A Columbia Egyetem öregdiákjainak és résztvevőinek listája - List of Columbia University alumni and attendees
Ez a Columbia Egyetemhez kötődő vagy kötődő nevezetes személyek részleges listája .
Politika, katonaság és jog
Üzleti
Lásd még: A Columbia Business School , a Columbia Law School (Business and Philanthropy) nevezetes öregdiákjai , a Columbia College Columbia College , a Mérnöki és Alkalmazott Tudományok Iskolája (Columbia University) (üzletemberek), ahol több mint 155 üzletember külön szerepel.
- Robert Agostinelli -a Rhone Group és a Friends of Israel Initiative társalapítója
- Császári és királyi fensége, Amedeo belga herceg (MBA) - II. Albert belga király, valamint osztrák főherceg és magyar herceg legidősebb unokája.
- János Jacob Astor III- 19. századi ingatlanbáró
- Frank Lusk Babbott (LL.B. 1880) - juta kereskedő és művészetvédő
- Leonard Blavatnik (MA)-orosz-amerikai üzletember; az Access Industries alapítója, elnöke és elnöke
- Warren Buffett (MS 1951) - befektető, a Berkshire Hathaway elnöke
- Ursula Burns (MS 1981) - a Xerox Corporation vezérigazgatója (2009. július 1.–); az első afroamerikai nő vezérigazgatója, aki a Fortune 500 vállalat élén áll
- William Campbell (BA, MA) - az igazgatóság elnöke (2009 óta hivatalban lévő), korábbi vezérigazgató, Intuit, Inc .; fej labdarúgó edző , Columbia University , 1974-79
- Bennett Cerf (BA 1919, Litt.B. 1920) - a Random House alapítója
- John B. Chambers (MA, angol irodalom) - a Sovereign Debt Ratings Group helyettes vezetője; a Standard and Poor's szuverén adósságbizottságának elnöke
- Leon G. Cooperman (MBA 1967) - az Omega Advisors milliárdos elnöke és vezérigazgatója; volt vezérigazgató, a Goldman Sachs Asset Management elnök -vezérigazgatója
- Azita Raji (MBA 1991), befektetési bankár, filantróp, svéd nagykövet 2014 -ben
- Akio Shigemitsu (Shin Dong-Bin) (MBA 1980) -a Lotte Group elnöke (2011–)
- Lynn Forester de Rothschild (JD) - az EL Rothschild vezérigazgatója (2002–)
- Jason Epstein - a Random House szerkesztő igazgatója
- Stephen Friedman - a Goldman Sachs elnöke; Nemzetgazdasági Tanács igazgatója; az elnök külföldi hírszerzési tanácsadó testületének elnöke
- Mario Gabelli - befektető
- Carlos Goez (1939–1990), az eredeti Pomander könyvbolt alapítója
- Michael Goodkin (MBA) - mennyiségi pénzügyi vállalkozó; fontos szerepet játszik az egzotikus pénzügyi származékok és a strukturált termékek számítógépes programárainak kialakításában
- James P. Gorman (MBA 1987) - a Morgan Stanley vezérigazgatója
- Noam Gottesman (BA) - milliárdos, GLG Partners
- Michael Gould (BA 1966) - a Bloomingdale's vezérigazgatója
- Joseph Peter Grace, id. (BA) - a WR Grace and Company elnök -vezérigazgatója
- Armand Hammer - az Occidental Petroleum elnöke; internacionalista; jogellenes kampányadományozás miatt ítélték el
- Herman Hollerith (bányamérnök, 1879, dr. 1890) - a Tabulating Machine Company alapítója, az IBM elődje
- Walter C. Johnsen (MBA 1978) - az Acme United Corporation elnöke és vezérigazgatója
- Inez Y. Kaiser , az első afroamerikai nő, aki PR-vállalatot vezetett nemzeti ügyfelekkel
- John Kluge - a Metromedia alapítója
- Alfred A. Knopf (BA 1912) - az Alfred A. Knopf, Inc. Publishers alapítója
- Robert Kraft (BA 1963) - a New England Patriots tulajdonosa
- Henry Kravis (MBA 1969) - befektetési bankár, aki feltalálta a tőkeáttételes felvásárlást
- Sallie Krawcheck (MBA 1992) - a Sanford Bernstein korábbi elnöke, vezérigazgatója ; hetes szám a Forbes ' 2005 listája a világ 100 legbefolyásosabb női
- Jonathan Lavine (BA 1988)-a Bain Capital társigazgató partnere és a Bain Capital Credit befektetési igazgatója
- Randolph Lerner (1984) - az MBNA Bank vezérigazgatója; a Cleveland Browns tulajdonosa
- Dan Loeb (BA) - milliárdos, a Third Point LLC alapítója
- Frank Lorenzo (BA 1961) - vállalati portyázó
- Benedict I. Lubell (BA, JD) - olajipari ügyvezető
- John R. MacArthur (BA 1917) - a Harper's elnöke és kiadója , az ország legrégebben folyamatosan megjelenő havi folyóirata
- Frank J. Manheim (1934) - partner, Lehman Brothers ; befolyásos a Hertz Corp. globális sikerében ; Igazgató 20 amerikai vállalat; szerző.
- James Melcher (született 1939) - olimpiai vívó és fedezeti alapkezelő
- Norman B. Norman (BA 1934)-reklámvezető, aki a Norman, Craig & Kummel társalapítója
- Timothy L. O'Brien (MBA, 1992) - szerkeszti és felügyeli a The New York Times vasárnapi üzleti rovatát
- Eric Ober - a CBS News divízió és az Food Network korábbi elnöke
- Vikram Pandit (BS 1976, MS 1977, MBA 1980, Ph.D. 1986, megbízott) - a Citigroup vezérigazgatója
- Mark J. Penn (jog)-világszerte vezérigazgató, a Burson-Marsteller PR cég ; a Penn, a Schoen és a Berland Associates szavazócég elnöke
- Isaac Rice (1880), az Electric Boat Company és más vállalkozások alapítója , amerikai sakkvédő
- Wayne Allyn Root (BA 1983) - a Winning Edge International alapítója és elnöke, 2006 -ban bekerült a Las Vegas -i Csillagok Sétájába
- David Sainsbury, Turville báró Sainsbury (MBA) - elnök, vezérigazgató, J Sainsbury plc (1992–1997); Elnökhelyettes (1988-1992)
- Miguel Salis (MBA 1984) - zöld vállalkozó
- Edwin Schlossberg (BA 1967, Ph.D. 1971) - az ESI Design alapítója és fő tervezője
- David O. Selznick - filmproducer
- Robert Shaye (JD 1964) - a New Line Cinema vezérigazgatója
- Lawrence L. Shenfield (BA 1915) - reklámvezető , filatelista
- Richard L. Simon (1920)-a Simon & Schuster társalapítója
- Epaminondas Stathopoulo - az Epiphone Company alapítója és elnöke
- Gus Stavros - a Stavros Intézet és a Pinellas Oktatási Alapítvány alapítója
- Ken Shubin Stein (BA) - a Spencer Capital Management alapítója és portfóliómenedzsere
- Jon Steinberg (MBA) - elnök és a Buzzfeed COO elnöke
- Joseph M. Tucci (MS) - az EMC Corporation elnöke, elnöke és vezérigazgatója (2006–); a Wang Laboratories korábbi elnöke és vezérigazgatója
- P. Roy Vagelos (MD 1954) - a Merck & Co. elnöke és vezérigazgatója .
- Alan Wagner (BA 1951, MA 1952) - a Disney Channel első elnöke ; Keleti parti programozási alelnök a CBS -en; rádiós személyiség; operatörténész és kritikus
- S. Robson Walton (JD 1969)-a Wal-Mart igazgatótanácsának elnöke
- Robert K. Watson (MBA 2007) - A piac átalakulása Szakértői és alapítója a LEED Green Building Rating rendszer US Green Building Council
- Andrew Yang (JD) - vállalkozó, a Venture for America alapítója és 2020 -as amerikai elnökjelölt
Vallás és szolgálat
Lásd még: A Columbia College Columbia College neves öregdiákjai (vallási személyiségek) a több mint 10 vallási személy külön listájához
- Anthony Joseph Bevilacqua (MA 1962) - a római katolikus egyház amerikai bíborosa (1991–12); Philadelphiai érsek (1988–03); Pittsburgh püspöke (1983–88)
- George BonDurant- a Point Egyetem (1937) és a Közép-atlanti Keresztény Egyetem (1948) alapítója
- Sharon Brous (BA, MA) - rabbi és esszéíró, az IKAR alapítója
- Reuben Clark (JD) -az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza kiemelkedő vezetője
- Carl Henry Clerk (PGDip. 1926), negyedik Szinódus Clerk a presbiteriánus egyház a Gold Coast
- Jack Cohen (Ph.D.) - rekonstrukciós rabbi , pedagógus, filozófus és szerző
- David Ellenson (Ph.D.) -rabbi és a Hebrew Union College -Zsidó Vallási Intézet nyolcadik elnöke
- Elliot N. Dorff (Ph.D. 1971) - konzervatív rabbi
- Ira Eisenstein (BA, Ph.D.) rabbi; a rekonstrukciós zsidóság társalapítója, Mordecai Kaplan rabbival együtt
- John Patrick Foley (MA) - a római katolikus egyház amerikai bíborosa (2007–2011); A Társadalmi Kommunikáció Pápai Tanácsának elnöke (1984-2007)
- Herbert S. Goldstein (BA, MA) - jeles rabbi és zsidó vezető
- Benedict Groeschel (Ph.D. 1971) - katolikus pap, szerző, pszichológus; a megújulás ferences testvéreinek társalapítója
- Joseph Herman Hertz (Ph.D.)-magyar származású zsidó rabbi és bibliatudós; Az Egyesült Királyság főrabbi (1913–1946) az első és a második világháború alatt
- Arthur Hertzberg (Ph.D. 1966) konzervatív rabbi ; neves zsidó-amerikai tudós és aktivista
- Mordecai Kaplan (MA, Ph.D.) - rabbi; a rekonstrukciós zsidóság társalapítója, Ira Eisenstein rabbival együtt
- Irwin Kula (született 1957) - rabbi és szerző
- Érsek Leontios Ciprus - érseke Cyprus (1947)
- Joseph Lookstein- rabbi és a Bar-Ilan Egyetem elnöke
- James Francis Aloysius McIntyre - a római katolikus egyház amerikai bíborosa (1953–1979); Los Angeles -i érsek (1948–1970)
- Thomas Merton (BA 1938, MA)-20. századi katolikus író; összehasonlító vallások hallgatója; Trappista szerzetes ; költő; a Hétemeletes hegy szerzője
- In Jin Moon (BA) - az Egyesült Államok Egyesítési Egyházának elnöke (2009–)
- Frederick Buckley Newell ( MA 1916) - püspök , metodista egyház
- Samuel Provoost (BA 1758) - az Egyesült Államok szenátusának első káplánja ; a New York -i Püspöki Egyházmegye első püspöke
- Emanuel Rackman (BA 1931, LL.B. 1933, Ph.D. 1953) - modern ortodox rabbi; Bar-Ilan Egyetem elnöke
- Paula Reimers (MA 1971) - rabbi
- Henry Y. Satterlee (BA 1863) - Washington első püspöki püspöke (1896–1908); megalapította a washingtoni nemzeti székesegyházat
- Michael Schudrich (MA 1982) - lengyel főrabbi
- Mendel Shapiro (JD) - jeruzsálemi ügyvéd és modern ortodox rabbi; nevezetes halakhikus elemzés szerzője
- Jaime Soto (MSW 1986)- a Sacramentoi Római Katolikus Egyházmegye amerikai római katolikus püspöke.
- Milton Steinberg (Ph.D. 1928) - rabbi és regényíró
- Diosdado Talamayan (MA 1970) - érsek, Tuguegarao római katolikus főegyházmegye (1986–) Cagayan tartományban , Luzon szigetén , Fülöp -szigetek
- George W. Webber - a New York -i Teológiai Szeminárium elnöke
- Hazen Graff Werner - püspök, a metodista egyház
- Jan Willis (Ph.D.)-afroamerikai buddhista és buddhista tudós a Wesleyan Egyetemen ; befolyásosnak nevezte a Time magazin, a Newsweek (címlapsztori) és az Ebony Magazine
Építészet, művészet és irodalom
Lásd még: A Columbia Graduate School of Architecture, Planning and Preservation , a Columbia College of Columbia College (Művészek és építészek; és írók) és a Columbia Law School (Arts and Letters) neves öregdiákjai , több mint 90 építész, művész és írók
- Max Abramovitz (1931) - 1961 Római díj ; megtervezte Avery Fisher Hall -ot a Lincoln Centerben , az Egyesült Nemzetek komplexumát és az Assembly Hall -ot
- Aravind Adiga (BA 1997) - A fehér tigris szerzője és a 2008 -as Man Booker -díj nyertese
- Mitch Albom (MA, MBA) - író, újságíró, forgatókönyvíró, dramaturg, kedden és Morrie , az öt ember, akivel találkozol az égben , még egy napra
- Chester Holmes Aldrich (Ph.B. 1893) - építész és a Római Amerikai Akadémia igazgatója 1935 -től 1940 -ben bekövetkezett haláláig
- Jacob M. Appel (MA, M. Fil.) - szerző ( Creve Coeur ) és drámaíró ( Arborophilia , The Mistress of Wholesome )
- Sara Kathryn Arledge - művész
- Irene Aronson (BA 1960, MA 1962) - festő és grafikus
- John Ashbery (MA 1951) - költő; MacArthur ösztöndíj , Nemzeti Könyv Díj , Nemzeti Könyvkritikusok Körének Díja , Pulitzer -díj költészetért
- Isaac Asimov (BS 1939, Ph.D. 1948) - sci -fi szerző, The Foundation sorozat , " I, Robot " ; Nebula Awards , Hugo Awards ; 1984 Az év humanistája
- Paul Auster (BA 1969)-posztmodern szerző, The New York Trilogy , Moon Palace (a mára megszűnt kínai étteremről kapta nevét az egyetem közelében)
- Carole B. Balin (M.Phil. 1994; Ph.D. 1998) - tanár zsidó történelem , szerző, Reform rabbi
- Bartók Béla - zenész, zeneszerző, zongoraművész, az etnomuzikológia korai tudósa
- Josh Bazell (MD) - regényíró
- James Blish - sci -fi szerző; Nebula -díj , Hugo -díj ; Science Fiction és Fantasy Hall of Fame (2002)
- Helaine Blumenfeld (Ph.D. 1963) - szobrászművész Nagy -Britanniában és Olaszországban
- Carlos Brillembourg (MA 1975) - építész
- Mary Griggs Burke - a japán művészet legnagyobb magángyűjtője Japánon kívül.
