Derby 12. grófja
1780 Tetotum Dick Goodisson Thomas Douglas
1781 Hit Dick Goodisson John Pratt 1. gróf Grosvenor
1782 Ceres Sam Chifney John Pratt 1. gróf Grosvenor
1783 A tölgyesek szobalánya Sam Chifney John Pratt 1. gróf Grosvenor
1784 Stella Charles Hindley Philip Burlton
1785 Apróság J. Madár John Pratt Clermont 1. grófja
1786 Sárga kanca James Edwards Richard Prince Sir Frank Standish
1787 Annette Dennis Fitzpatrick J. Watson Richard Vernon
1788 Nadragulya Dennis Fitzpatrick Frank Neale Egremont 3. grófja
1789 Címke Sam Chifney Frank Neale Egremont 3. grófja
1790 Hippolyta Sam Chifney Matt Stephenson 5. Bedford herceg
1791 Portia John Singleton Jr. Matt Stephenson 5. Bedford herceg
1792 Volante Charles Hindley John Pratt Clermont 1. grófja
1793 Caelia John Singleton Jr. Matt Stephenson 5. Bedford herceg
1794 Hermione Sam Arnull Saunders Derby 12. grófja
1795 Platina Dennis Fitzpatrick Frank Neale Egremont 3. grófja
1796 Parisot John Arnull Richard Prince Sir Frank Standish
1797 Nike Frank Buckle John Pratt 1. gróf Grosvenor
1798 Bellissima Frank Buckle Richard Prince John Durand
1799 Bellina Frank Buckle John Pratt 1. gróf Grosvenor
1800 Tiszavirág életűek Dennis Fitzpatrick Frank Neale Egremont 3. grófja
1801 Eleanor John Saunders J. Frost Sir Charles Bunbury
1802 Skócia Frank Buckle Robert Robson John Wastell
1803 Theophania Frank Buckle Sam King Sir Thomas Gascoigne
1804 Bunda Bill Clift Robert Robson Grafton 3. hercege
1805 Meteora Frank Buckle Robert Robson 2. Earl Grosvenor
1806 Bronz William Edwards Dixon Boyce Berkeley Craven
1807 Briseis Samuel Chifney Jr. Robert Robson Thomas Grosvenor
1808 Kucsmagomba Bill Clift Robert Robson Grafton 3. hercege
1809 Orleans-i szobalány Ben Moss Robert Robson John Leveson-Gower
1810 Oriana Bill Peirse Bill Peirse Sir William Gerard
1811 Varázslás Samuel Chifney Jr. Dixon Boyce Rutland 5. hercege
1812 Manuella Bill Peirse Bill Peirse Nyugat-Hewett
1813 Zene Tom Goodisson Robert Robson Grafton 4. hercege
1814 Medora Sam Barnard Dixon Boyce Rutland 5. hercege
1815 Menüett Tom Goodisson Robert Robson Grafton 4. hercege
1816 Tájkép Samuel Chifney Jr. Robert Robson John Leveson-Gower
1817 Neva Frank Buckle Dixon Boyce George Watson
1818 Corinne Frank Buckle Robert Robson John Udney
1819 Lapát Samuel Chifney Jr. William Chifney Thomas Thornhill
1820 Caroline Harry Edwards Robert Stephenson Egremont 3. grófja
1821 Augusta Jem Robinson R. ifj. Herceg Exeter 2. márki
1822 Pasztilla Harry Edwards Robert Robson Grafton 4. hercege
1823 Cink Frank Buckle Robert Robson Grafton 4. hercege
1824 Pókháló Jem Robinson James Edwards Jersey 5. grófja
1825 Szárnyak Samuel Chifney Jr. Robert Robson Thomas Grosvenor
1826 Lilias Tommy Lye John Forth John Forth
1827 Gulnare Frank Boyce John Kent Richmond 5. hercege
1828 Türkiz John Barham napja Robert Stephenson Grafton 4. hercege
1829 Zöld palást George Dockeray Charles Marson Exeter 2. márki
1830 Variáció George Edwards Bobby Pettit William Scott Stonehewer
1831 Oxigén John Barham napja Robert Stephenson Grafton 4. hercege
1832 Galata Patrick Conolly Charles Marson Exeter 2. márki
1833 Vespa Jem Chapple H. Scott Sir Mark Wood
