Japán a 2000 -es nyári olimpián - Japan at the 2000 Summer Olympics
Japán a 2000 -es nyári olimpián | |
---|---|
NOB kód | JPN |
NEM C | Japán Olimpiai Bizottság |
Weboldal |
www |
Sydney -ben | |
Versenytársak | 266 (156 férfi és 110 nő) 28 sportágban |
Zászló hordozó | Kosei Inoue |
Az érmek a 15. helyen állnak |
|
Nyári olimpiai szereplések ( áttekintés ) | |
Japán versenyzett a 2000 -es nyári olimpián , Sydney -ben, Ausztráliában . 266 versenyző, 156 férfi és 110 nő vett részt 28 sportág 156 eseményén.
Érmesek
Íjászat
Sayoko Kawauchi volt a legeredményesebb japán íjász Sydneyben, a negyeddöntőbe jutott, mielőtt legyőzte az esetleges ezüstérmes Kim Nam-Soont .
Férfi egyéni | |||||||||
Masafumi Makiyama | Yuji Hamano | Takayoshi Matsushita | |||||||
1/32 kiesés | Legyőzött |
Alexandr Li Kazahsztán |
151-150 | Elveszett |
Ilario Di Buò Olaszország |
163-158 | Elveszett |
Grzegorz Targonski Lengyelország |
166-164 |
1/16 kiesés | Legyőzött |
Matteo Bisiani Olaszország |
162-159 | - | - | - | - | - | - |
1/8 kiesés | Elveszett |
Kyo-Moon Ó Korea |
166-160 | - | - | - | - | - | - |
Negyeddöntő | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Elődöntő | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
Végső | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
- | - | - |
Női egyéni | ||||||
Sayoko Kawauchi | Mayumi Asano | |||||
1/32 kiesés | Legyőzött |
Denisse Astrid van Lamoen Chile |
151-146 | Elveszett |
Jianping Yang Kína |
156-154 |
1/16 kiesés | Legyőzött |
Kate Fairweather, Ausztrália |
160-156 | - | - | - |
1/8 kiesés | Legyőzött |
Karen Scatotto Egyesült Államok |
159-157 | - | - | - |
Negyeddöntő | Elveszett |
Nam-Soon Kim Korea |
114-100 | - | - | - |
5. hely | 40. hely |
Férfi csapatverseny :
- Makiyama, Matsushita, Hamano-nyolcaddöntő, 14. hely (0-1)
Atlétika
Férfi verseny
Férfi 100 m
- 1. forduló - 10.39
- 2. forduló - 10,6 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 10.45
- 2. forduló - 10.25
- Elődöntő - 10.39 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 10.59 (nem jutott tovább)
Férfi 200 m
- 1. forduló - 20.6
- 2. forduló - 20.37
- Elődöntő - 20.69 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 20,75
- 2. forduló - 20.56
- Elődöntő - 20.67 (nem jutott tovább)
Férfi 400 m
- 1. forduló - 45,88
- 2. forduló - 46.15 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 46,25 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 46,59 (nem jutott tovább)
Férfi 5000 m
- 1. forduló - 13: 29.99
- Döntő - 13: 46.90 (15. hely)
- 1. forduló - 13: 41.31 (nem jutott tovább)
Férfi 10 000 m
- 1. forduló - 27: 59,95
- Döntő - 27: 40.44 (7. hely)
- 1. forduló - 27: 45,13
- Döntő - 28: 08.11 (15. hely)
Férfi 110 m gátfutás
- 1. forduló - 13,74
- 2. forduló - 13.94 (nem jutott tovább)
Férfi 400 m gátfutás