- Elizabeth Cadbury-Brown- építész
- Jim Carroll - író ( A kosárlabda naplók ), költő, punk rocker
- Jerome Charyn (BA 1959) - regényíró
- Caitlin Cherry (MFA 2012) - festő
- Jonas Coersmeier -díjnyertes építész és tervező; a World Trade Center Emlékverseny döntőse és első helyezettje
- Teju Cole (M.Phil.) - regényíró, az Open City szerzője
- Robin Cook (MD) - orvos és regényíró; a regények ötvözik az orvosi írást a thriller műfajával ; könyveit közel 100 millió példányban adták el
- John Corigliano (BA 1959) - zenész, zeneszerző
- Agnes Denes - konceptuális és környezeti művész; Római díj , több mint 40 nyilvános múzeumban, köztük a MoMA, a Met és a Whitney
- Kiran Desai (MFA 1999) - író, győztes 2006 National Book Critics Circle Award for Fiction és a Man Booker Prize , 1998 Betty Trask-díj
- EL Doctorow (posztgraduális tanulmány) - szerző, National Humanities Medal ; háromszor nyert, Nemzeti Könyvkritikusok Körének díja ; Ragtime , Billy Bathgate
- Timothy Donnelly (MFA) - költő, 2012 Kingsley Tufts Poetry Award ; a Columbia Egyetem professzora
- Alden B. Dow (BA 1931) - építész; termékeny építészeti tervezéséről ismert
- Pamela Druckerman (MA) - szerző és szabadúszó újságíró, aki Párizsban, Franciaországban él
- Louis Dudek (Ph.D.) - kanadai költő, akadémikus és kiadó
- Clifford Percy Evans (BA) - építész Salt Lake Cityben
- Walter Farley (BA 1941) - A fekete mén szerzője
- Lawrence Ferlinghetti (MA 1947) - Beat Generation költő, a City Lights Bookstore alapítója
- Amanda Filipacchi (MFA) - szerző, Nude Men , Gőz , Love Creeps
- Rolf G. Fjelde (MFA) - dramaturg, pedagógus és költő, az Amerikai Ibsen Társaság alapító elnöke
- Amanda Foreman - 1998 Whitbread -díj a legjobb életrajzért ; szerző, a The New York Times egyik 2011 -es tíz legjobb könyve
- Allen Forte (BA) - zeneelméleti szakember; Battell zeneprofesszor, emeritus a Yale Egyetemen
- Hal Foster (MA 1979) - műkritikus és történész; kar 1997 óta Princetonban ; Berlini díj
- Katherine Jackson francia (1875–1958) - balladagyűjtő
- Nicholas Gage (MA 1964) - szerző, Eleni , A Place For Us , Greek Fire
- Paul Gallico (1919) - szerző, A hólúd , A Poszeidón -kaland , A csendes Miaow
- Federico García Lorca (1929–1930) - költő és drámaíró
- Allen Ginsberg (BA 1948) - Beat Generation költő; National Book Award for Poetry for The Fall of America: Versek az ezen államok
- Louise Glück - Amerikai Egyesült Államok költő díjazottja (2003–2004), Pulitzer -díj , Nemzeti Könyvkritikusok Körének Díja , Bobbitt Nemzeti Versdíj , Bollingen -díj , William Carlos Williams -díj , Nobel -díjas
- Philip Gourevitch (MFA 1992) - a National Book Critics Circle Award díjazottja , a The Paris Review szerkesztője
- Edwin Granberry (1920) - a Buz Sawyer képregény írója
- Bette Greene (BA) - 1975 Newbery Honor , 1973 Golden Kite Award , New York Times Outstanding Book Award, ALA Notable Book Award
- Ismail Gulgee (mérnöki) - pakisztáni művész, aki festményeiről és iszlám kalligráfiájáról híres ; képzett mérnök
- Elizabeth Hardwick (részt vett) - író; a The New York Review of Books társalapítója
- Anthony Hecht (MA) - Pulitzer-díjas költő, Egyesült Államok koszorús költő (1982-1984), 1983 Bollingen díj 1988 Ruth Lilly költészeti díj 1997 Wallace Stevens-díj , az 1999/2000 Frost érem
- Joseph Heller (MA 1949)-szerző, Catch-22
- Henry Beaumont Herts (részt vett) - építész, színházi tervekről ismert
- Daniel Hoffman (BA 1947, MA 1949, Ph.D. 1956) - költő, esszéíró, az Egyesült Államok költő díjasa (1973–1974)
- John Hollander (BA) - költő, MacArthur Fellowship "zseniális ösztöndíj", Bollingen -díj (1983)
- Henry Hornbostel (BA 1891) - építész; több mint 225 épületet, hidat és emlékművet tervezett az Egyesült Államokban
- Langston Hughes - író és költő
- Zora Neale Hurston (BA Barnard; posztgraduális tanulmány, két év, CU) - szerző, folklorista , antropológus
- Ray William Johnson (BA) - YouTuber, producer és színész
- Ely Jacques Kahn - kereskedelmi építész; században számos felhőkarcolót tervezett New Yorkban
- Rockwell Kent (BA) - festő , grafikus , illusztrátor és író
- Maude Kerns (MA 1906) - úttörő absztrakt művész Portlandből, Oregonból , termékeny a keleti parton
- Jack Kerouac (Főiskola 1940–1942; kiesett) - a Beat Generation mozgalom alapítója ; szerző, Úton
- Keorapetse Kgositsile (MFA 1971) - dél -afrikai költő és politikai aktivista; Dél -afrikai nemzeti költő díjazott 2006 -ban
- Benjamin Kunkel (MFA) - regényíró, az n+1 alapítója
- Mpule Kwelagobe (BA 2006) - Miss Universe 1999
- Leroy fok (MA) - szobrász és digitális művész ismert a plexi szobrok
- Ursula K. Le Guin (MA 1951) - sci -fi , fantasy regények szerzője; 1973 Országos Könyvdíj a Fiatalok Irodalmáért ; öt Hugo -díj , hat Nebula -díj
- Alan Lomax (posztgraduális tanulmány) - etnomuzikológus , 1986 National Medal of Arts ; 2000 A Kongresszusi Könyvtár Élő legenda díja ; Országos könyvkritikusok körének díja
- Richard Lowitt (MA, Ph.D.) - történész, Guggenheim -ösztöndíjas .
- Diego Luzuriaga (Ph.D. 1996) - ecuadori zeneszerző; 1993 Guggenheim -ösztöndíj Guggenheim -ösztöndíj zeneért A zeneszerzés címzettje, az első ecuadori opera zeneszerzője, 2006 -ban az Eugenio Espejo Nemzeti Díj kitüntetettje .
- Kuntowijoyo (Ph.D. 1980) - szerző; 1999 SEA Write Award
- Edward MacDowell - zeneszerző, zeneprofesszor
- Sky Macklay (DMA 2018) - zeneszerző, oboista, a Valparaiso Egyetem professzora
- Patricia McCormick (MS 1985) - szerző fiatal felnőtteknek; 2012 -es Nemzeti Könyvdíj (Fiatalok Irodalma), döntős
- Carson McCullers - A szív egy magányos vadász szerzője
- Terrence McNally - drámaíró; négy Tony-díj , Emmy-díj , Rockefeller-támogatás , Lucille Lortel-díj , Hull-Warriner-díj nyertese
- William March - szerző; magasan díszített amerikai tengerészgyalogos; K cég , A rossz mag
- John Matteson (Ph.D.) - Pulitzer -díjas életrajzíró (2008)
- Kate Millett (Ph.D. 1970) - a szexuális politika szerzője , feminista és művész
- Fereydoun Motamed (MA 1952) - nyelvész, Louis de Broglie -díjas a Francia Akadémián (1963)
- Isamu Noguchi - szobrász
- Georgia O'Keeffe (1914–15 TC -n tanult, Arthur Wesley Dow -nál tanult , TC 1916) - művész; Elnöki Szabadságérem , Nemzeti Művészeti Érem
- Sharon Olds (Ph.D.) - Nemzeti Könyvkritikusok Kör díja ; TS Eliot -díj ; Lamont költészeti díj ; A költő díjazottja, New York állam (1998–2000)
- Ron Padgett (BA) - költő; 2009 Shelley Emlékdíj ; tagja a New York School
- Campion A. Platt (BS Arch) - építész; A Architectural Digest " 2010-es lista Top 100 építészek és tervezők a világ
- John Russell pápa (BS Arch 1894) - Római díj ; tervezte a Nemzeti Levéltárat , a washingtoni Jefferson -emlékművet , a Nemzeti Galéria Nyugati épületét
- Joya Powell (BALatin American Studies and Creative Writing 2001) Bessie -díjas koreográfus és professzor
- Antoine Predock (B. Arch.) - építész, Róma -díj (1985); AIA aranyérem (2006), Nemzeti Design Díj (2007)
- Richard Price (MFA) - regényíró és forgatókönyvíró
- Gregory Rabassa (Ph.D.) - műfordító spanyolból és portugálból angolra; 2006 Országos Művészeti Érem ; az amerikai Nemzeti Könyvdíj megnyitója ( kategóriafordítás )
- David Rakoff (BA 1986) -kanadai születésű író, New Yorkban; 2011 -es Thurber -díj az amerikai humorért
- Claudia Rankine (MFA 1993) - költő; a Jackson Poetry Prize nyertese ; a Pomona College professzora
- Ifj. James Renwick (BA 1836, MA 1839) - gótikus újjászületés építész; tervezte a New York -i Szent Patrik -székesegyházat és a washingtoni Smithsonian Intézet épületét
- Mark Rudman (MFA) - költő; Nemzeti Könyvkritikusok Körének díja költészetben
- Karen Russell (MFA 2006) - szerző, a National Book Foundation "5 Under 35" fiatal író kitüntetettje
- Friedrich St. Florian (M. Arch. 1961) -osztrák-amerikai építész; Róma -díj ; Nemzeti Világháborús Emlékmű , Washington, DC
- JD Salinger - szerző, A fogó a rozsban
- Anna Pendleton Schenck , építész
- Karenna Gore Schiff (JD 2000) - szerző, újságíró és ügyvéd
- David Serero (MS) - francia építész; Római díj
- Vijay Seshadri (MFA 1988) - a 2014 -es Pulitzer -díj költészetért nyertese
- Robert Silverberg (BA 1956) - sci -fi szerző; öt Nebula -díj , négy Hugo -díj , a rangos Prix Apollo ; 1999 -ben bekerült a Science Fiction Hall of Fame -be
- Mona Simpson (MFA) - regényíró, esszéíró
- Upton Sinclair - populista és Pulitzer -díjas szerző, A dzsungel ; elnökjelölt
- Laurinda Hope Spear (MS 1975) - építész és tájépítész; Róma -díj; az Arquitectonica egyik alapítója
- Tracy K. Smith (MFA 1997) - Amerikai költő díjazott (2017–2019)
- William Jay Smith - amerikai költő díjas (1968–1970); Rodosz tudós
- Robert AM Stern (BA 1960) - posztmodern építész; A Yale Egyetem Építészmérnöki Karának dékánja
- Mary Stolz (1936–38) - gyermek- és fiatal felnőtt szépirodalmi író; Newbery Honors (1962, 1966); 1953 Gyermek Tanulmány Gyermekkönyv Díj
- Hunter S. Thompson - szerző, Fear and Loathing in Las Vegas ; a gonzo újságírás megalkotója
- Melvin B. Tolson (MA) - libériai költő díjazott; központi karakter ( Denzel Washington alakította ) a The Great Debaters (2007) című filmben
- Wells Tower (MFA)-szépirodalmi és non-fiction író, két tolókocsi-díj
- Erica Simone Turnipseed (MA) - író
- Charles Van Doren (MA, Ph.D. 1955)-író, angol professzor, akinek országos gyalázatáról volt szó az Oscar-díjra jelölt Quiz Show filmben
- Mark Van Doren (Ph.D. 1920) - Pulitzer -díjas költő
- Eric Van Lustbader (BA) - thriller és fantasy regények szerzője; A nindzsa ; Robert Ludlum Bourne sorozatának folytatása
- Eudora Welty (Üzleti, 1930–31, LHD 1982) - Pulitzer -díjas szerző, Az optimista lánya
- Frank B. Wilderson III (MFA) - író, dramaturg, filmrendező és kritikus
- Fred F. Willson (BA 1902) - építész, Bozeman, Montana ; sok épületet tervezett, amelyek szerepelnek a történelmi helyek nemzeti nyilvántartásában
- James Perry Wilson (BA 1914) - építész és festő; többek között az Amerikai Természettudományi Múzeum , a Yale Peabody Természettudományi Múzeum és a Bostoni Tudományos Múzeum dioráma -háttereit tervezte .