1834 Punci John Barham napja W. nap Thomas Cosby
1835 Trumps királynője Tommy Lye John Blenkhorn Edward Lloyd-Mostyn
1836 ciprusi Bill Scott John Scott John Scott
1837 Miss Letty John Holmes Isaac Blades Thomas Orde-Powlett
1838 Ipar Bill Scott John Scott Chesterfield 6. grófja
1839 Megtévesztés John Barham napja W. Treen Fulwar Craven
1840 Feszület John Barham napja John Barham napja Lord George Bentinck
1841 Ghuznee Bill Scott John Scott 1. Westminster márki
1842 Nellünk Tommy Lye Tom Dawson George Dawson
1843 Méreg Frank Butler R. Fisher George Samuel Ford
1844 A hercegnő Frank Butler John Scott George Anson
1845 Fénytörés Henry Bell John Kent Jr. Richmond 5. hercege
1846 Kolduló Sam Day John Day John Gully
1847 Miami Sim Templeman W. Beresford Sir Joseph Hawley
1848 Cymba Sim Templeman John Day Harry Hill
1849 Lady Evelyn Frank Butler Tom Taylor Chesterfield 6. grófja
1850 Rhedycina Frank Butler William Goodwin George Hobson
1851 Írisz Frank Butler John Scott Lord Stanley
1852 Énekesnő Frank Butler John Scott John Scott
1853 Catherine Hayes Charles Marlow Mathew Dawson John Don-Wauchope
1854 Vagdalt hús Jack Charlton William Goodwin William Cookson
1855 Márkiné Sim Templeman John Scott William Rudston-Read
1856 Vagdalt húst tartalmazó pite Alfred Day John Day Harry Hill
1857 Pislogj Bonny Jack Charlton William I'Anson William I'Anson
1858 Nevelőnő Tom Ashmall Tom Eskrett William Gratwicke
1859 Summerside George Fordham Tom Taylor 1. báró Londesborough
1860 Pillangó Jim Snowden G. Oates Richard Eastwood
1861 Barna hercegnő Luke Snowden Joseph Saxon Joseph Saxon
1862 Feu de Joie Tom Chaloner James Godding Richard Naylor
1863 Bertha királynő Tom Aldcroft John Scott 6. Falmouth vikomt
1864 Fille de l'Air Arthur Edwards Idősebb Tom Jennings Frédéric de Lagrange
1865 Regalia John Norman William Harlock William Graham
1866 Kínzó Jimmy Mann C. Blanton Benjamin Ellam
1867 Hippia John Daley Joseph Hayhoe Mayer A. de Rothschild
1868 Formosa George Fordham Henry Woolcott William Graham
1869 Brigantine Idősebb Tom Cannon Vilmos napja Sir Frederick Johnstone
1870 Gamos George Fordham Henry Woolcott William Graham 2: 46.50
1871 Hannah Charlie Maidment Joseph Hayhoe Mayer A. de Rothschild 2: 51.00
1872 Reine George Fordham Idősebb Tom Jennings Claude Joachim Lefèvre
1873 Marie Stuart Idősebb Tom Cannon Robert Peck James Merry
1874 Bocsánatkérés John Osborne Jr. William Osborne John King 2: 48.00
1875 Spinaway Fred Archer Mathew Dawson 6. Falmouth vikomt
1876
( dh )
Camelia
Enguerrande
Tom Glover
Hudson
T. Cunnington
C. Wetherall
Frédéric de Lagrange
Auguste Lupin
1877 Placida Harry Jeffery Joseph Marsh John Fiennes 2: 54,50
1878 Jannette Fred Archer Mathew Dawson 6. Falmouth vikomt 2: 54.00
1879 Szerencsekerék Fred Archer Mathew Dawson 6. Falmouth vikomt 3: 02.00
1880 Jenny Howlet Jim Snowden Jr. William I'Anson Charles Perkins 2: 49.00
1881 Thebais George Fordham Alec Taylor Sr. William Stirling Crawfurd 2: 46.00
1882 Geheimniss Idősebb Tom Cannon John Porter Stamford 7. grófja
1883 Bonny Jean John Watts Joe Cannon 5. Rosebery gróf 2: 53.00
1884 Minden lében kanál Idősebb Tom Cannon Idősebb Tom Cannon George Baird 2: 49.00