- 1. forduló - 50.15 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 50,68 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 01: 01.81 (nem jutott tovább)
Férfi 4 × 100 m
- 1. forduló - 38,52
- Elődöntő - 38,31
- Döntő - 38.66 (6. hely)
Férfi 4 × 400 m
- 1. forduló - 03: 05.21
- Elődöntő - 03: 13.63 (nem jutott tovább)
Férfi kalapácsvetés
- Minősítő - 78.49
- Döntő - 76.60 (9. hely)
Férfi távolugrás
- Kvalifikáció - 7,84 (nem jutott tovább)
- Minősítő - NM (nem jutott tovább)
Férfi hármasugrás
- Kvalifikáció - 16.67 (nem jutott tovább)
Férfi magasugrás
- Kvalifikáció - 2.15 (nem jutott tovább)
Férfi rúdugrás
- Minősítő - 5.55 (nem jutott tovább)
Férfi 20 km séta
- Döntő - 1:25:03 (22. hely)
- Döntő - 1:25:34 (27. hely)
Férfi 50 km séta
- Döntő - 4:13:28 (36. hely)
- Döntő - DQ
Férfi maraton
- Döntő - 2:17:21 (21. hely)
- Döntő - 2:20:52 (41. hely)
- Végső - DNF
Női verseny
Női 5000 m
- 1. forduló - 15: 23.41 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 15: 39,83 (nem jutott tovább)
- 1. forduló - 15: 48,20 (nem jutott tovább)
Nők 10.000 m
- 1. forduló - 32: 07,68
- Döntő - 32: 24.17 (20. hely)
- 1. forduló - 32: 34,70
- Döntő - 31: 52.59 (15. hely)
- 1. forduló - 32: 36,60
- Döntő - 31: 27.44 (10. hely)
Női 100 m gátfutás
- 1. forduló - 13.13
- 2. forduló - 13.11
- Elődöntő - 13.16 (nem jutott tovább)
Női 800 m kerekesszék
- Döntő - 01: 56.49 (ezüstérem)
Női magasugrás
- Kvalifikáció - 1.94
- Döntő - 1.90 (11. hely)
- Kvalifikáció - 1,92 (nem jutott tovább)
Női maraton
- Döntő - 2:23:14 (aranyérem)
- Döntő - 2:27:03 (7. hely)
- Döntő - 2:30:34 (15. hely)
Tollaslabda
Férfi egyes
- 64 -es forduló: Viszlát
- 32. forduló: Vesztett az indonéz Taufik Hidayat ellen
- 64 -es forduló: Viszlát
- 32. forduló: Elveszett a kínai Xia Xuanze -tól
Női egyes
- 64 -es forduló: legyőzte a francia Tatiana Vattier -t
- 32. forduló: legyőzte a finn Anu Weckstromot
- 16. forduló: elveszett a kínai Dai Yun ellen
- 64 -es forduló: Viszlát
- 32. forduló: legyőzte az orosz Marina Yakuševát
- A nyolcaddöntő: legyőzte a brit Julia Mann -t
- Negyeddöntő: elveszett a kínai Gong Zhichao ellen
- 64 -es forduló: Viszlát
- 32. forduló: elveszett a dán Mette Sorensen ellen
Női páros
- 32. forduló: legyőzte Amrita Sawaramot , Marie-Helene Valerie Pierre-t (Mauritius)
- Kerek 16: Elfelejtettem a Qin Yiyuan , Gao Ling Kína
- 32. forduló: elveszett Irina Rousliakova , Marina Yakusheva orosz
Baseball
Férfi csapatverseny
Japán, amely megnyerte a bronzérmet az első olimpiai baseball bajnokság, és egy ezüstérmet a második, ismét tett az elődöntőbe a harmadik. A japán csapat legyőzte Hollandiát , Olaszországot , Ausztráliát és Afrikát, de alulmaradt a csoport élén végzett három csapattal: az Egyesült Államokkal , Koreával és Kubával . Az elődöntőben Japán másodszor játszott Kubával annyi meccsen, és ismét elveszítette a kétszeres aranyérmeseket. A Korea elleni bronzéremért játszó japán csapat ismét vereséget szenvedett.