- Dick Wimmer (MA 1974) - regényíró
- Hana Wirth-Nesher (MA, M.Phil., Ph.D. 1977)-irodalomtudós, a Tel Avivi Egyetem amerikai és angol tanulmányainak professzora
- Herman Wouk (BA 1934) - Pulitzer -díjas szerző, War and Remembrance
- George Wyatt (BA 1971) - szobrász
- Mako Yoshikawa (BA 1988) - szerző, Százegy út (1999), hat nyelvre lefordított országos bestseller
- Charles Yu (JD 2001) - szerző, Interior Chinatown
- Roger Zelazny (MA 1962) - sci -fi szerző; A borostyán krónikái sorozat ; három Nebula -díjat , hat Hugo -díjat
Előadóművészet
Lásd még: A Columbia College Columbia College neves öregdiákjai (színészek; zenészek, zeneszerzők, szövegírók; drámaírók, forgatókönyvírók és rendezők) és a Columbia Egyetem Művészeti Iskolája
Akadémiai díjak
- Casey Affleck (BA 1998)-Oscar-díjas színész, Manchester by the Sea
- Kathryn Bigelow (MFA 1979) - két Oscar -díj : rendező, producer, The Hurt Locker ; Idő 100 ; az első nő, aki elnyerte az Oscar -díjat a rendezésért (2009)
- Sidney Buchman (BA 1923) - forgatókönyvíró, Oscar -díjat nyert Mr. Smith megy Washingtonba című írásáért
- Elinor Burkett (MA 1988) -Oscar -díjas Music by Prudence producer
- James Cagney (apja halála után kiesett) - két Oscar -díj: a legjobb színész, White Heat és Yankee Doodle Dandy ; Elnöki Szabadságérem
- Bill Condon (BA 1976)-Oscar-díjas író, Istenek és szörnyek , Chicago ; rendező, Kinsey és Dreamgirls
- John Corigliano (BA 1959) - Oscar -díj; klasszikus zene zeneszerzője; 2001 Pulitzer -díjas zene ; 2009 -es Grammy -díj
- Adam Davidson (MFA 1991)-Oscar-díjas rendező a legjobb rövid tárgy, Az ebéd időpontja miatt
- IAL Diamond (BA 1941)-A lakás Oscar-díjas forgatókönyvírója
- Tan Dun (Ph.D.)-Oscar-díjas kínai kortárs klasszikus zenei zeneszerző ; a guggoló tigris, a rejtett sárkány és a hős pontszámai
- Peter Farrelly (MFA 1986) -Oscar -díjas rendező és a Green Book (film) forgatókönyvírója
- Miloš Forman (Hon, 2015)-Oscar-díjas rendező a One Flew Over the Cuckoo's Nest (film) és az Amadeus (film) filmekben
- Dede Gardner- Oscar-díjas 12 éves rabszolga társproducer
- William Goldman (MA 1956) -kétszeres Oscar-díjas forgatókönyvíró; regényíró, drámaíró
- Oscar Hammerstein II (BA 1916, a jogi egyetemen tanult 1916–17) - szövegíró és librettista; két Oscar -díj, két Tony -díj, két Pulitzer -díj és két Grammy -díj nyertese, köztük olyan zenék, mint a Pulitzer -díjas Oklahoma! , A király és én és A zene hangja ; Richard Rodgers munkatársa
- Howard Koch (LL.B.)-Oscar-díjas Casablanca forgatókönyvíró
- Jennifer Lee (MFA)-Oscar-díjas forgatókönyvíró és a Frozen társrendezője
- William Ludwig (BA 1932) - forgatókönyvíró; társgyőztes, Oscar-díj a megszakított dallamért (1955); alapító képernyő Writers Guild (ismertebb most Writers Guild of America )
- Sidney Lumet (egyetemi tanulmányokat a szolgálat megszakította a második világháború alatt )-Oscar-díjas filmrendező (ötször jelölték)
- Herman J. Mankiewicz (BA 1917) -Oscar- díjat nyert a Citizen Kane társírásával ; Joseph L. Mankiewicz bátyja
- Joseph L. Mankiewicz (BA 1928) - négy Oscar -díjat nyert, köztük a legjobb rendezőnek járó Oscar -díjat ; Herman J. Mankiewicz öccse
- Graham Moore (BA 2003) - Oscar -díjat nyert az " Imitation Game " megírásával
- Veronica Nickel (MFA 2010)-Oscar-díjas Moonlight társproducer (2016 film)
- Edmond O'Brien (BA)-Oscar-díjas színész, a Mezítlábas Contessa
- Anna Paquin (szabadságon, az első évben járt)-Oscar-díjas színésznő, A zongora és az X-Men
- Richard Rodgers (1923) - musical komponista; egy Oscar -díj, 11 Tony -díj, két Pulitzer -díj, két Emmy -díj és két Grammy -díj nyertese ; két személy egyike, aki EGOT -t és Pulitzer -t nyer , beleértve a Pulitzer -díjas Oklahoma -t! , A király és én , és A zene hangja ; munkatársa Oscar Hammerstein II
- Maureen Ryan (MFA 1992)-az Oscar-díjas dokumentumfilm társproducere, a Man on Wire
- Franklin Schaffner (jogot tanult, oktatás, megszakítva szolgálat ideje alatt a második világháború ) - Oscar -winning filmrendező
- Thelma Schoonmaker (vizsgálták MA) - háromszoros Oscar-díjas szerkesztő Raging Bull , The Aviator , és A tégla
- David O. Selznick (GS 1923)-a Gone with the Wind háromszoros Oscar-díjas producere
- Karl Struss (BA 1912) -Akadémia -díjas operatőr, a Sunrise: A Song of Two Humans
- Steve Tesich (MA 1967)-A Breaking Away Oscar-díjas forgatókönyvírója
- Allie Wrubel (zenei posztgraduális tanulmány) -zeneszerző , zenész és dalszerző, Oscar-díj (" Zip-A-Dee-Doo-Dah "); A dalszerzők Hírességek Csarnoka
Színészek, rendezők, írók, zeneszerzők, mások
- Sara Ali Khan - bollywoodi színésznő
- Victoria Ann Lewis (MA) - színésznő és színházteremtő
- Emanuel Axe (BA 1970)-zongoraművész, 30 éves korában elnyerte Avery Fisher díját, három Grammy-díjat nyert Yo-Yo Ma csellistával együtt ; az egyetem John Jay -díjjal tüntette ki
- Babydaddy , született Scott Hoffman (BA) - a glam rock banda Scissor Sisters tagja
- Ramin Bahrani (BA 1996) - rendező és író Man Push Cart , Chop Suey és Goodbye Solo
- Chris Baio - zenész, a Vampire Weekend indie zenekar tagja
- Mason Bates (BA) - szimfonikus zeneszerző; A Chicago Symphony Mead zeneszerzője rezidencián (2010–2012)
- Rostam Batmanglij - zenész, a Vampire Weekend indie zenekar tagja
- Kelly Killoren Bensimon (BA 1998) - szerző; korábbi modell; az Elle Accessories korábbi szerkesztője ; leadott tagja a Real Housewives of New York City
- Albert Berger (MFA 1983) - Oscar -nominated gyártó Cold Mountain , Little Miss Sunshine
- Jeremy Blackman (BA 2009) - színész, Magnolia
- John Bohlinger (BA 1988) - zenész, dalszerző, író, televíziós zenekar vezetője
- Sorrell Booke (BA 1949) - színész, legismertebb nevén "Boss Hogg" a The Dukes of Hazzard című tévésorozatban
- Pat Boone (BS 1957) - énekes és színész
- Jesse Bradford (BA 2002) - színész
- Joshua Brand (MA 1974) - Emmy -winning alkotója St. Másutt , én Fly Away , és a Northern Exposure
- David Brown (MA 1937)-Oscar-díjra jelölt filmproducer, Jaws , The Sting , Cocoon , Driving Miss Daisy
- Cara Buono (BA 1993) - színésznő, harmadik óra
- Wendy Carlos (MA 1966) - zeneszerző és szintetizátor úttörő
- Vanessa Carlton - énekes, dalszerző
- Soman Chainani - A Jó és Gonosz Iskola szerzője
- Timothée Chalamet (első évfolyamon)-a Call Me By Your Name Oscar-díjra jelölt színésze
- Lisa Cholodenko (MFA 1998) - forgatókönyvíró és filmrendező, Laurel Canyon , The L Word
- Peter Cincotti - zongorista, énekes, dalszerző, színész, modell
- Spencer Treat Clark (BA 2010) - színész, Gladiátor , Mystic River és Unbreakable
- Ben Cooper - film- és televíziós színész
- Federico A. Cordero (MA, közgazdaságtan) - a klasszikus zene gitárosa
- Pamela Council (MFA 2004) - művész
- Joseph Cross - színész, Milk
- Ossie Davis (GS 1948) -Golden Globe -jelölt színész és aktivista, Do the Right Thing
- Alice T. Days (MA) - dokumentumfilmes
- Brian Dennehy (BA 1960) - színész, First Blood , Tommy Boy , Romeo + Juliet , Ratatouille
- Brian De Palma (BA 1962) - filmrendező, Carrie , Scarface , Carlito's Way The Untouchables
- R. Luke DuBois (BA 1997, MA 1999, DMA 2003) - zenész, zeneszerző/művész, a Freight Elevator Quartet tagja
- Todd Duncan (MA) - bariton operaénekes és színész
- Fred Ebb (MA 1957) - szövegíró , aki együttműködött John Kander ilyen Broadway musical a Cabaret , Chicago , Woman of the Year és Kiss of the Spider Woman és a filmzenét a Funny Lady és New York, New York
- Jason Everman (BA 2013) - gitáros; a Nirvana és a Soundgarden korábbi tagja ; Hadsereg ; Zöld Beretta
- Peter Farrelly (MFA 1986) - filmrendező, testvérével, Bobby Farrelly -vel , There Something About Mary , Dumb and Dumber
- Adriana Ferreyr - brazil színésznő
- William Finley (BA 1963) - színész
- Matthew Fox (BA 1989) -Golden Globe -jelölt színész, Lost , Party of Five
- James Franco (MFA) - színész, Golden Globe Award ; James Dean ; Pókember trilógia ; Ananász Express , tej
- Dan Futterman (BA 1989) - színész, The Birdcage , Judy Amy
- Zach Galligan (BA 1986) - színész, Gremlins , Gremlins 2
- Bernard Garfield (MA 1950) - fagott és zeneszerző
- Art Garfunkel (BA 1965, művészettörténet; MA 1965, matematika; ABD) -Grammy -díjas énekes, költő, Golden Globe- jelölt színész, a Simon és Garfunkel dalszerzője
- Allen Ginsberg (BA 1948) - Beat Generation költő, National Poetry Book Award ; Amerika bukása: ezen államok versei
- Greg Giraldo (BA 1987) - komikus
- Joseph Gordon-Levitt (négy évet töltött a GS-ben ; nem érettségizett)-színész, 3. Rock from the Sun , (500) Days of Summer
- Lauren Graham (Barnard College; BA 1988) - színésznő, Gilmore Girls
- James Gunn (MFA) - filmrendező ( Slither ); forgatókönyvíró ( Halottak hajnala , Scooby-Doo ); regényíró ( A játékgyűjtő )
- Jake Gyllenhaal (részt vett az első két évben) - Oscar-díj -nominated színész, Brokeback Mountain , csillag Donnie Darko , Bőrnyakúak
- Maggie Gyllenhaal (BA 1999) -Golden Globe és Oscar-díjra jelölt színésznő, Őrült szív , titkár , A sötét lovag
- Katori Hall (BA 2003) - dramaturg, újságíró és színésznő; A Hegytető
- Ed Harris (az első két évben részt vett) -Golden Globe -díjas és Oscar -díjra jelölt színész, The Truman Show , A Beautiful Mind
- Lorenz Hart - Broadway szövegíró, Richard Rodgers és Oscar Hammerstein II munkatársa ; olyan dalokat írt, mint a " Blue Moon ", " The Lady Is a Tramp ", " My Funny Valentine "
- Bhupen Hazarika (Ph.D. 1952) - Assamese dalszövegíró, zenész, énekes, költő és filmrendező
- Utada Hikaru (nem végzett) - japán popénekes ; divatmodell
- Lauryn Hill (az első évben járt)-Grammy-díjas énekes, dalszerző, zenész
- Boyd Holbrook - divatmodell
- Nicole Holofcener (MFA) - film- és TV -rendező, forgatókönyvíró, Barátok a pénzzel , Szex és a város , Gilmore Girls , Six Feet Under
- Katie Holmes (részt vett egy nyári foglalkozáson) - színésznő
- Famke Janssen (BA 1992) -színésznő , GoldenEye , X-Men
- Jim Jarmusch (BA 1975) - filmrendező, Dead Man , Ghost Dog: The Way of the Samurai , Broken Flowers
- Julia Jones (BA) - indián színésznő, The Twilight Saga: Eclipse
- Judy Joo (BS)- séf, szerző, házigazda, Iron Chef UK , Jinjuu éttermek , koreai étel egyszerű (1. és 2. évad)
- John Kander (MA) - szövegíró , aki együttműködött Fred Ebb ilyen Broadway musical a Cabaret , Chicago , Woman of the Year és Kiss of the Spider Woman és a filmzenét a Funny Lady és New York, New York
- Jean Kelly (BA 1994) - színésznő
- Alicia Keys (az első évben járt)-Grammy-díjas énekes, zenész, zeneszerző
- Cinta Laura Kiehl (BS 2014) -indonéz színésznő ( A sötét és a kilencedik utas után ), énekesnő ( Cinta Laura Album ), a nők és gyermekek elleni erőszakellenes modell és nagykövete az Indonéziai Nők Erőfeszítésének és Gyermekvédelmi Minisztériumának
- Simon Kinberg (MFA)-forgatókönyvíró Mr. & Mrs. Smith , X-Men: The Last Stand
- Ezra Koenig - zenész, a Vampire Weekend indie zenekar tagja
- Joseph Kosinski ( GSAPP ) - televíziós reklám- és játékfilm -rendező, legismertebb számítógépes grafikájáról és számítógépes képalkotó munkájáról
- Joel Krosnick (BA 1963) - csellista ; a Juilliard vonósnégyes tagja ; a Juilliard Iskola cselló tanszékének elnöke
- Robert Kurka (MA 1948) - zeneszerző, zenész; az opera- és hangszeres szvit A jó katona Schweik
- Tony Kushner (BA 1978) - Pulitzer -díjas drámaíró, Angyalok Amerikában
- Claire Labine (MFA) - fej író a Ryan Hope , One Life to Live , General Hospital , ahol a szív van , Guiding Light
- Yves Lavandier - forgatókönyvíró, rendező ( igen, de ... ), forgatókönyvíró és a Writing Drama szerzője
- Michael Lehmann (BA 1978) - rendező, Heathers , Hudson Hawk
- Sean Lennon (részt vett) - énekes és dalszerző, John Lennon és Yoko Ono fia
- Al Lewis (Ph.D. 1941) - színész, The Munsters ; kosárlabda cserkész; New York -i kormányzójelölt; vendéglős
- Yo-Yo Ma (átkerült a Harvard Egyetemre) -csellista
- Arthur MacArthur IV (BA 1961) - koncertzongorista, író, művész
- James Mangold (MFA 1991) - filmrendező, a Girl, Interrupt és a Walk the Line
- Amber Marchese (BA) - televíziós személyiség New Jersey igazi háziasszonyai című műsorában
- Robert Maschio (BA 1988) - színész, Scrubs
- Kate McKinnon (BA 2006) - színésznő és humorista
- Terrence McNally (BA 1960) - drámaíró, győztes négy Tony-díjat , egy Emmy , a Pulitzer és két Guggenheim ösztöndíjak
- Eric Milnes - csembalista, orgonaművész és karmester
- Max Minghella (BA 2009) - színész, a Syriana and Art School Confidential főszereplője
- Greg Mottola (MFA 1991) - filmrendező, Superbad
- Hari Nef - színésznő, modell és író
- Rachel Nichols - színésznő, modell
- Ronald Noll (BA, MFA, 1950 körül) - karmester, zenei igazgató és televíziós zenei felügyelő
- Toby Orenstein (BFA) - színházi producer, rendező, a Columbia Színházi Művészeti Központ , a Fiatal Kolumbiaiak és a Toby Dinner Theatre alapítója
- Lena Park (BA 2010) - koreai R&B énekes
- Diane Paulus (MA 1997) - 2013 -as Tony -díj; színházi, operaigazgató; Művészeti igazgatója, az amerikai Repertory Színház , a Harvard Egyetem (2009-)
- Amanda Peet (BA 1995) - színésznő, A kilenc yard
- Kimberly Peirce (MFA 1996) - filmes, Boys Don't Cry
- Anthony Perkins - színész, legismertebb Norman Bates az Alfred Hitchcock „s Psycho
- Martin Quigley, ifj. (BA 1939) - filmszakmai kiadvány, szerző, politikus, kém
- James Rebhorn (MFA 1972) - színész
- Paul Robeson (JD 1923) -Basso cantante koncerténekes, többnyelvű színész
- Emmy Rossum (BA 2008) - színésznő, szégyentelen
- Cameron Russell - divatmodell
- George Segal (BA 1955) - Oscar-díj -nominated színész, aki fél a Virginia Woolf? , Csak lőj rám!
- Jeffrey Sharp (MFA) - filmrendező, A fiúk nem sírnak , számíthatsz rám
- Jenny Slate (BA 2004) - színész, a Saturday Night Live korábbi szereplője
- Scott Smith (MFA 1990) - szerző és forgatókönyvíró, Egy egyszerű terv
- Anil Srinivasan - klasszikus zongoraművész és zenepedagógus
- Sarah Steele - színésznő, spanyol
- Julia Stiles (BA 2005) - színésznő, Save the Last Dance , Mona Lisa Smile
- Richard Stoltzman (zenei Ph.D. számára) - klarinétművész
- Stephen Strimpell (BA, JD) - színész, a kultikus televíziós klasszikus, a Mister Terrific sztárja
- Rider Strong (BA 2004) - színész, a Boy Meets World
- Aaron Schwartz (MFA) - színész, rendező és szerzői jogi ügyvéd Torontóban
- Conrad Tao
- Craig Timberlake (MA) - színpadi színész, operaénekes, később a Columbia kar tagja
- Chris Tomson - zenész, a Vampire Weekend indie zenekar tagja
- Darko Tresnjak (BA 1998) - színházigazgató
- Claire Unabia (GS) - versenyző az amerikai következő csúcsmodell 10. ciklusában
- Mario Van Peebles (BA 1978) - színész és rendező, New Jack City , BAADASSSSS!
- Alan Wagner (BA 1951, MA 1952) - a Disney Channel első elnöke ; Keleti parti programozási alelnök a CBS -en; rádiós személyiség; operatörténész és kritikus
- Brian Weitz (BA, MPA) - zenész, az Animal Collective zenekar tagja
- Robert Wisdom (BA 1976) - színész, The Wire
- Charles Wuorinen (BA 1961, MA 1963) - zenész, zongorista és zeneszerző
- Remy Zaken (BA 2011) - Broadway színésznő
- Brian Yorkey - drámaíró, forgatókönyvíró, Normál mellett , ha/akkor , 13 ok
Újságírás
Lásd még: A Columbia Graduate School of Journalism , a Columbia College of Columbia University Columbia College (újságíró és médiafigurák; és kiadók) és a Columbia Law School (újságírók) neves öregdiákjai, ahol több mint 175 újságíró, médiafigura és kiadó külön szerepel.