1885 Magányos Fred Archer Ifjabb William Gilbert 5. Earl Cadogan 2: 44.00
1886 Miss Jummy John Watts Richard Marsh 12. Hamilton herceg 2: 54,40
1887 Reve d'Or Charles Wood Alec Taylor Sr. 8. Beaufort herceg 2: 50.40
1888 Tengeri szellő Jack Robinson James Jewitt 5. báró Calthorpe 2: 42.8
1889 L'Abbesse de Jouarre Jimmy Woodburn Robert Sherwood Lord Randolph Churchill 2: 45.00
1890 Emlékirat John Watts George Dawson 6. portlandi herceg 2: 40,80
1891 Mimi Fred Rickaby Mathew Dawson Noel Fenwick 2: 54,60
1892 La Fleche George Barrett John Porter Maurice de Hirsch báró 2: 43.20
1893 Mrs Butterwick John Watts George Dawson 6. portlandi herceg 2: 44.00
1894 Kedves Walter Bradford George Dawson 6. portlandi herceg 2: 50.00
1895 La Sagesse Sam Loates Martin Gurry Sir James Miller 2: 48.80
1896 Canterbury zarándok Fred Rickaby George Lambton Derby 16. grófja 2: 45.60
1897 Limasol Walter Bradford Tom Jennings Jr. 2. báró Hindlip 2: 45.00
1898 Levegők és kegyelmek Walter Bradford Fred Day WT Jones 2: 45.20
1899 Musa Madden Ottó Harry Enoch Douglas Baird 2: 44.00
1900 La Roche Morny Cannon John Porter 6. portlandi herceg 2: 48.20
1901 Sapka és harangok Milton Henry Sam Darling Foxhall Keene 2: 44,40
1902 Jogar Herbert Randall Bob Sievier Bob Sievier 2: 46.60
1903 A mi Lassie Morny Cannon Charles Morton Jack Barnato Joel 2: 44,60
1904 Csinos Polly Willie Lane Gilpin Péter Eustace Loder 2: 46.20
1905 Cherry Lass Herbert Jones Jack Robinson William Hall Walker 2: 38.00
1906 Zárókő Danny Maher George Lambton Derby 16. grófja 2: 38.60
1907 Üvegbaba Herbert Randall Charles Morton Jack Barnato Joel 2: 42.00
1908 Signorinetta Billy Bullock Odoardo Ginistrelli Odoardo Ginistrelli 2: 42.40
1909 Perola Frank Wootton Saunders Davies William Cooper 2: 39,80
1910 Rosedrop Charlie Trigg Alec Taylor Jr. Sir William Bass 2: 38.20
1911 Cherimoya Idősebb Fred Winter Charlie Marsh William Broderick Cloete 2: 41,60
1912 Mirska Joe Childs Tom Jennings Jr. Jean Prat 2: 43.00
1913 Tréfa Fred Rickaby Jr. Charles Morton Jack Barnato Joel 2: 37,60
1914 Dorrie hercegnő Bill Huxley Charles Morton Jack Barnato Joel 2: 38.20
1915 Snow Marten Walter Griggs Gilpin Péter Ludwig Neumann 2: 36.20
1916 Fifinella Joe Childs Dick Dawson Sir Edward Hulton 2: 35.00
1917 Napos Jane Madden Ottó Alec Taylor Jr. Waldorf Astor 2: 43.40
1918 Kedvesem Steve Donoghue Alec Taylor Jr. Alfred Cox 2: 34.80
1919 Bayuda Joe Childs Alec Taylor Jr. Lady James Douglas 2: 37.20
1920 Charlebelle Albert Whalley Sandy Braime Alan Cunliffe 2: 38.20
1921 Szeretet a tétlenségben Joe Childs Alec Taylor Jr. Joseph Watson 2: 38.40
1922 Pogrom Ted Gardner Alec Taylor Jr. 2. Astor vikomt 2: 36.20
1923 Brownhylda Vic Smyth Dick Dawson Fontarce vicomte 2: 37.00
1924 Straitlace Frank O'Neill Dawson Waugh Sir Edward Hulton 2: 47.00
1925 Saucy Sue Frank Bullock Alec Taylor Jr. 2. Astor vikomt 2: 43,60
1926 Elbeszélés Bobby Jones Alec Taylor Jr. 2. Astor vikomt 2: 43,60
1927 Gerenda Tommy Weston Frank Butters Durham 3. grófja 2: 34.60
1928 Tobogán Tommy Weston Frank Butters Derby 17. grófja 2: 37.40
1929 Pennycomequick Henri Jelliss Joseph Lawson 2. Astor vikomt 2: 35.80
1930 Anglia Rózsa Gordon Richards Thomas Hogg Lord Glanely 2: 39.00