- Előzetes forduló (4-3)
- Vesztett az Egyesült Államokba 2-4
- Hollandia vereséget szenvedett 10-2
- Ausztráliát legyőzte 7-3-ra
- Olaszországot legyőzte 6-1-re
- Dél-Afrikát legyőzte 8-0-ra
- Vesztett Koreának 6-7
- Vesztett Kubába 2-6
- Elődöntők
- Vesztett Kubához 0-3
- Bronzérmes mérkőzés
- Koreában elveszett 1-3
- Csapat névsor
|
strandröplabda
Ökölvívás
Férfi nadrág ( - 54 kg)
-
Kazumasa Tsujimoto
- 1. forduló - legyőzte a marokkói Hassan Oucheikh -t
- 2. forduló - Elveszett a kubai Guillermo Rigondeaux -tól (nem jutott tovább)
Férfi toll ( - 57 kg)
-
Hidehiko Tsukamoto
- 1. forduló - elveszett a kubai Yosvani Aguilera ellen (nem jutott tovább)
Kenuzás
Flatwater
Női verseny
Női egyes kajak 500 m
- Minősítő előfutam - 02: 00.833 (nem jutott tovább)
Szlalom
Férfi verseny
Férfi kajak egyesek
- Minősítő - 442,64 (nem jutott tovább)
Kerékpározás
Cross Country Mountain Bike
Férfi sífutó hegyi kerékpár
- Döntő - Lappott (34. hely)
Női hegyi kerékpár
- Döntő - 2: 06: 13.88 (26. hely)
Országúti kerékpározás
Férfi országúti verseny
- Végső - DNF
Női országúti verseny
- Döntő - 3:12:40 (40. hely)
Pálya Kerékpározás
Férfi verseny
Férfi sprint
-
Shinichi Ota
- Minősítő - 10.603
- Ismétlés - 2. hely - 2. előfutam
- Első forduló - Elveszett Viesturs Berzins Lett
-
Tomohiro Nagatsuka
- Minősítő - 10.595
- Ismétlés - 3. hely - 1. előfutam
- Első forduló - elveszett a cseh Pavel Buran ellen
Férfi 1 km időfutam
-
Narihiro Inamura
- Döntő - 01: 05.085 (9. hely)
Férfi pontverseny
-
Makoto Iljima
- Pontok - 6
- Lapok lefelé - 2 (16. hely)
Férfi Keirin
-
Shinichi Ota
- Első forduló - előfutam - 1; Hely - 3
- Ismétlés - Hő - 1; Hely - 2
- Második forduló - előfutam - 2; Hely - 6 (nem jutott tovább)
-
Yuichiro Kamiyama
- Első forduló - előfutam - 3; Hely - 6
- Ismétlés - Hő - 3; DNF (nem lépett előre)
Férfi olimpiai sprint
-
Narihiro Inamura , Yuichiro Kamiyama , Tomohiro Nagatsuka
- Minősítő - 45,406
- Második forduló - 45,264 (nem jutott tovább)
Női verseny
Női pontverseny
-
Akemi Morimoto
- Pontok - 0 (16. hely)
Búvárkodás
Férfi 3 méteres ugródeszka
- Előzetes - 389,88
- Elődöntő-226,89-616,77
- Döntő - 407,58 - 634,47 (8. hely)
Férfi 10 méteres platform
- Előzetes - 457,59
- Elődöntő-191,49-649,08
- Döntő - 445,41 - 636,90 (5. hely)
Lovasság
Vívás
Négy vívó, két férfi és két nő képviselte Japánt 2000 -ben.
Futball
Férfi csapatverseny
- D csoport
- Negyeddöntők
- Japán- Egyesült Államok 2-2 (USA nyer büntetők után)
- Csapat névsor
- (1.) Seigo Narazaki
- (2.) Yuji Nakazawa
- (3.) Naoki Matsuda
- (4.) Ryuzo Morioka
- (5.) Tsuneyasu Miyamoto
- (6.) Junichi Inamoto
- (7.) Hidetoshi Nakata
- (8.) Tomakazu Myojin
- (9.) Tomoyuki Hirase
- (10.) Shunsuke Nakamura
- (11.) Atsuhiro Miura
- (12.) Tomoyuki Sakai
- (13.) Atsushi Yanagisawa
- (14.) Masashi Motoyama
- (15.) Norihiro Nishi
- (16.) Koji Nakata
- (17.) Naohiro Takahara
- (18.) Ryota Tsuzuki
- (19.) Kota Yoshihara
- (20.) Satoshi Yamaguchi
- (21.) Yasuhito Endo
- (22.) Hitoshi Sogahata
Gimnasztika
Cselgáncs
Modern öttusa
Ritmikus gimnasztika
Evezés
Vitorlázás
Öt férfi és négy nő vett részt hat különböző vitorlásversenyen a 2000 -es olimpián, köztük két első 10 helyen.