- RW Apple (BS 1961) - vezető tudósító, társszerkesztő, a Washingtoni Hivatal korábbi vezetője, New York Times
- Douglas Black - a Doubleday and Company elnöke , 1946–1963
- Marcus Brauchli - a The Wall Street Journal ügyvezető szerkesztője
- A'Lelia Bundles (MA újságírás) - újságíró
- Greg Burke (MA újságírás) - vezető kommunikációs tanácsadója a Vatikán által államtitkárság (2012-)
- Diann Burns (MA újságírás) - televíziós híradó; kilencszeres Emmy-díjas
- Whittaker Chambers - a Time vezető szerkesztője , a National Review és más folyóiratok kiemelkedő munkatársa
- Gina Chua (MS Journalism 1988), a Reuters ügyvezető szerkesztője
- May Cutler (MA újságíró) - kanadai kiadó és újságíró, a Tundra Books alapítója és az első kanadai nő, aki gyermekkönyveket ad ki
- Jamal Dajani (BA politológia) - igazgató közel-keleti programozás, link TV , Termelő Mosaic: World News a Közel-Keletről győztes egy Peabody-díjat
- Helen Dalley - ausztrál újságíró; horgony a Sky News Australia -val
- Yuval Elizur (MS Journalism) - újságíró; kiterjed az izraeli gazdaságra , a globalizációra és a gazdasági hadviselésre; 8 könyv szerzője
- Max Frankel (BA) - a New York Times ügyvezető szerkesztője
- Melissa Fung (MA, újságírás) - kanadai CBC News újságíró
- Nicholas Gage - oknyomozó riporter, külföldi tudósító, The New York Times (1970–80); újságíró, The Boston Herald Traveler , The Wall Street Journal
- Robert Giles - a Harvard Nieman Újságírói Alapítvány kurátora
- Caroline Glick (BA 1991)- amerikai izraeli újságíró; helyettes főszerkesztője a The Jerusalem Post
- Ashbel Green (BA 1950, MA) - alelnök és a Knopf vezető szerkesztője
- Ken Hechtman - Maverick újságíró börtönbe az afganisztáni „s tálib kormányzat feltételezett kém 2001-ben
- Jay Irving - riporter, karikaturista; Clifford Irving apja, aki legismertebb Howard Hughes hamis életrajzának elkövetéséről
- Edward Klein (BA, MA Journalism) - a Newsweek korábbi külföldi szerkesztője ; a The New York Times Magazine korábbi főszerkesztője ; bestseller szerző
- Leonard Koppett - sportíró , rovatvezető, szerző
- Steve Kroft - 60 perc ; három Peabody -díj és kilenc Emmy -díj nyertese
- Robert Krulwich (JD 1974) -médiaújságíró , Alfred I. duPont-Columbia Egyetemi Díj , Emmy-díj, George Polk-díj
- Howard Kurtz (MA Journalism) - újságíró és szerző, különös tekintettel a médiára; a nemzet "legbefolyásosabb médiariportere"
- Bernard Le Grelle (MS Journalism 1974) - újságíró, író, politikai tanácsadó, volt ENSZ -szakértő és közügyekért felelős vezető
- John Leland (BA, 1981) - New York Times riporter, szerző
- Joseph Lelyveld (MA, újságírás) - a New York Times ügyvezető szerkesztője
- Andy Levy - ombudsman, Vörös szem Greg Gutfelddel , Fox News Channel
- AJ Liebling (MA Journalism) - újságíró, aki szoros kapcsolatban áll a The New Yorkerrel 1935 -től haláláig
- Thomas Lippman - újságíró, író
- Robert Lipsyte (BA 1957) - 1990 -ben Emmy -díj nyertese, a PBS The Eleventh Hour műsorvezetője , a The New York Times és az ABC Nightly News tudósítója
- Henry Demarest Lloyd (JD) - "az oknyomozó újságírás atyja"
- John R. MacArthur (BA 1978) - a Harper's Magazine elnöke , politikai szerző
- Cynthia McFadden (JD) - ABC híradó, George Foster Peabody -díj
- John McWethy - öt Emmy -díj , tengerentúli sajtóklub -díj
- Suzanne M. Malveaux (MS) - televíziós híradó; a CNN volt Fehér Ház tudósítója
- Gabriele Marcotti (MA, újságírás) - a The Times , The Sunday Herald , La Stampa , Il Corriere dello Sport labdarúgó -írója , az öt élő sport műsorvezetője péntekenként
- Andrés Martinez (JD) - a Los Angeles Times szerkesztőségi lapszerkesztője
- Matthew Miller (JD 1986) - cikkíró és szerző, A két százalékos megoldás
- Bill Minutaglio (BA, MS) -PEN Center-díjas szerző, újságíró, professzor. Kilenc könyv, köztük az Első Fiú: George W. Bush & The Bush Family Dynasty ; City on Fire ; A legveszélyesebb ember Amerikában.
- Timothy L. O'Brien (MA, újságírás) - szerző és újságíró; szerkeszti és felügyeli a The New York Times Sunday Business rovatát
- John L. O'Sullivan - a Democratic Review szerkesztője az 1840 -es években; megalkotta a " Manifest Destiny " kifejezést
- Basharat Peer (újságíró) - Kasmír amerikai amerikai újságíró, forgatókönyvíró, író és politikai kommentátor. Szerző, kijárási tilalom éjszakája
- Martin Perlich - rádióadó és író
- Ted Rall (BA 1991) - szerkesztői karikaturista, Pulitzer -döntős, rovatvezető, szakértő, a Revenge of the Latchkey Kids szerzője
- Wayne Allyn Root - a Spike TV, a Discovery Channel, a CNBC alkotója; Wayne Allyn Root Winning Edge és Vegas királya ügyvezető producere és házigazdája ; műsorvezető és a Financial News Network műsorvezetője
- Claire Shipman (BA 1986) - az ABC vezető tudósítója; Emmy -díj nyertese az 1989 -es Tienanmen téri tüntetésekről szóló CNN tudósításáért ; munkája hozzájárult ahhoz, hogy a CNN Peabody -díjat nyert az 1991 -es szovjet puccskísérlet tudósításáért
- Howard Simons - a Nieman Alapítvány újságírói alapítványának korábbi kurátora a Harvardon
- Allan Sloan -a Gerald Loeb-díj hétszeres nyertese
- Richard Smith (MIA, MS 1970) - a Newsweek vezérigazgatója
- Neil Strauss (BA 1991) - újságíró; A játék szerzője : Penetrating the Secret Society of Pickup Artists
- Sreenath Sreenivasan (MS 1993) - tudományos adminisztrátor, professzor és technológiai újságíró
- Arthur Hays Sulzberger (MS 1993) - a The New York Times kiadója (1935–1961)
- Arthur Ochs Sulzberger, id. (BA 1951) - kiadó és üzletember; a The New York Times egykori kiadója ; és a The New York Times Company igazgatótanácsának elnöke
- Ron Suskind (MA 1983) - újságíró, szerző
- Tiziano Terzani - riporter és tudósító
- Dina Temple-Raston - NPR „s terrorizmusellenes levelező
- Liz Trotta - újságíró, három Emmy-díjat és két tengerentúli Press Club díjat
- Mariana van Zeller (MA újságírás 02) - portugál újságíró; 2011 -es Livingston -díj ; 2010 Peabody -díj ; 2009 -es Webby -díj
- Steven Waldman (BA) - politikai újságíró; az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottságának vezető tanácsadója (2009 október -)
- Richard Watts, Jr. - a New York Post régi színházi kritikusa
- Bari Weiss (2007) - véleményíró és szerkesztő
- Gideon Yago (BA 2000) - az MTV News tudósítója
Nemzeti Könyvdíjak
- John Ashbery (MA 1951) - Nemzeti Könyv Díj , Nemzeti Könyvkritikusok Kör díja
- John Berryman - Nemzeti Könyvdíj, Bollingen -díj
- Karen Brazell (Ph.D.) - Nemzeti Könyvdíj
- Robert Caro - Nemzeti Könyvdíj, két Nemzeti Könyvkritikusok Kör díja, Francis Parkman -díj
- Lennard J. Davis (BA, MA, M.Phil, Ph.D., 1976) - Nemzeti Könyvdíj
- EL Doctorow - Nemzeti Könyvdíj, Nemzeti Bölcsészettudományi Érem ; három nemzeti könyvkritikus kör díját
- Jason Epstein (BA 1949) - Nemzeti Könyvdíj; a The New York Review of Books társalapítója
- Paula Fox - Nemzeti Könyvdíj (1983), Hans Christian Andersen -érem ("gyermekirodalmi Nobel -díj" néven ismert)
- Peter Gay (MA 1947, Ph.D. 1951) - Nemzeti Könyvdíj
- Allen Ginsberg - Nemzeti Könyvdíj; a Beat Generation egyik vezető alakja az 1950 -es években
- Stephen Jay Gould - Nemzeti Könyvdíj, Nemzeti Könyvkritikusok Díja
- Lillian Hellman (részt vett) - Nemzeti Könyvdíj, 1976 -ban Edward MacDowell -érem és Paul Robeson -díj
- Herbert Kohl - Nemzeti Könyvdíj
- Jerzy Kosinski (BA 1965) - Nemzeti Könyvdíj
- Jane Kramer (MA) - Nemzeti Könyvdíj, Emmy -díj dokumentumfilm -készítésért, Nemzeti Magazin -díj
- Joseph Wood Krutch (MA, Ph.D.) - Nemzeti Könyvdíj
- Christopher Lasch - Nemzeti Könyvdíj
- Joseph P. Lash (MA 1932) - Nemzeti Könyvdíj, Francis Parkman -díj
- Ursula K. Le Guin - National Book Award öt Hugo díjat, hat Nebula díjat
- Oscar Lewis (Ph.D.) - Nemzeti Könyvdíj
- Salvador Luria - Nemzeti Könyvdíj, Nobel -díjas
- Bernard Malamud - kétszer nyerte el a National Book Award, O. Henry Award díjat
- Ralph Manheim - Nemzeti Könyvdíj
- Robert Nozick - Nemzeti Könyvdíj
- Walker Percy (MD 1941) - Nemzeti Könyvdíj
- Gregory Rabassa (Ph.D.) - Nemzeti Könyvdíj, Nemzeti Művészeti Érem (2006)
- Robert V. Remini (MA 1947, Ph.D. 1951) - Nemzeti Könyvdíj; az Egyesült Államok képviselőházának történészévé nevezték ki
- Edward Seidensticker (MA) - Nemzeti Könyvdíj
- Francis Steegmuller (BA 1927) - kétszer nyerte el a Nemzeti Könyvdíjat
- Gerald Stern (MA 1949) - Nemzeti Könyvdíj, Ruth Lilly költészeti díj
- TJ Stiles (Ph.D., ABD) - Nemzeti Könyvdíj (2009)
- William Troy - Nemzeti Könyvdíj
- Tim Weiner (MA) - Nemzeti Könyvdíj (2007)
- Welty Eudora - Nemzeti Könyvdíj, Elnöki Szabadságérem , Nemzeti Művészeti Érem
- Hans Zinsser (BA 1899, AM 1903, MD 1903) - Nemzeti Könyvdíj; bakteriológus és immunológus
Pulitzer -díjasok
- Leroy F. Aarons - Pulitzer -díj a Spot News Reportingért (megosztott)
- Elie Abel - Pulitzer -díj nemzetközi riportért (megosztott)
- Herbert Agar - Pulitzer -történelem -díj
- Ayad Akhtar - 2013 -as Pulitzer -díjas dráma
- John Ashbery - Pulitzer -díj költészetért, nemzeti könyvdíj , nemzeti könyvkritikusok körének díja
- Dean Baquet (BA 1978) - Pulitzer -díj az oknyomozó jelentésekért (1988); hírműveletek ügyvezető szerkesztője, The New York Times
- William M. Beecher (MS) - Pulitzer -díjas, korábbi washingtoni tudósítója a Boston Globe -nak , a Wall Street Journal , a New York Times
- John Berryman - Pulitzer -díj a költészetért
- Katherine Boo - Pulitzer -díj a közszolgálatért
- Louis Bromfield - Pulitzer -díj a kora őszért
- Ethan Bronner - Pulitzer -díj a magyarázó újságírásért
- Geraldine Brooks - Pulitzer -díjas szépirodalmi díj
- Edwin Burrows - Pulitzer -díj a történelemben 1999 -ben a Gotham: A History of New York City - 1898 című könyvért
- Robert Neil Butler - Pulitzer-díjat Általános Nem Fiction
- Robert Campbell - Pulitzer -díjas építészkritikus
- Robert Caro - kétszer elnyerte a Pulitzer -életrajzi díjat
- Hodding Carter - Pulitzer -díj a vezércikkekért
- Margaret Clapp - Pulitzer -díj az életrajzért
- Robert Coles (MD)-Pulitzer-díj az általános non-fictionért (1973); Elnöki Szabadságérem, Nemzeti Bölcsészettudományi Érem
- John Corigliano - Pulitzer -díjas zene, Oscar -díj, Grammy -díj
- Holland Cotter (M.Phil) - Pulitzer -díj a kritikáért (2009)
- Richard Ben Cramer - Pulitzer -díj nemzetközi riportért
- Lawrence A. Cremin - Pulitzer -történelem -díj, Bancroft -díj
- Justin Davidson - Pulitzer -díj a kritikáért
- Bob Drogin - Pulitzer -díj a közszolgálatért
- Will Durant - Pulitzer -irodalmi díj , elnöki szabadságérem
- Jim Dwyer - kétszer a Pulitzer -díj nyertese (kommentárért és a Spot News Reportingért)
- Jesse Eisinger (BA 1992) - 2011 Pulitzer -díj a Nemzeti Jelentésért
- Andrea Elliott - Pulitzer -díj (2007); riporter, New York Times
- Eric Foner - 2011 -es Pulitzer -történelem -díj, Lincoln -díj , kétszer a Bancroft -díj nyertese
- Sue Fox (MS 1998) - Pulitzer -díj a Breaking News Reportingért (2004)
- Glenn Frankel - Pulitzer -díj nemzetközi riportért, szerző
- Max Frankel - Pulitzer -díj nemzetközi riportért
- Rachel Kaadzi Ghansah - 2018 -as Pulitzer -díj a filmírásért
- Robert Giles - kétszer a Pulitzer -díj nyertese (szerkesztése alatt), a Nieman Alapítvány újságírói alapítványának jelenlegi kurátora a Harvardon
- Louise Gluck - 12. amerikai költő, Pulitzer -díj, National Book Critics Circle Award , Bollingen -díj
- Juan Gonzalez - Pulitzer -díj, George Polk -díj
- Charles Gordone - Pulitzer -dráma -díj
- Oscar Hammerstein II - kétszer Pulitzer -díjas
- Anthony Hecht - amerikai költő díjazott, Pulitzer -díj költészetért, Bollingen -díj , Ruth Lilly költészeti díj , fagyérm
- Ellis Henican ( CSL ) - Pulitzer -díj a Spot News Reportingért (megosztva) (1992)
- Marguerite Higgins - az első nő, aki elnyerte a Pulitzer -díjat a nemzetközi riportért (1951)
- Jim Hoagland - kétszer elnyerte a Pulitzer -díjat (nemzetközi riportokért és kommentárokért)
- Richard Hofstader- kétszer elnyerte a Pulitzer-díjat (a történelemért és az általános non-fictionért)
- Michael Holley - Pulitzer -díj az érdemleges közszolgálatért (csapat)
- Tony Horwitz - Pulitzer -díj a nemzeti tudósításért
- Richard Howard - Pulitzer -díj költészetért, amerikai könyvdíj , tollfordító díj
- Nigel Jaquiss - 2005 -ös Pulitzer -díj az oknyomozó riportért
- Margo Jefferson - Pulitzer -díj a kritikáért
- William Jorden - Pulitzer -díj nemzetközi jelentésért (megosztva) és az Egyesült Államok panamai nagykövete