1931 Brulette Charlie Elliott Frank Carter Charles Birkin 2: 39.20
1932 Udaipur Michael Beary Frank Butters Aga Khan III 2: 43.20
1933 Chatelaine Sam Wragg Fred Templeman Ernest Thornton-Smith 2: 36.80
1934 Fény brokát Brownie Carslake Frank Butters Durham 5. grófja 2: 35.20
1935 Megsemmisült Henri Jelliss Colledge Leader Lord Stanley 2: 41.40
1936 Kedves Rosa Tommy Weston Harry Cottrill Sir Abe Bailey 2: 36.00
1937 Exhibitionnist Steve Donoghue Joseph Lawson Sir Victor Sassoon 2: 36.80
1938 Rockfel Harry Wragg Ossie Bell Sir Hugo Cunliffe-Owen 2: 37.00
1939 Galatea Bobby Jones Joseph Lawson Robert Sterling Clark 2: 40,60
1940 Godiva Doug Marks William Rose Jarvis Esmond Harmsworth 2: 29.40
1941 Lármázás Harry Wragg Fred Darling Arthur Dewar 2: 35.60
1942 Napszekér Gordon Richards Fred Darling György király VI 2: 33.20
1943 Miért siess Charlie Elliott Noel Cannon Jimmy Rank 2: 32.60
1944 Hycilla Georges Bridgland Cecil Boyd-Rochfort Idősebb William Woodward 2: 30.40
1945 Napfolyam Harry Wragg Walter Earl Derby 17. grófja 2: 30.00
1946 Állandó cél Harry Wragg Frank Butters Sir Alfred Butt 2: 41.00
1947 Meggondolatlanság Rae Johnstone Joseph Lieux Pierre Corbière asszony 2: 40.00
1948 Masaka Billy Nevett Frank Butters HH Aga Khan III 2: 40,60
1949 Musidora Edgar Britt Charles Elsey Norman Donaldson 2: 40.00
1950 Asmena Rae Johnstone Charles Semblat Marcel Boussac 2: 42.40
1951 Neasham Belle Stan Clayton Geoffrey Brooke Lionel Holliday 2: 41.20
1952 Fríz Edgar Britt Charles Elsey Alexander Keith 2: 35.36
1953 Kétértelműség Joe Mercer Jack Colling 3. Astor vikomt 2: 36.48
1954 Napsapka Rae Johnstone Richard Carver Mrs. Robert Forget 2: 39.12
1955 Bemond Harry Carr Cecil Boyd-Rochfort Lady Zia Wernher 2: 47.48
1956 Sicarelle Freddie Palmer François Mathet Suzy Volterra 2: 42.00
1957 Carrozza Lester Piggott Noel Murless Erzsébet királynő II 2: 37,24
1958 Bella Paola Max Garcia François Mathet François Dupré 2: 40.48
1959 Petite Etoile Lester Piggott Noel Murless Aly Khan herceg 2: 35.48
1960 Sosem késő Roger Poincelet Etienne Pollet Mrs Howell Jackson 2: 39.12
1961 Édes Solera Bill Rickaby Reginald napja Magnus Castello asszony 2: 39,24
1962 Monade Yves Saint-Martin Joseph Lieux George Goulandris 2: 38.12
1963 Noblesse Garnie Bougoure Paddy Prendergast Evelyn Olin 2: 39,36
1964 Hazafelé Greville Starkey John Oxley Foster Robinson 2: 49,36
1965 Hosszú pillantás Jack Purtell Vincent O'Brien James Cox Brady Jr. 2: 39,56
1966 Valoris Lester Piggott Vincent O'Brien Charles Clore 2: 39,35
1967 Pia Edward Hide Bill Elsey Batthyany grófnő 2: 38.34
1968 La Lagune Gérard Thiboeuf François Boutin Henry Berlin 2: 41,66
1969 Hálótárs John Gorton Doug Smith 6. Rosebery gróf 2: 39,94
1970 Lupe Sandy Barclay Noel Murless Gladys Joel 2: 41,46
1971 Altesse Royale Geoff Lewis Noel Murless Roger Hue-Williams 2: 36,95
1972 Ginevra Tony Murray Ryan Price Charles St George 2: 39,35
1973 Rejtélyes Geoff Lewis Noel Murless Ifjabb George Pápa 2: 36.31
1974 Poligámia Pat Eddery Peter Walwyn Louis Freedman 2: 39,39
1975 Juliette Marny Lester Piggott Jeremy Tree James Ian Morrison 2: 39.10
1976 Pawneese Yves Saint-Martin Angel Penna Sr. Daniel Wildenstein 2: 35.25