Férfi kétkezes csónak (470)
- Futam 1-19
- 2. futam - (22)
- 3. futam - (26)
- Futam 4-13
- Verseny 5 - 4
- Futam 6-16
- Futam 7-17
- Futam 8-18
- Futam 9-10
- Futam 10-16
- Futam 11-20
- Döntő - 133 (18. hely)
Női Mistral
- Futam 1-6
- Futam 2-12
- Futam 3-10
- 4-10. Futam
- 5. futam - (15)
- Futam 6-5
- Futam 7-9
- Futam 8-11
- 9. futam - (16)
- Futam 10-7
- Futam 11-8
- Döntő - 78 (10. hely)
Női egykezes csónak (Európa)
- Futam 1-21
- Futam 2-13
- 3. - 20. futam
- 4-22. Futam
- Futam 5-22
- Futam 6-17
- Futam 7-22
- 8. futam - (24)
- Futam 9-22
- 10. futam - (23)
- Futam 11-13
- Döntő - 172 (23. hely)
Női kétkezes csónak (470)
- Futam 1-9
- Futam 2-5
- Futam 3-10
- Futam 4-7
- Futam 5-1
- 6. futam - (14)
- Futam 7-8
- 8. - 3. futam
- 9. futam - (12)
- Futam 10-12
- Futam 11-11
- Döntő - 66 (8. hely)
Nyissa meg a lézert
- 1. futam - (38)
- Futam 2-12
- Futam 3-19
- 4-15. Futam
- 5. - 32. futam
- 6. futam - (36)
- Futam 7-17
- 8-25. Futam
- Futam 9-24
- Futam 10-30
- Futam 11-28
- Döntő - 202 (27. hely)
Nyitott nagy teljesítményű kétkezes csónak (49er)
- Verseny 1-4
- Futam 2-4
- Futam 3-10
- 4-15. Futam
- Futam 5 - 9
- Futam 6-16
- 7. futam - (17)
- Futam 8-15
- Futam 9-15
- Futam 10-13
- Futam 11-16
- 12. futam - (17)
- Futam 13-14
- Futam 14-16
- Verseny 15-14
- Futam 16-12
- Döntő - 173 (16. hely)
Lövés
Softball labdajáték
Női csapatverseny
- Előzetes forduló
- Legyőzött Kuba (4: 1)
- Győzött PR China (3: 1)
- Legyőzött Egyesült Államok (2: 1)
- Legyőzött Ausztrália (1: 0)
- Legyőzött Kanada (4: 3)
- Legyőzött Olaszország (2: 0)
- Legyőzött Új -Zéland (2: 1)
- Elődöntők
- Legyőzött Ausztrália (1: 0)
- Végső
- Csapat névsor
Úszás
Férfi 400 m gyorsúszás
- Előfutam - 03: 51.41 (nem jutott tovább)
Férfi 1500 m gyorsúszás
- Előfutam - 15: 14.43 (nem jutott tovább)
- Előfutam - 15: 18.20 (nem jutott tovább)
Férfi 100 m pillangó
- Előfutam - 52,91
- Elődöntő-53.01
- Döntő - 52.58 (5. hely)
Férfi 200 m pillangó
- Előfutam - 01: 58.07
- Elődöntő-01: 57.66 (nem jutott tovább)
- Előfutam - 01: 59.00
- Elődöntő-01: 58.06 (nem jutott tovább)
Férfi 100 m mellúszás
- Előfutam - 01: 01.68
- Elődöntő-01: 01.31
- Döntő - 01: 01.00 (4. hely)
- Előfutam - 01: 02,86 (nem jutott tovább)
Férfi 200 m mellúszás
- Előfutam - 02: 15.54
- Elődöntő-02: 15.16 (nem jutott tovább)
- Előfutam - 02: 15.71 (nem jutott tovább)
Férfi 200 m vegyesúszás
- Előfutam - 02: 05,68 (nem jutott tovább)
Férfi 400 m vegyesúszás
- Előfutam - 04: 17.36 (nem jutott tovább)
- Döntő - 04: 20.93 (8. hely)
- Előfutam - 04: 20.76 (nem jutott tovább)
Női 50 m gyorsúszás
- Előfutam - 25.52
- Elődöntő-25.43
- Döntő - 25.65 (8. hely)
Női 100 m gyorsúszás
- Előfutam - 55,8
- Elődöntő-55,62
- Döntő - 55,53 (7. hely)
Női 400 m gyorsúszás
- Előfutam - 04: 12.45 (nem jutott tovább)
- Előfutam - 04: 14.23 (nem jutott tovább)
Női 800 m gyorsúszás
- Előfutam - 08: 33.06
- Döntő - 08: 37.39 (8. hely)
Női 100 m pillangó
- Előfutam - 59.11
- Elődöntő-59.04
- Döntő - 59,13 (6. hely)