- Jodi Kantor - 2018 -as Pulitzer -díj a közszolgálatért (megosztott)
- Frederick Kempe - kétszer a Pulitzer -díj nyertese (mindkét csapat)
- Glenn Kessler - kétszer elnyerte a Pulitzer -díjat (Spot News Reporting)
- Kathleen Kingsbury - Pulitzer -díj szerkesztői írásért; A New York Times véleményszerkesztője
- Tom Kitt - Pulitzer -díj drámáért; Tony -díj
- Carolyn Kizer- Pulitzer-díj, költő, háromszoros Pushcart-díj , fagyérmes
- Edward Kleban - Pulitzer -dráma -díj , Tony -díj, Drama Desk Award
- David Kocieniewski (MA újságíró 1986) - 2012 Pulitzer -díj magyarázó jelentésért
- Tony Kushner - Pulitzer -dráma -díj, két Tony -díj, Emmy -díj, Whiting Writers Award
- Joseph P. Lash (MA 1932) - Pulitzer -életrajzi díj (1972)
- Joseph Lelyveld - Pulitzer -díj, újságíró
- Leonard Levy (Ph.D.) - 1969 Pulitzer -díj a történelemért
- David Levering Lewis - kétszer elnyerte az életrajzi Pulitzer -díjat, a Bancroft -díjat, a Francis Parkman -díjat
- Steve Liesman - Pulitzer -díj (csoportvezető) a nemzetközi riportért
- Steve Lohr (JRN 1975) - 2012 -es Pulitzer -díj magyarázó jelentésért
- Zhou Long - 2011 Pulitzer -díjas zene
- Carleton Mabee (Ph.D.) - 1944 -ben Pulitzer -díj az életrajzért
- Bernard Malamud - Pulitzer -szépirodalmi díj , O. Henry -díj
- John Matteson - Pulitzer -díj az életrajzért
- Terrence McNally - Pulitzer -díj, négy Tony -díj, Emmy -díj, négy Drama Desk -díj , két Obie -díj
- Eileen McNamara - Pulitzer -díj a Spot News Reportingért, Yankee Quill -díj
- Louis Menand - Pulitzer -történelem -díj, Francis Parkman -díj
- Carol Marbin Miller - a Pulitzer -díj 2018 -as döntőse az oknyomozó jelentésért
- Steven Millhauser - Pulitzer -díjas szépirodalmi díj
- Paul Moravec - Pulitzer -díjas zene
- Tad Mosel - Pulitzer -dráma -díj
- Amy Ellis Nutt (MA) - 2011 -es Pulitzer -díj a filmírásért
- Mirta Ojito - Pulitzer -díj a nemzeti tudósításért
- Sharon Olds - 2013 -as Pulitzer -díjas költészet
- Dele Olojede- Pulitzer-díj nemzetközi riportért, a Pulitzer-díj első afrikai származású nyertese
- Tim Page - Pulitzer -díj, zenekritikus
- Gregory Pardlo - 2015 -ös költészeti Pulitzer -díj
- Michael Pupin - Pulitzer -díj, fizikus
- Matt Richtel - 2010 -es Pulitzer -díj a Nemzeti Jelentésért
- Richard Rodgers - kétszer a Pulitzer -díj nyertese
- Carlos P. Romulo - Pulitzer -díj levelezőben
- Wendy Ruderman - 2010 -es Pulitzer -díj az oknyomozó riportért
- Morrie Ryskind - Pulitzer -díjas dráma
- Eli Sanders (1999) - 2012 Pulitzer -díja a filmírásban
- Carl Emil Schorske - Pulitzer-díjat Általános Nem Fiction
- William Schuman - Pulitzer -díjas zene , a Juilliard Zeneiskola elnöke, a Lincoln Center elnöke
- Louis Simpson - Pulitzer -díj költészetért, Prix de Rome
- Upton Sinclair - Pulitzer -díj, több mint 90 könyvet írt számos műfajban, Olaj című regényét . volt a Will Will Be Blood (2007) alapja
- R. Jeffrey Smith - Pulitzer -díj az oknyomozó riportért
- Tracy K. Smith (MFA 1997) - 2012 Pulitzer -díjas költészet; 2006 James Laughlin -díj ; 2005 Whiting írói díj
- Paul Starr- Pulitzer-díj az általános non-fikcióért, Bancroft-díj, ötvöskönyv-díj
- TJ Stiles - 2010 Pulitzer -díj az életrajzért
- Ron Suskind - Pulitzer -díj a filmírásért
- William Taubman - Pulitzer -életrajzi díj, Nemzeti Könyvkritikusok Körének díja
- Edwin Way Teale- Pulitzer-díj az általános non-fictionért
- Allan Temko - Pulitzer -díj, építészkritikus
- John Kennedy Toole - Pulitzer -díjas szépirodalmi díj
- Anne Tyler - Pulitzer -díj ( légzőleckék ), Nemzeti Könyvkritikusok Körének díja ( A véletlen turista )
- Irwin Unger - Pulitzer -történelem -díj
- Carl Clinton Van Doren - Pulitzer -díj, életrajzíró
- Mark Van Doren - Pulitzer -díj
- Bill Vlasic (JRN 1982) - 2012 -es Pulitzer -díj magyarázó jelentésért
- Mike Wallace - Pulitzer -történelem -díj
- Charles Warren - Pulitzer -díj a történelemért
- Tim Weiner - Pulitzer -díj a nemzeti tudósításért
- Eudora Welty - Pulitzer -díjas szépirodalmi díj , Elnöki Szabadságérem , Nemzeti Művészeti Érem
- Damon Winter (BA) - Pulitzer -díj a játékfotózásért (2009)
- C. Vann Woodward (MA 1932) - Pulitzer -történelem -díj, Bancroft -díj
- Herman Wouk - Pulitzer -díjas szépirodalmi díj
- Charles Wuorinen - Pulitzer -díjas zene, Guggenheim ösztöndíjak
- Brian Yorkey - 2010 -es Pulitzer -dráma -díj ; 2009 Tony -díj a legjobb pontszámért
MacArthur ösztöndíjasok
A következő öregdiákok a John D. és Catherine T. MacArthur Alapítvány MacArthur Fellows Programjának ("zseniális ösztöndíj") ösztöndíjasai . Mivel ez egy interdiszciplináris díj, az ösztöndíjasok itt, valamint a teljesítményük területén szerepelnek.
- John Ashbery (MA 1951) - költő; MacArthur ösztöndíj
- Jacqueline K. Barton (Ph.D. 1979) - vegyész; 1991 MacArthur ösztöndíj
- Terry Belanger (MA, 1964; Ph.D. 1970) - történész; könyvek, kéziratok és kapcsolódó tárgyak története; 2005 MacArthur ösztöndíj; a Ritka Könyviskola alapító igazgatója
- Edet Belzberg (MA, 1957) - dokumentumfilmes; 2005 MacArthur ösztöndíj; won különdíjat , a Sundance Film Festival (2001)
- Paul Berman (MA) - vezető politikai és irodalmi író; MacArthur ösztöndíj
- Seweryn Bialer (Ph.D.) - politológus ; 1983 MacArthur ösztöndíj
- Katherine Boo (BA) - újságíró és szerző; 2002 MacArthur ösztöndíj
- Rogers Brubaker (Ph.D. 1990) - szociológus; 1994 MacArthur ösztöndíj
- Robert Coles (MD 1954) - szerző, gyermekpszichiáter és a Harvard Egyetem professzora ; 1981 MacArthur ösztöndíj
- Wafaa El-Sadr (MPH)-fertőző betegség orvosa; 2008 MacArthur ösztöndíj; 2009 Rolling Stone ' s "100 emberek, akik megváltoztatása Amerikában" Scientific American ' s "10: irányadó Science for Humanity" és a Utne Reader ' s »50 látnokok, akik változnak Your World«
- Irving Feldman (MA 1953) - költő és angol professzor; 1992 MacArthur ösztöndíj
- Randall Forsberg (BA) - a demokratikus intézmények előmozdítására használt védekezési és leszerelési szakértő; 1983 MacArthur ösztöndíj
- Stephen Jay Gould (Ph.D. 1967) - paleontológus, szerző; 1981 MacArthur ösztöndíj; Linnean Society of London „s Darwin-Wallace érem (2008); Paleontológiai Társaság érem (2002); Charles Schuchert -díj (1975); Phi Beta Kappa -díj a tudományban (kétszer - 1983, 1990)
- Rosanne Haggerty (MA Arch.) - lakhatási és közösségfejlesztési vezető; 2001 MacArthur ösztöndíj
- Shirley Heath (Ph.D. 1970) - nyelvi antropológus ; 1984 MacArthur ösztöndíj]
- John Hollander (BA) - költő, 1990 MacArthur Fellowship, Bollingen -díj (1983); Poet Laureate, Connecticut állam (2006–2011)
- Richard Howard (BA 1951) - költő, irodalomkritikus, esszéíró, műfordító; MacArthur ösztöndíj; PEN fordítási díj ; A költő díjazottja, New York állam (1994–1997)
- David Keightley (Ph.D.) - szinológus , történész ; 1986 MacArthur ösztöndíj
- Harlan Lane (BS, MS 1958) - pszichológus; 1991 MacArthur ösztöndíj
- Lawrence W. Levine (MA, Ph.D.) - történész; 1983 MacArthur ösztöndíj
- David Levering Lewis (MA 1959) - történelemprofesszor; MacArthur ösztöndíj
- Ralph Manheim - jelentős német, francia művek angol fordítója; 1983 MacArthur ösztöndíj; PEN fordítási díj (1964); PEN/Ralph Manheim Fordításért kitüntetett érem
- Campbell McGrath (MFA 1988) - költő; MacArthur ösztöndíj; Kingsley Tufts Vers-díj , Pushcart díjat , három Oscar-amerikai költők Díjak
- Dinaw Mengestu (MFA) - regényíró és író; 2012 -es MacArthur ösztöndíj
- Richard A. Muller (BA) - fizikus; 1982 MacArthur ösztöndíj; ismert az asztrofizikáról, a radioizotóp -randevúzásról, az optikáról és az éghajlatváltozásról
- Pepon Osorio (MA 1985) - latin művész; 1999 MacArthur ösztöndíj
- George Oster (Ph.D.) - matematikai biológus; 1984 MacArthur ösztöndíj
- Rosalind P. Petchesky (Ph.D.) - politológus; 1995 MacArthur ösztöndíj
- Terry Plank (Ph.D. 1993) - geológus, vulkanológus és professzor, Lamont Doherty Earth Observatory ; 2012 -es MacArthur ösztöndíj
- Anna Curtenius Roosevelt (Ph.D.) - régész; 1988 MacArthur ösztöndíj; Régészeti kurátor, Field Museum (1991–2002)
- Meyer Schapiro (BA, Ph.D.)-litván származású amerikai művészettörténész; MacArthur ösztöndíj; új művészettörténeti módszerek kovácsolásáról ismert
- Stephen Schneider (BS 1967, Ph.D., gépészet , plazmafizika , 1971) - környezetbiológus, klimatológus; 1992 MacArthur ösztöndíj; Kormányközi Éghajlat -változási Testület (IPCC) , amelyhez Schneider jelentős mértékben hozzájárult, a 2007 -es Nobel -békedíjban
- Carl Emil Schorske (BA 1936) - kultúrtörténész; 1981 MacArthur ösztöndíj
- Ricardo Scofidio (M.Arch. 1960) - alapító, igazgató, Diller Scofidio + Renfro ; 1991 -ben az egyik első építész, aki megnyerte a MacArthur -díjat "zseniális ösztöndíj"
- Sally Temple (posztdoktori ösztöndíj) - fejlődési idegtudós ; újító az őssejtek , különösen a neurális őssejtek területén; 2008 MacArthur ösztöndíj
- Camilo José Vergara (MA 1977, Ph.D. még nem díjazott) - író, fotós, dokumentumfilm; 2002 MacArthur ösztöndíj; 2010 -es Berlin -díj
- Alisa Weilerstein (BA 2004) - csellista; 2011 MacArthur ösztöndíj
- Anders Winroth (MA, Ph.D.) - a középkori történelem professzora, Yale ; 2003 MacArthur ösztöndíj
- Irene J. Winter (Ph.D.) - művészettörténész; 1983 MacArthur ösztöndíj
- Lawrence S. Wittner (BA 1962; Ph.D., történelem, 1967) történész; MacArthur ösztöndíj
- Eric Wolf (Ph.D.) - antropológus; MacArthur ösztöndíj
- Charles Wuorinen (BA 1961, MA 1963) - zeneszerző ; 1985 MacArthur ösztöndíj
Országos Tudományos Érem
- Jan Drewes Achenbach (doktori poszt-kutatás) -gépészmérnök ; Nemzeti Érem (2005)
- Fay Ajzenberg-Selove (MD 1904) -német -amerikai fizikus; címzett, 2007 National Medal of Science
- Kenneth Arrow (MS, Ph.D.) - közgazdász; Nemzeti Tudományi Érem (2004), John Bates Clark -érem (1957), von Neumann -elmélet -díj (1986); Arrow lehetetlenségi tétele
- Francisco J. Ayala (Ph.D. 1964) - evolúciós biológus és genetikus, National Medal of Science (2001)
- John Backus (BS, matematika, 1949)-a Fortran programozási nyelv társfeltalálója , National Medal of Science (1975), Turing-díj , Draper-díj
- Jacqueline K. Barton (Ph.D. 1979) - vegyész; National Medal of Science (2011); NSF Waterman Award (1985), ACS Gibbs Medal (2006), Weizmann Women & Science Award
- Baruj Benacerraf (BS) - venezuelai immunológus, Nemzeti Érem
- Konrad Emil Bloch (Ph.D. 1938) - biokémikus; 1988 Országos Tudományos Érem
- Wallace Smith Broecker (BS 1953, Ph.D. 1958) - Crafoord -díj a Geoscience -ben , National Medal of Science
- Shu Chien (Ph.D. 1957) - biológiai tudós, mérnök; Országos Tudományos Érem; National Academy of Sciences , National Academy of Engineering , Institute of Medicine , American Academy of Arts and Sciences
- Mildred Cohn (MS, Ph.D.) - biokémikus, National Medal of Science
- Daniel C. Drucker (BS, MS, Ph.D. 1939) - gépészmérnök ; tekintély a plaszticitás elméletére ; Országos Tudományos Érem; Timosenko -érem ; Drucker -érem
- Val Logsdon Fitch (Ph.D.) - nukleáris fizikus, National Medal of Science
- Milton Friedman (Ph.D. 1946) - közgazdász; John Bates Clark -érem (1951); Országos Tudományos Érem (1988); Elnöki Szabadságérem (1988)
- James Glimm (Ph.D.) - matematikai fizikus, National Medal of Science, Priestley Medal
- Louis Plack Hammett (Ph.D.) - fizikai vegyész; megalkotója, Hammett-egyenlet , Curtin-Hammett-elv ; Nemzeti Tudományi Érem , Priestley -érem
- Michael Heidelberger (BS, Ph.D. 1911) - immunológus, Lasker -díj , Nemzeti Érem
- Roald Hoffman (BS 1958) - vegyész, Nemzeti Érem
- Elvin A. Kabat (Ph.D.) - orvosbiológus; Országos Tudományos Érem; a modern kvantitatív immunkémia egyik alapító atyja
- Rudolf E. Kálmán (Ph.D. 1957) - villamosmérnök, matematikai rendszerek elmélete; Országos Tudományos Érem; Kiotói díj ; IEEE Becsületérem
- Joshua Lederberg (BS) - molekuláris biológus ; Nemzeti Tudományi Érem (1989), Elnöki Szabadságérem (2006)
- Leon M. Lederman (Ph.D.) - kísérleti fizikus, National Medal of Science, Elnöki Medal of Freedom
- Robert Lefkowitz (BA 1962, MD 1966) - orvos, Shaw -díj , Nemzeti Tudományi Érem
- Raymond D. Mindlin (BA, BS, CE, Ph.D.) - gépész , Nemzeti Tudományi Érem , Elnöki Érdemérem
- Walter Munk (alsó tagozatos résztvevő) - fizikai óceográfus ; Crafoord -díj a földtudományban ; Országos Tudományos Érem, Kiotói Díj , Vetlesen -díj
- Frank Press (MA, Ph.D.) - geofizikus, National Medal of Science
- Julian Schwinger (BA, MD) - elméleti fizikus , National Medal of Science