1977 Dunfermline Willie Carson Dick Hern Erzsébet királynő II 2: 36.53
1978 Vásár Salinia Greville Starkey Michael Stoute Sven Hanson 2: 36.82
1979 Szikrázik Pat Eddery Jeremy Tree James Morrison 2: 43,74
1980 Bireme Willie Carson Dick Hern Dick Hollingsworth 2: 34,33
1981 Kék szél Lester Piggott Dermot Weld Diana Firestone 2: 40,93
1982 Időbérlet Billy Newnes Henry Candy Robert Barnett 2: 34.21
1983 Nap hercegnő Willie Carson Dick Hern Sir Michael Sobell 2: 40,98
1984 Circus Plume Lester Piggott John Dunlop Sir Robin McAlpine 2: 38,97
1985 Oh So Sharp Steve Cauthen Henry Cecil Mohamed sejk 2: 41,37
1986 Midway Lady Ray Cochrane Ben Hanbury Harry Ranier 2: 35.60
1987 Egyesül Walter Swinburn Michael Stoute Mohamed sejk 2: 38.17
1988 Diminuendo Steve Cauthen Henry Cecil Mohamed sejk 2: 35.02
1989 Hó menyasszony Steve Cauthen Henry Cecil Saeed bin M. Al Maktoum 2: 34.22
1990 Salsabil Willie Carson John Dunlop Hamdan Al Maktoum 2: 38.70
1991 Jet Ski Lady Christy Roche Jim Bolger Maktoum Al Maktoum 2: 37.30
1992 Felhasználóbarát George Duffield Clive Brittain Bill Gredley 2: 39,77
1993 Elszántság Michael Roberts André Fabre Mohamed sejk 2: 34,19
1994 Balanchine Frankie Dettori Hilal Ibrahim Maktoum / Godolphin 2: 40,37
1995 Holdhéj Frankie Dettori Saeed bin Suroor Maktoum / Godolphin 2: 35.44
1996 Lady Carla Pat Eddery Henry Cecil Wafic Saïd 2: 35.55
1997 Verssorok Kieren Fallon Henry Cecil Khalid Abdullah 2: 35.59
1998 Shahtoush Michael Kinane Aidan O'Brien Nagle / Magnier 2: 38.23
1999 Ramruma Kieren Fallon Henry Cecil Fahd bin Salman herceg 2: 38,72
2000 Szerelem Isteni Richard Quinn Henry Cecil Lordship Stud 2: 43.11
2001 Képzeld el Michael Kinane Aidan O'Brien Nagle / Magnier 2: 36.70
2002 Kazzia Frankie Dettori Saeed bin Suroor Godolphin 2: 44,52
2003 Alkalmi megjelenés Martin Dwyer Andrew Balding William S. Farish III 2: 38.07
2004 Ouija Board Kieren Fallon Ed Dunlop Derby 19. grófja 2: 35.41
2005 Eswarah Richard Hills Michael Jarvis Hamdan Al Maktoum 2: 39.00
2006 Alexandrova Kieren Fallon Aidan O'Brien Magnier / Tabor / Smith 2: 37,71
2007 Fényváltás Ted Durcan Henry Cecil Niarchos család 2: 40,38
2008 Nézz ide Seb Sanders Ralph Beckett Julian Richmond-Watson 2: 36.89
2009 Sariska Jamie Spencer Michael Bell Lady Bamford 2: 35.28
2010 Hótündér Ryan Moore Ed Dunlop Anamoine Ltd. 2: 35.77
2011 Táncoló eső Johnny Murtagh William Haggas Martin és Lee Taylor 2: 41,73
2012 Volt Seamie Heffernan Aidan O'Brien Smith / Magnier / Tabor 2: 38,68
2013 Tehetség Richard Hughes Ralph Beckett J Rowsell és M Dixon 2: 42.00
2014 Taghrooda Paul Hanagan John Gosden Hamdan Al Maktoum 2: 34,89
2015 Minősítse Colm O'Donoghue Aidan O'Brien Chantal Regalado-Gonzalez 2: 37.41
2016 Gondolkodás Ryan Moore Aidan O'Brien Smith / Magnier / Tabor 2: 42,66
2017 Engedélyezze Frankie Dettori John Gosden Khalid Abdullah 2: 34.13
2018 Örökre együtt Donnacha O'Brien Aidan O'Brien Smith / Magnier / Tabor 2: 40,39
2019 Anapurna Frankie Dettori John Gosden Helena Springfield Ltd. 2: 36.09
2020 Szerelem Ryan Moore Aidan O'Brien Tabor Smith / Magnier 2: 34.06
    Háborús pótverseny a Newmarket-en .

Lásd még

Hivatkozások

Külső linkek