- Előfutam - 01: 00.97 (nem jutott tovább)
Női 200 m pillangó
- Előfutam - 02: 09.85
- Elődöntő-02: 09.88
- Döntő - 02: 09,66 (7. hely)
- Előfutam - 02: 10.22
- Elődöntő-02: 09.89
- Döntő - 02: 10.72 (8. hely)
Női 100 m mellúszás
- Előfutam - 01: 09.12
- Elődöntő-01: 09.04
- Döntő - 01: 08,37 (6. hely)
- Előzetes fűtés - DNS (nem lépett előre)
Női 200 m mellúszás
- Előfutam - 02: 27.39
- Elődöntő-02: 26.24
- Döntő - 02: 26.98 (7. hely)
- Előfutam - 02: 29.60
- Elődöntő-02: 31.71 (nem jutott tovább)
Női 100 m hát
- Előfutam - 01: 00.88
- Elődöntő-01: 01.07
- Döntő - 01: 00.55 (ezüstérem)
- Előfutam - 01: 02.19
- Elődöntő-01: 01.25
- Döntő - 01: 01.14 (5. hely)
Női 200 m hát
- Előfutam - 02: 11.69
- Elődöntő-02: 12.49
- Döntő - 02: 11.05 (bronzérem)
- Előfutam - 02: 12.15
- Elődöntő-02: 11.02
- Döntő - 02: 11.21 (4. hely)
Női 200 m egyéni vegyes
- Előfutam - 02: 15.16
- Elődöntő-02: 15.09
- Döntő - 02: 15.64 (8. hely)
- Előfutam - 02: 21.65 (nem jutott tovább)
Női 400 m egyéni vegyes
- Előfutam - 04: 40.35 (nem jutott tovább)
- Döntő - 04: 35.96 (ezüstérem)
Női 4 × 100 m vegyes
- Előfutam - 04: 05,76
- Döntő - 04: 04.16 (bronzérem)
Szinkronúszás
Japán két ezüstérmet szerzett a szinkronúszó versenyen a 2000 -es olimpián.
Csapat
- Ayano Egami , Raika Fujii , Yoko Isoda , Rei Jimbo , Miya Tachibana , Miho Takeda , Yuko Yoneda , Yoko Yoneda , Juri Tatsumi
- Technikai rutin - 34.51
- Ingyenes rutin - 64.35
- Döntő - 98,86 (ezüstérem)
Duett
- Technikai rutin - 34.3
- Ingyenes rutin - 64.35
- Döntő - 98,65 (ezüstérem)
Asztali tenisz
Taekwondo
Tenisz
Trambulinozás
Triatlon
Női egyéni verseny :
- Kiyomi Niwata - 2: 03: 53.01 (14. hely)
- Akiko Hirao - 2: 04: 18.70 (17. hely)
- Haruna Hosoya - DNF
Férfi egyéni verseny :
- Takumi Obara - 1: 50: 29.95 (21. hely)
- Hideo Fukui - 1: 52: 04.79 (36. hely)
- Hiroyuki Nishiuchi - 1: 56: 59.76 (46. hely)
Súlyemelés
Férfiak
Sportoló | Esemény | Megragad | Clean & Jerk | Teljes | Rang | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | ||||
Koki Tagashira | - 56 kg | 107,5 | 112,5 |
|
135,0 | 140,0 | 142,5 | 252,5 | 13 |
Yasuji Kikuzuma | - 56 kg |
|
|
105,0 |
|
140,0 | 145,0 | 250,0 | 15 |
Yoshihisa Miyaji | - 69 kg |
|
145,0 | 150,0 | 170,0 |
|
|
320,0 | 11 |
Hisaya Yoshimoto | + 105 kg | 170,0 | 180,0 |
|
- | - | - | DNF | - |
Birkózás
Megjegyzések
- Wallechinsky, David (2004). A nyári olimpia teljes könyve (2004 -es athéni kiadás) . Toronto, Kanada. ISBN 1-894963-32-6 .
- Nemzetközi Olimpiai Bizottság (2001). Az eredmények . Letöltve: 2005. november 12.
- Sydney Olimpiai Játékok Szervező Bizottsága (2001). A XXVII Olimpia hivatalos jelentése 1. kötet: Felkészülés a játékokra . Letöltve: 2005. november 20.
- Sydney Olimpiai Játékok Szervező Bizottsága (2001). A XXVII Olimpia hivatalos jelentése 2. kötet: A játékok ünneplése . Letöltve: 2005. november 20.
- Sydney Olimpiai Játékok Szervező Bizottsága (2001). Az eredmények . Letöltve: 2005. november 20.
- Nemzetközi Olimpiai Bizottság honlapja