- Alfred Sturtevant (Ph.D.) - genetikus, National Medal of Science
- Patrick Suppes (Ph.D. 1950) - filozófus, 1990 National Medal of Science; hozzájárulás a tudományfilozófiához , a méréselmélethez , a kvantummechanika alapjaihoz
- John G. Trump (MS)-nagyfeszültségű mérnök és fizikus; Országos Tudományos Érem; Nemzeti Mérnöki Akadémia
- Harold Varmus (MD 1941) - igazgató, Nemzeti Egészségügyi Intézetek ; Nobel -díjas ; Országos Tudományos Érem; a Memorial Sloan-Kettering Cancer Center elnöke és vezérigazgatója
- Evelyn M. Witkin (Ph.D.) - genetikus; Országos Tudományos Érem; Nemzeti Tudományos Akadémia; Thomas Hunt Morgan -érem
Nemzeti Technológiai Érem
- Jan Drewes Achenbach (doktori poszt-kutatás) -gépészmérnök ; 2003 Országos Technológiai Érem ; ASME érem
- Edwards Deming (kar 1988–93) - statisztikus ; 1987 Országos Technológiai Érem
- Walter Lincoln Hawkins (posztgraduális kutatás) - vegyészmérnök, vegyész; 1992 Nemzeti Technológiai Érem; első afro-amerikai tag, National Academy of Engineering; Nemzeti Feltalálók Hírességek Csarnoka
- Robert Ledley (BS, MS 1950) - élettani és biofizikai professzor; 1997 Nemzeti Technológiai Érem; Nemzeti Feltalálók Hírességek Csarnoka; az elektronikus digitális számítógépek úttörő használata a biológiában és az orvostudományban; a kutatás az egész testre kiterjedő CT-szkenner feltalálásához vezetett ;
- Arun Netravali (kar) - számítástechnikai mérnök; 2001 Nemzeti Technológiai Érem; 1991 IEEE Alexander Graham Bell Medal ; A Bell Laboratories elnöke (1999–2001) és a Lucent Technologies korábbi vezető tudósa
Tudomány, technológia, mérnöki tudomány, matematika
Lásd még: Jelentősebb öregdiákok Columbia College of Columbia University (tudósok és feltalálók) a további tőzsdei több mint 28 tudósok és feltalálók , Columbia School of Engineering and Applied Science számára további hirdetések több mint 55 tudósok, mérnökök, számítógépes tudósok és feltalálók , és a Columbia University College of orvosok és sebészek számára további hirdetések több mint 100 orvos
- Saul Amarel (MS 1953, Ph.D. 1955) - informatikus és a mesterséges intelligencia úttörője
- Roy Chapman Andrews (MA) - dinoszaurusz csontvadász; A Time Magazin címlapja, 1923. október 29
- Virginia Apgar (MD 1933) - ténylegesen megalapította a neonatológia területét ; megalkotta az újszülöttek egészségi állapotának értékeléséhez használt Apgar -pontszámot
- Edwin Howard Armstrong (BS 1913) - olyan rádiós áramkörök feltalálója, mint a regeneratív áramkör és az FM rádió ; úttörő a visszacsatoló erősítőkben; első Rádiómérnöki Intézet (ma IEEE Medal of Honor); 1941 Franklin -érmet , 1942 -ben Edison -érmet ; Nemzeti Feltalálók Hírességek Csarnoka
- Mehdi Ashraphijuo (Ph.D. 2016) - matematikus
- Oswald Avery (MD 1904) - a DNS szerepének felfedezője a genetikai információk továbbításában
- John Backus (BS matematika, 1949) - a Fortran programozási nyelv feltalálója ; elnyerte a Turing -díjat ; Draper -díj
- T. Romeyn Beck (MD) - igazságügyi orvoslás úttörője
- Baruj Benacerraf (BS) - venezuelai immunológus, Nemzeti Érem
- HI Biegeleisen (BS) - orvos és véna szakértő, úttörő phlebológiai
- Ira Black (BA 1961) - idegtudós és őssejt -kutató, aki a New Jersey -i Őssejt Intézet első igazgatója volt
- Thomas Berry Brazelton (MD) - gyermekorvos ; Brazelton újszülöttkori viselkedési értékelési skála
- Thomas H. Chilton (BA 1922) - vegyészmérnök ; a modern vegyészmérnöki gyakorlat megalapítója; Chilton és Colburn J-faktor analógiája
- Mildred Cohn (MS és Ph.D.) - biokémikus, National Medal of Science
- Marie Maynard Daly (Ph.D. 1947) -az első afroamerikai nő, aki kémiai doktorátust szerzett
- Charles Drew (MD 1940) - a vérplazma -megőrző rendszer feltalálója
- Helen Flanders Dunbar (Ph.D. 1929) - az amerikai pszichoszomatikus orvoslás fontos korai alakja
- Noam Elkies (BS) -háromszoros Putnam Fellow ; matematikus, Schoof – Elkies – Atkin algoritmus társszerzője ; sakkmester
- Joseph Engelberger (BS 1946, MS 1949) - mérnök és vállalkozó, gyakran a robotika atyjának tekintik ; 1997 Japán -díj
- David Eppstein (MS 1985, Ph.D. 1989) - informatikus, matematikus
- James C. Fletcher (BS) - fizikus, a NASA 4. és 7. adminisztrátora
- Ferdinand Freudenstein (Ph.D.) - gépészmérnök, "a modern kinematika atyja"; Nemzeti Mérnöki Akadémia, Nemzeti Tudományos Akadémia
- Tom Frieden (MD, MPH) - az Egyesült Államok Betegségmegelőzési és Megelőzési Központjának igazgatója (2009–); NY város egészségügyi biztosa (2002–2009)
- Elmer L. Gaden (BS, MS, Ph.D.) - a biokémiai mérnök atyja ; 2009 ötödik díjazottja Fritz J. és Dolores H. Russ -díj ; Nemzeti Mérnöki Akadémia
- James Glimm (Ph.D.) - matematikai fizikus, Priestley -medál , National Medal of Science
- Alfred Norton Goldsmith - (Ph.D.) - villamosmérnök; IEEE -kitüntetés
- Gordon Gould (Ph.D. felé végzett munka, nem fejeződött be) - a lézer feltalálója
- Benjamin Graham (BA 1914) - a modern biztonsági elemzés és értékbefektetés atyja, tanította Warren Buffettet
- Ione Grogan (MS 1928) - matematikus, akadémikus és oktató
- William Stewart Halsted (MD) - sokak szerint a leginnovatívabb, legbefolyásosabb és legfontosabb amerikai sebész
- Tsuruko Haraguchi (Ph.D. 1912) - pszichológus
- Louis Plack Hammett (Ph.D.) - fizikai vegyész; a Hammett -egyenlet megalkotója ; Curtin-Hammett elv névadója ; Priestley Medal, National Medal of Science
- Walter Lincoln Hawkins (posztgraduális kutatás) - vegyészmérnök, vegyész; első afro-amerikai tag, National Academy of Engineering; 1992 Nemzeti Technológiai Érem ; Nemzeti Feltalálók Hírességek Csarnoka
- Gustav A. Hedlund (MA) - matematikus, a szimbolikus és topológiai dinamika egyik alapítója
- Michael Heidelberger - immunológus, Lasker -díj , Nemzeti Érem
- Jean Emily Henley (MD 1940) - írta az első német érzéstelenítő tankönyvet a második világháború után
- Herman Hollerith (BS 1879, Ph.D.) - statisztikus, aki kifejlesztett egy mechanikus táblázót ; az egyik társaság alapítója, amely később egyesült és IBM lett
- Robert Jastrow (BA, MA Ph.D.) - csillagász
- Arthur Jensen (Ph.D. 1956) - ismert a pszichometria és a differenciálpszichológia területén végzett munkájáról ; oktatáspszichológus, aki az intelligencia örökölhetősége mellett érvelt
- Edward Kasner (Ph.D. 1899) - matematikus, megalkotta a googol kifejezést ; Kasner metrika , Kasner sokszög
- Michael Katehakis (Ph.D. 1980) - alkalmazott matematika és műveletek kutatása, Rutgers Egyetem
- Marshall Kay (Ph.D. 1929) - geológus; stratigráfiáról ismert ; 1971 -ben Penrose -érem
- Leon M. Lederman (Ph.D.) - kísérleti fizikus, Wolf -díj fizikában , Nemzeti Tudományi Érem, Elnöki Szabadságérem
- Robert Ledley (BS, MS 1950) - élettani és biofizikai professzor; az elektronikus digitális számítógépek úttörő használata a biológiában és az orvostudományban; a kutatás az egész testre kiterjedő CT-szkenner feltalálásához vezetett ; Nemzeti Technológiai Érem; Nemzeti Feltalálók Hírességek Csarnoka
- Kai-Fu Lee (BS 1983)-a kínai internetes szektor kiemelkedő személyiségei; létrehozott kínai részleg, Microsoft Research ; Kína kutatási részlegének létrehozása a Google számára
- John W. Marchetti (BA, BS 1925; EE 1931) - radar úttörő, amely ötvözi a kormányzati és ipari tevékenységeket
- Warren P. Mason (MA 1927; Ph.D. 1928)-villamosmérnök és fizikus, elosztott elemű áramkörök alapítójáról ismert
- Winifred Edgerton Merrill (Ph.D. 1886) - az első amerikai nő, aki Ph.D. a matematikában
- Robert Mills (BA) - Putnam Fellow ; fizikus , szakosodott kvantumtérelméletben , az elmélet a ötvözetek , és sok-test elmélet ; Yang-Mills mezők
- Jocelyn Monroe (BS, Ph.D.) - az alapvető fizika áttörési díjának nyertese a neutrínó -rezgésekkel kapcsolatos munkájáért
- Robert Moog (BSEE) - az elektronikus zene úttörője , legismertebb, mint a Moog szintetizátor feltalálója
- Joel Moses (BA, MA) - MIT prépost és Intézet professzora , a szerző a Macsyma
- Roby Muhamad (Ph.D.) - szociológus és kutatás a közösségi hálózatokban és a kis világhálózatokban
- Neva Éva (MD 1963) - biokémikus, G -fehérje -kutató felfedező
- William Nierenberg (Ph.D.) - Putnam Fellow ; fizikus, a Manhattan Projecten dolgozott ; a Scripps Oceanográfiai Intézet igazgatója (1965–1986)
- Edward Lawry Norton (MS 1925) - villamosmérnök, felfedezte a Norton megfelelő áramkört
- Delia Oppo (Ph.D. 1989) - paleoceanográfiai tudós
- Bedabrata Pain (MS, Ph.D., alkalmazott fizika ) - indiai feltaláló; CMOS képérzékelő , aktív pixelérzékelő , 87 találmány szerinti szabadalom; filmrendező
- William Barclay Parsons (BS 1879) - építőmérnök
- Frank Press (MA, Ph.D.) - geofizikus, National Medal of Science
- Michael I. Pupin (BS 1883) - fizikus és fizikai vegyész ; IEEE Medal of Honor, Edison Medal a matematikai fizikában végzett munkájáért ; Pulitzer -díjat önéletrajzáért
- Hyman G. Rickover - az amerikai nukleáris tengeralattjáró -flotta atyja; Enrico Fermi -díj ; Az amerikai haditengerészet négycsillagos tengernagya
- Ora Mendelsohn Rosen (MD 1960) - sejtbiológiai kutató
- Ruth Schmidt (MS 1939, Ph.D. 1948) - geológus
- Daniel Schechter (BA 1983) - pszichiáter, pszichoanalitikus és fejlődési idegtudományi kutató
- Julian Schwinger (BA, MD) - elméleti fizikus , National Medal of Science
- George Clark Southworth (posztgraduális tanulmány) - rádiós mérnök; úttörő hozzájárulások: mikrohullámú rádiófizika, rádiócsillagászat , hullámvezetők ; IEEE -kitüntetés
- Benjamin Spock (MD 1929) - gyermekorvos , a The Common Sense Book of Baby and Child Care szerzője ; Olimpiai evezős
- Lao Genevra Simons (BS 1908, MA 1912, Ph.D. 1924) - matematikus és matematikatörténész, a Fabre és a Matematika és egyéb esszék szerzője
- John Stevens (BA 1768) - megépítette az első gőzvasutat, felelős az első szabadalmi törvényért az Egyesült Államokban
- John Stone Stone (1886–1888) - matematikus, fizikus, feltaláló; befolyásos a vezeték nélküli kommunikációs technológia fejlesztésében, az IEEE Medal of Honor
- Alfred Sturtevant (Ph.D.) - genetikus, National Medal of Science
- Shen-su Sun (Ph.D.)-geokémikus
- David Tannor (született 1958) - elméleti kémikus , Hermann Mayer professzor, a Weizmann Tudományos Intézet Kémiai Fizika Tanszékének professzori elnöke
- Hing Tong (Ph.D.) - matematikus, algebrai topológia ; elméleti fizika ; ismert a Katetov – Tong beillesztési tétel eredeti bizonyításáról
- Joseph F. Traub (Ph.D.) - informatikus ; Nemzeti Mérnöki Akadémia
- Neil deGrasse Tyson (M.Phil. 1989, Ph.D. 1991) - asztrofizikus , tudományos kommunikátor ; a Hayden Planetárium első és jelenlegi igazgatója
- Roy Vagelos (MD) - három szakmát sajátított el: orvostudomány, tudomány és üzlet
- Harold Varmus (MD 1941)-a Nemzeti Egészségügyi Intézetek igazgatója , Nobel-díjas , Nemzeti Érem, a Memorial Sloan-Kettering Cancer Center elnöke és vezérigazgatója
- Allen Whipple (MD) - hasnyálmirigy -műtétről ismert sebész, aki a nevét viseli (a Whipple -eljárás ), valamint Whipple -hármas
- Terry Jean Wilson (Ph.D. 1983) - geológus, antarktiszi kutató
- Victor Wouk (BA 1939) - tudós és mérnök; úttörő az elektromos és hibrid járművek fejlesztésében
- Rae Wynn-Grant (Ph.D.)-nagyragadozó ökológus és a STEM sokszínűségének szószólója
- Lotfi A. Zadeh (Ph.D. 1949) - matematikus, villamosmérnök, informatikus, mesterséges intelligencia kutató; a fuzzy matematika , a fuzzy halmazelmélet, a fuzzy logika alapítója ; IEEE Medal of Honor ; Nemzeti Mérnöki Akadémia
- Bruno H. Zimm (BS 1941, MS 1943, Ph.D. 1944) - polimer vegyész és DNS -kutató; statisztikai mechanikában a Zimm – Bragg modell
Űrhajósok és repülőgépek
- Kenneth D. Bowersox (MS 1979)
- Kevin P. Chilton (MS 1977)
- Amelia Earhart (egy félévre járt, 1920)
- William G. Gregory (MS 1980)
- Gregory H. Johnson (MS 1985)
- Michael J. Massimino (BS 1984)
- Történet Musgrave (MD 1964)
- Eugene H. Trinh (BS 1972)
Akadémia: elnökök, kancellárok, alapítók
- Carmen Twillie Ambar (JD) - kilencedik nő a Douglass College vezetésében és a Cedar Crest College 13. elnöke
- George Henry Armacost (Ph.D. 1940) - a Redlands Egyetem elnöke (1945–1970)
- Frederick AP Barnard - a Columbia elnöke; A Mississippi Egyetem kancellárjai ; a Barnard College névadója
- Louis T. Benezet (Ph.D. 1942) - az Allegheny College (1948–1955), a Colorado College (1955–1963), a Claremont Graduate University (1963–1970) és az Albany Egyetem (1970–1975) elnöke.
- William Bizzell (Ph.D. 1921) - az Oklahomai Egyetem ötödik elnöke, a mai Texas A&M Egyetem elnöke, a jelenlegi Texas Női Egyetem elnöke
- Sarah Gibson Blanding (MA 1926) - a Vassar College elnöke (1946–1964)
- Joel Bloom (MA, Ph.D.) - a New Jersey Institute of Technology 8. elnöke (2012–)
- Lee Bollinger (JD 1971) - a Columbia jelenlegi elnöke; a Michigani Egyetem volt elnöke ; a Dartmouth College korábbi prépostja ; Első módosítás tudós; alperes az Egyesült Államok Legfelsőbb Bíróságának két kulcsfontosságú igenlő keresetében ; A New York -i Federal Reserve Bank igazgatótanácsának elnöke (2011)
- Frederick deWolfe Bolman Jr. (Ph.D.) - a Franklin és a Marshall College elnöke (1956–1962)
- Albert H. Bowker (Ph.D. statisztika) - a New York -i City University kancellárja (1963–1971) és a Berkeley -i Kaliforniai Egyetem kancellárja (1971–1980)
- Harvie Branscomb (Ph.D.) - a Vanderbilt Egyetem 4. kancellárja (1946–1963)
- H. Keith H. Brodie (MD) - kancellár (1982–1985) és a Duke Egyetem elnöke (1985–1993)
- Harold Brown (BS, MS, Ph.D.) - fizikus; a Caltech volt elnöke ; volt dékán, a Johns Hopkins Egyetem Fejlett Nemzetközi Tanulmányok Iskola
- George F. Budd (MA, Ph.D.) - a Pittsburg State University korábbi elnöke, a St. Cloud Egyetem volt elnöke
- John H. Bunzel (MA) - a San Jose Állami Egyetem elnöke (1970–1978)
- Julian Ashby Burruss (AM 1906) - a James Madison Egyetem (1908–1919) és a Virginia Tech (1919–1945) elnöke
- Nicholas Murray Butler (BA, MA, Ph.D.) - a Columbia Egyetem elnöke; Nobel díjas; a Carnegie Nemzetközi Béke Alapítvány elnöke
- Alfred Benjamin Butts (Ph.D. 1920) - a Mississippi Egyetem kancellárja (1935–1946)
- Colin Campbell (JD) - a Wesleyan Egyetem 13. elnöke
- Daniel Chamovitz - biológus, a Mit tud egy növény tudója , és a Negev Ben Gurion Egyetem elnöke
- Margaret Clapp (Ph.D. 1937) - a Wellesley College elnöke (1949–1966)
- Felton Grandison Clark (MA, Ph.D.) - a Déli Egyetem elnöke (1938–1969)
- Lotus Delta Coffman (Tanári Főiskola) - a Minnesotai Egyetem ötödik elnöke (1920–1938)
- Charles W. Cole (MA, Ph.D.) - az Amherst College elnöke (1946–1960) és az Egyesült Államok chilei nagykövete (1961–1964)
- James S. Coles (BS 1936, Ph.D.) - a Bowdoin College volt elnöke
- Arthur G. Crane (MA 1918, Ph.D. 1920) - a Minot State University első elnöke, a Wyomingi Egyetem elnöke (1922–1941), Wyoming 20. kormányzója (1949. január 3. - 1951. január 1.)
- Michael Crow (kar) - az Arizonai Állami Egyetem elnöke
- Howard A. Cutler (Ph.D. 1953 közgazdaságtan) - Fairbanks Alaszkai Egyetem kancellárja 1975–1981
- Richard Cyert (Ph.D. Economics) - a Carnegie Mellon Egyetem hatodik elnöke (1972–1990)
- Colgate Darden (1923) - a William and Mary College kancellárja (1946–47); a Virginiai Egyetem elnöke (1947–59); névadója a Darden Graduate School of Business Administration -nak
- Henry David (Ph.D.) - az Új Iskola elnöke (1960–1962)
- Nicholas Dirks (kar) -a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem 10. kancellárjelöltje ; az antropológia és a történelem professzora; Bölcsészettudományi Kar dékánja
- Herman Lee Donovan (Ph.D.) - a Kentucky -i Egyetem 4. elnöke (1941–1956)
- John William Elrod (Ph.D.) - a Washington és Lee Egyetem elnöke (1995–2001)
- John R. Everett (MA 1943, Ph.D. 1945) - a Hollins College elnöke , New York City Municipal College System első kancellárja és a New School for Social Research elnöke
- Claire Fagin (ápolónő) - a Pennsylvaniai Egyetem elnöke (1993–1994)
- Livingston Farrand (MD) - a Cornell Egyetem és a Coloradói Egyetem 4. elnöke ; népegészségügyi szószóló
- Saul Fenster (MS) - a New Jersey Institute of Technology 6. elnöke (1978–2002)
- John Henry Fischer (MS 1949, Ph.D. 1951) - a Columbia Egyetem Tanári Főiskola elnöke és dékánja tizenöt évig; iskolafelügyelőként Baltimore -ot tette az első nagy amerikai városká, amely leválasztotta az állami iskolákat
- James C. Fletcher (BA) - a Utahi Egyetem elnöke ; a NASA vezetője
- Guy Stanton Ford (Ph.D. 1903) - a Minnesotai Egyetem 6. elnöke (1938–1941)
- William Trufant Foster (Ph.D. 1911) - a Reed College első elnöke (1911–1919)
- Ellen V. Futter (JD 1974) - a Barnard College elnöke (1980–93); az Amerikai Természettudományi Múzeum elnöke
- Francis Pendleton Gaines (Ph.D.) - a Washington és Lee Egyetem elnöke (1930–1959)
- Harry Augustus Garfield (jogi egyetem) - a Williams College elnöke (1908–1934)
- Gordon Gee (JD, szerk.) - a Brown Egyetem korábbi elnöke ; a Vanderbilt Egyetem volt kancellárja ; az Ohio Állami Egyetem kétszeres elnöke ; a Boulder -i Colorado Egyetem és a West Virginia Egyetem elnöke
- Harry Gideonse (1901–1985), a Brooklyn College elnöke és az Új Társadalomkutatási Iskola kancellárja
- Frank Goodnow (LL.B. 1882) - a Johns Hopkins Egyetem elnöke
- Edward Kidder Graham (MA) - az Észak -Karolinai Egyetem elnöke (1914–1918)
- Frank Porter Graham - az Észak -Karolinai Egyetem elnöke (1930–1949)
- Frank Pierrepont Graves (Ph.D. görög) - elnöke a University of Wyoming (1896-1898), valamint a University of Washington (1896-1898)
- G. Alexander Heard (MA, Ph.D.) - a Vanderbilt Egyetem kancellárja (1963–1982)
- Ernest O. Holland (Ph.D. 1912) - a Washington State University elnöke (1916–1944)
- Andrew D. Holt (Ph.D.) - a Tennessee -i Egyetem 16. elnöke (1959–1970)
- Carl Hovde (BA 1950) - az Új Iskola elnöke (1945–1950)
- George Ivany (MA 1962) - a Saskatchewani Egyetem 7. elnöke (1989–1999)
- Walter Proctor Jenney (EM 1871, dr. 1877) - a Dél -Dakotai Bányászati és Technológiai Iskola elnöke 1893
- Alvin Saunders Johnson (Ph.D. 1902) - az Új Iskola elnöke (1921–1945)
- George W. Johnson (MA, Ph.D. angol), a George Mason Egyetem elnöke (1979–1996)
- Ralph Waldo Emerson Jones (MA) - a történelmi fekete Grambling Állami Egyetem elnöke , Grambling, Louisiana , 1936-1977
- Thomas E. Jones (MA 1917, Ph.D. 1926) - a Fisk Egyetem (1926–1946) és az Earlham College elnöke
- Thomas Kean (MA) - a Drew Egyetem elnöke ; a szeptember 11 -i bizottság vezetője
- Kenneth H. Keller (BA) - a Minnesotai Egyetem 12. elnöke (1985–1988)
- Eamon Kelly (Ph.D.) - a Tulane Egyetem volt elnöke
- Francis Kilcoyne - a Brooklyn College elnöke
- Grayson L. Kirk (kar) - Columbia elnöke
- George Latimer (LL.B.) - a Minnesotai Egyetem regentje
- John LeConte (MD 1842) - a Berkeley -i Kaliforniai Egyetem elnöke 1869–1870 és 1875–1881
- Joshua Lederberg (BA 1944; posztgraduális tanulmány) - a Rockefeller Egyetem volt elnöke ; Nobel -díjas biológus; Országos Tudományos Érem ; Elnöki Szabadságérem
- Umphrey Lee (Ph.D. 1931) - a Southern Methodist University elnöke (1939–1954)
- Ronald D. Liebowitz (Ph.D. 1985) - a Middlebury College elnöke (2004–)
- Peter Likins (kar) - villamosmérnök; az Arizonai Egyetem elnöke ; a Lehigh Egyetem volt elnöke
- Raymond Lisle (AM 1930) - ügyvéd, az amerikai külügyi szolgálat tisztje és a Brooklyn Law School dékánja
- John V. Lombardi (MA 1964, Ph.D. 1968) - a Floridai Egyetem elnöke (1990–1999); a Massachusettsi Egyetem Amherst kancellárja (2002–2007); a Louisiana State University System elnöke (2007 -től napjainkig)
- Seth Low (BA 1870) - a Columbia Egyetem elnöke; a Tuskegee Intézet elnöke (1907–1916)
- John Barfoot Macdonald (Ph.D. 1953) - a British Columbia Egyetem 4. elnöke (1962–1967); A Kanadai Rend tisztje
- James L. McConaughy (Ph.D. 1913) - a Wesleyan Egyetem és a Knox College elnöke
- Alfred Thayer Mahan (két évig járt) - az amerikai haditengerészeti hadiskola elnöke ; A tengeri erő hatása a történelemre című könyv szerzője
- Anthony Marx (kar) - az Amherst College elnöke
- Ronald Mason Jr. (BA, MA) - a Jackson State University és a Southern University korábbi elnöke ; a Columbiai Kerületi Egyetem jelenlegi elnöke
- Willfred Otto Mauck - a Hillsdale College nyolcadik elnöke 1933–1942
- Martin Meyerson (BA) - a Pennsylvaniai Egyetem elnöke ; a Berkeley -i Kaliforniai Egyetem kancellárja ; a Buffalo -i New York -i Állami Egyetem elnöke
- J. Hillis Miller, id. (Ph.D. 1933) - a Floridai Egyetem negyedik elnöke (1947–1953)
- John D. Millett (AM 1935, Ph.D. 1938) - a Miami Egyetem 16. elnöke (1953–1964)
- Robert A. Millikan (Ph.D. 1895) - a Caltech korai elnöke (1921–1945); Nobel -díjas fizikus; először meg kell mérni az elektron töltését
- David Wiley Mullins (Ph.D. 1941) - az Arkansasi Egyetem elnöke (1960–1974)
- G. Leon Netterville (MA) - a Déli Egyetem korábbi elnöke (1968–1972)
- Frank Newman (MBA) - a Rhode Island -i Egyetem elnöke (1974–1983)
- A. Ray Olpin (Ph.D. 1930) - a Utahi Egyetem elnöke (1946–1964)
- Archie Palmer (MA 1927) - a Chattanooga -i Tennessee Egyetem 8. elnöke (1938–1942)
- Christina Hull Paxson (MA 1985, Ph.D. 1987) - a Brown Egyetem 19. elnöke (2012–); Volt Dean és közgazdász professzor & Public Affairs Princeton University „s Woodrow Wilson School of Public és Nemzetközi Ügyek
- John H. Payne (MA) - a Morehead Állami Egyetem elnöke (1929–35)
- Mario Laserna Pinzon (BA) - megalapította a Los Andes Egyetemet
- Peter Pouncey (Ph.D. 1969) - klasszicista ; az Amherst College volt elnöke
- Mihajlo Idvorski Pupin (BA, Ph.D.) - szerb fizikus és fizikai vegyész ; az IEEE Medal of Honor , Edison Medal díjazott matematikai fizikában végzett munkájáért
- Stuart Rabinowitz (JD) - 8. elnöke Hofstra Egyetemen , korábbi Hofstra School of Law dékán.
- Emanuel Rackman (BA 1931, LL.B. 1933, Ph.D., 1953) - modern ortodox rabbi; Bar-Ilan Egyetem elnöke
- Jehuda Reinharz (BS) - a Brandeis Egyetem elnöke
- Ira Remsen (MD) - a Johns Hopkins Egyetem 2. elnöke (1901–1913)
- Nicanor Reyes, id. (Ph.D.) - a távol -keleti egyetem alapítója és első elnöke ; a Rockefeller Alapítvány elnöke ; a Yale Egyetem egykori prépostja
- Brian C. Rosenberg (MA, Ph.D.) - a Macalester College 16. elnöke (2003–)
- David Sainsbury, Turville báró Sainsbury (MBA) - a Cambridge -i Egyetem kancellárja (megválasztva 2011. október 16 -án)
- William Schuman (BS 1935) - a Juilliard Zeneiskola elnöke ; a Lincoln Center elnöke ; a Pulitzer -díj zenei megnyitója ; megalapította a Juilliard vonósnégyest ; elnyerte National Medal of Arts
- Beheruz Sethna (M.Phil., Ph.D.) - a University of West Georgia elnöke ; Az egyetem üzleti tanára
- Judith Shapiro (Ph.D.) - a Barnard College volt elnöke ; antropológus
- Phillip Shriver (Ph.D. 1954) - a Miami Egyetem elnöke (1965–1981)
- Kenneth CM Sills - a Bowdoin College volt elnöke (1918–1952)
- Michael Sovern (BA, Ph.D.) - a Columbia Egyetem elnöke; A Columbia jogi kar dékánja ; a Columbia Law School professzora
- Charles R. Spanyolország (Ph.D.) - a Morehead Állami Egyetem elnöke (1951–1954)
- Niara Sudarkasa (MA, Ph.D. antropológia) - a pennsylvaniai Lincoln Egyetem korábbi elnöke
- Daniel Francis Sullivan (Ph.D. 1971) - az Allegheny College 19. elnöke (1986–1996)
- Henry Suzzallo (MA 1902, dr. 1905) - a Washingtoni Egyetem elnöke (1915–1926)
- Lida Lee Tall (BA) - a Towsoni Állami Tanárkollégium (ma Towsoni Egyetem ) hatodik elnöke/igazgatója
- Clarence Howe Thurber (Ph.D. 1922) - a Redlands Egyetem elnöke (1933–1937)
- Stephen Joel Trachtenberg (BA 1959) - a George Washington Egyetem és a Hartfordi Egyetem elnöke
- David Truman (kar) - politológus és oktató; a Mount Holyoke College volt elnöke
- Andrew Truxal (Ph.D. 1928) - a Hood College és az Anne Arundel Community College elnöke
- Alfred H. Upham (Ph.D. 1908) - az Idahoi Egyetem (1920–1928) és a Miami Egyetem elnöke (1928–1945)
- Meyer Weisgal - a Weizmann Tudományos Intézet elnöke
- John Davis Williams (Ph.D. 1940) - a Marshall Egyetem elnöke (1942–1946) és a Mississippi Egyetem kancellárja (1946–1968)
- George S. Wise - a Tel Avivi Egyetem elnöke
- Harold G. Wren - három jogi iskola dékánja
- Robert Herring Wright - a jelenlegi Kelet -Karolinai Egyetem első elnöke (1909–1934)
- Michael K. Young (jogi kar) - a Utahi Egyetem elnöke ; a George Washington Egyetem jogi karának volt dékánja
- James Fulton Zimmerman (Ph.D. 1925) - az Új -Mexikói Egyetem elnöke (1927–1944)
- Blanche Hinman Dow (MA, Ph.D.) - a Cottey College elnöke (1949–1965) és az Amerikai Egyetemi Nők Szövetségének elnöke (1963–1967)
Akadémia: teoretikusok
Lásd még: fent a Nobel -díjasok ( öregdiákok ), több mint 43 akadémikus és teoretikus külön listájára, a Columbia College of Columbia University (akadémikusok), a Columbia Law School (Academia: University presidents and Legal Academia) és a Columbia Graduate School nevezetes öregdiákjai Művészetek és Tudományok (közgazdászok-természettudósok, társadalomtudósok) , több mint 163 akadémikus és teoretikus külön listájára
- Mortimer Adler (Ph.D.) - a Great Books mozgalom alapítója
- Claude Ake (Ph.D. 1966) - nigériai politológus
- Encarnacion Alzona (Ph.D. 1923) - történész, a Fülöp -szigetek nemzeti tudósa , első filippínó nő, aki Ph.D.
- Michael Apple (MA 1968, szerk. 1970) - tananyagelmélet
- Kenneth Arrow (MS, Ph.D.) - közgazdász; John Bates Clark -érem , Nemzeti Tudományos Érem
- E. Digby Baltzell (Ph.D.) - szociológus, a WASP rövidítés népszerűsítésével
- Jacques Barzun (BA 1927, dr. 1932; kar 1932–75) - történész; 2003 Elnöki Szabadságérem; 2010 Nemzeti Bölcsészettudományi Érem
- Steven M. Bellovin (BA) - informatikus; a USENET egyik kezdeményezője ; társfeltaláló, titkosított kulcscsere jelszóval hitelesített kulcsszerződési módszerek
- Ruth Benedict (Ph.D.)-kulturális antropológus, a The Chrysanthemum and the Sword , a második világháborús japán kultúra tanulmányának szerzője
- Theos Casimir Bernard (Ph.D.) - a jóga és a tibeti buddhizmus gyakorlott gyakorlója; vallástudós; felfedező
- J. David Bleich (született 1936) - rabbi és tekintély a zsidó jog és etika területén
- Walter Block (Ph.D.) - osztrák iskola szabadpiaci közgazdásza
- Karen Boroff (Ph.D.) - dékán, Stillman School of Business , Seton Hall University
- Joseph Campbell (BA, MA) - mitológus , író és oktató, legismertebb az összehasonlító mitológiában és összehasonlító vallásban végzett munkájáról
- John Maurice Clark (Ph.D. 1910) - közgazdász
- Robert C. Clark (Ph.D. 1971) - dékán és jogi professzor, a Harvard Law School (1989–2003)
- Rose Laub Coser (Ph.D. 1957) - szociológus, ismert az orvosi szociológiával , szerepelmélettel és a család szociológiájával
- Margaret Cuninggim - a Tennessee Egyetem és a Vanderbilt Egyetem női dékánjaként dolgozott
- Robert Dallek (MA 1957, Ph.D. 1964) - amerikai elnökökre szakosodott történész; a Bancroft -díj nyertese
- Wm. Theodore de Bary (BA) - kelet -ázsiai tanulmányok szakértője
- Carl Neumann Degler (MA, Ph.D.)-történész, Pulitzer-díjas szerző
- Donna Robinson Divine (Ph.D. 1971) - politológus
- Norman Dorsen (BA 1950) - a NYU jogi egyetem jogi professzora (alkotmányjog, állampolgári szabadságjogok és összehasonlító alkotmányjog)
- Irwin Edman (BA, Ph.D. 1964) - filozófus és író
- Richard Epstein (BA 1964) - a modern idők egyik legbefolyásosabb jogi gondolkodója
- Yael S. Feldman (Ph.D. 1981) - Abraham I. Katsh héber kultúra és oktatás professzora, valamint héber és zsidó tanulmányok professzora a New York -i Egyetemen
- Charles Ferster (MA, Ph.D.) - viselkedéspszichológus
- Moses Finley (MA, Ph.D.) - történész az ősi gazdasággal foglalkozó munkájáról ismert
- Joshua Fishman (Ph.D.) - kiváló nyelvész, aki a társadalomnyelvészetre, a nyelvre és a kultúrára, valamint a jiddis nyelvre szakosodott
- Richard Florida (Ph.D. 1986) - urbanisztikai teoretikus; létrehozott koncepció, kreatív osztály és annak a városregenerációra gyakorolt hatásai
- Gilberto Freyre (MA 1922) - brazil szociológus, kulturális antropológus és történész
- Milton Friedman (Ph.D.) - szabadpiaci közgazdász; John Bates Clark -érem , Nemzeti Tudományi Érem, Elnöki Szabadságérem
- Allan Gotthelf (Ph.D. 1975) - filozófus, elismert tekintély Arisztotelész és Ayn Rand filozófiáiban
- Lynne Hanley (MA) - irodalomkritikus
- Edward Harris (BA 1971) - a Harris mátrix feltalálója
- Sidney Hook (Ph.D. 1927) - a pragmatista iskola filozófusa; Elnöki Szabadságérem
- JC Hurewitz (MA 1937, Ph.D. 1950) - Közel -keleti tudós, Columbia kar 1950–1984
- Jane Jacobs (kétéves posztgraduális tanulmányok) - városi teoretikus
- Ira Katznelson (BA 1966) - politológus és történész ; Amikor a megerősítő akció fehér volt (2005)
- Donald Keene (BA 1942) - japán tanulmányi szakértő
- William Labov (Ph.D. 1964) - nyelvész, a szociolingvisztika alapítójának tartják
- Ruth Landes (Ph.D. 1935) - szerző, City of Women (1947)
- Paul Lazarsfeld- a 20. századi amerikai szociológia fő alakja ; alapító Columbia University „s Bureau of Applied Social Research
- Howard Lesnick (MA 1953, LL.B. 1958), Jefferson B. Fordham, emeritus jogi professzor, Pennsylvaniai Egyetem Jogi Iskola
- Liu Yu (Ph.D.) - kínai politológus és író, a Tsinghua Egyetem tanára
- Harvey J. Levin (MA 1948, Ph.D. 1953) - kommunikációs közgazdasági úttörő
- Seymour Martin Lipset (Ph.D. 1949) - szociológus
- Paul Massing - szociológus a szovjet kémek vöröshajú csoportjában az Egyetem Társadalomkutató Intézetében
- Margaret Mead (MS 1924, Ph.D. 1929) - antropológus; Elnöki Szabadságérem ; Kalinga -díj
- Robert Nozick (BA 1959, summa cum laude ) - filozófus
- Marvin Opler (Ph.D. 1938) - antropológus és szociálpszichiáter
- Michael Oren (BA, MA) - történész és szerző; Izraeli nagykövet az Egyesült Államokban
- Charles Patterson (MA, Ph.D.) - író és történész
- Richard Popkin (BA 1950, Ph.D.)-akadémiai filozófus, aki a felvilágosodás filozófiájának és a kora újkori dogmatizmusellenességnek a szakterülete
- Alvin Poussaint (BA 1956) - a Harvard Orvostudományi Egyetem pszichiátriai professzora ; számos gyermekpszichiátriai könyv szerzője
- Frank Press (MA, Ph.D.) - geofizikus, szeizmikus tevékenység és hullámelmélet, négy amerikai elnök tanácsadója.
- Murray Rothbard (BA 1945, Ph.D. 1956) - osztrák iskolai szabadpiaci közgazdász, a modern szabadelvűség atyja.
- Steven Rubenstein (BA 1984, MA 1986, Ph.D. 1995) - antropológus
- James R. Russell (BA) - ókori közel -keleti tudós; a Harvard Egyetem professzora
- Marshall Sahlins (Ph.D. 1954) - kulturális antropológus; a kőkorszaki közgazdaságtan szerzője; a Chicagói Egyetem professzora
- Naomi Sager (BSEE, 1953) - számítástechnikai nyelvész; a New York -i Egyetem professzora ; úttörő a természetes nyelvű számítógépes feldolgozás területén
- Edward Sapir (BA 1904, MA 1905, dr. 1909)-nyelvész és antropológus, Sapir-Whorf hipotézis társszerzője
- Andrew Sarris (BA) - filmkritikus; a kritika szerzői elméletének vezető támogatója ; ügyes vitatkozó
- Nathan A. Scott, ifj. (Ph.D.) - irodalomtudós, a Chicagói Egyetem teológia és irodalom doktori programjának alapítója
- Anwar Shaikh (MA, Ph.D. 1973) - közgazdaságtan professzor; a New York -i The New School for Social Research professzora
- Mark Steiner (1942–2020) - matematika és fizika filozófia professzora a Jeruzsálemi Héber Egyetemen
- Patrick Suppes (Ph.D.) - filozófus, National Medal of Science
- Lionel Trilling (BA 1925, MA 1926, Ph.D. 1938) - irodalomkritikus
- Immanuel Wallerstein (BA, MA, Ph.D.) - szociológus
- Eugene P. Watson (haladó tanulmány 1960) - a Northwestern State University könyvtárának névadója , Natchitoches , Louisiana
- Philip L. White (MA 1952, Ph.D. 1954) - nemzetiségtörténész és politikai aktivista Austinban , Texasban
- Sean Wilentz (BA 1972) - a Princetoni Egyetem Amerikai Tanulmányok Tanszéke ; a Bancroft -díj nyertese a történelemben
- Jay Winter (BA 1966) - I. világháborús tudós a Yale Egyetemen
- Thomas Woods (M.Phil., Ph.D.) - történész
- Aaron D. Wyner (Ph.D. 1963) - információteoretikus a kódoláselméletben tett közreműködése miatt
- Howard Zinn (MA, Ph.D.) - történész
Sport
- Mario Ančić (LL.M. 2013) - volt horvát profi teniszező és jelenlegi NBA -ügyvezető
- Jessica Antiles , versenyző úszó
- Roone Arledge (BA) - a sport- és hírközvetítés úttörője az ABC -vel; Hétfő esti futball , 20/20 ; 37 Emmy -díj nyertese
- Norman Armitage- 17-szeres országos bajnok kardvívó és hatszoros olimpikon
- Kyra Tirana Barry (BA 1987), az Egyesült Államok női nemzeti birkózócsapatának vezetője
- Lou Bender (BA 1932, LL.M. 1935) - úttörő játékos a Columbia Lions csapatában és a korai profi kosárlabdában; később tárgyalási ügyvéd
- William Campbell (BA) - az igazgatóság elnöke (2009 óta hivatalban lévő) és az Intuit, Inc. korábbi vezérigazgatója ; fej labdarúgó edző , Columbia University , 1974-79
- José Raúl Capablanca - sakkvilágbajnok (1921–27)
- Isadora Cerullo - 2016 -os olimpiai rögbi játékos
- Gary Cohen (BA)-New York Mets televíziós játékbemutató
- Eddie Collins - Baseball Hall of Fame második alapembere
- Caryn Davies (JD 2013) - evezős, ütőülés női nyolcasban; aranyérem, 2012 -es nyári olimpia és 2008 -as nyári olimpia ; ezüstérem, 2004 nyári olimpia
- Annie Duke - profi póker játékos
- Devereux Emmet (1885) - golfpálya -építész
- Leo Fishel - Major League Baseball játékos
- Lou Gehrig - baseball játékos a New York Yankees csapatában ; a Baseball Hírességek Csarnokába ágyazva, amiotrófiás laterális szklerózisban ("Lou Gehrig -kór") szenvedett
- Bruce Gehrke (BA) - NFL -játékos a New York Giants csapatában
- Vitas Gerulaitis - profi teniszező
- Joel Glucksman (1970) - olimpiai vívó
- Bob Griffin (1970-ben kiesett) -amerikai-izraeli kosárlabdázó, angol irodalomprofesszor
- Edward P. Hurt - Morgan labdarúgó-, kosárlabda- és pályaedzője
- Emily Jacobson (született 1985) - olimpiai kardvívó
- Ben Johnson (amerikai sprinter)
- Jane Katz - olimpiai úszó
- Max Kellerman (BA 1998) - ESPN rádió házigazda Los Angelesben és az HBO boksz elemzője
- Dan Kellner- négyszeres amerikai, NCAA fóliabajnok; országos bajnok; kétszeres pán-amerikai aranyérmes; ezüstérmes; Maccabiah ezüstérmes
- Sandy Koufax - Baseball Hall of Fame dobó
- Shaul Ladany (Ph.D. 1968) -világrekordot tartó izraeli versenyző; Bergen-Belsen túlélő; Müncheni mészárlás túlélője; Ipari mérnöki professzor
- Maya Lawrence (MA) - vívó; bronzérem a női csapatban épée , Egyesült Államok Vívócsapat, 2012 nyári olimpia
- Howard Lederer - profi pókerjátékos ; Annie Duke testvére
- Sid Luckman (BA) - labdarúgó -hátvéd , a Pro Football Hall of Fame tagja
- James M. "Jim" McMillian (BA) - NBA kosárlabdázó
- James Melcher (BA 1961) - olimpiai vívó és fedezeti alapkezelő
- Cliff Montgomery (BA) - labdarúgó hátvéd ; beiktatott a College Football Hírességek Csarnokába ; a Rose Bowl -győztes csapat kapitánya és MVP -je; Ezüst csillag címzett az amerikai haditengerészetben
- Troy Murphy (BA 2015 decemberében várható) - korábbi NBA -játékos
- Dave Newmark - NBA kosárlabdázó
- Chris O'Loughlin (1967) - olimpiai vívó
- Robb Paller (született 1993) - amerikai -izraeli baseball játékos
- Mark Pope (2010 -es MD osztály) - korábbi NBA -játékos; a diploma megszerzése előtt elhagyta Kolumbiát, hogy edzői pályát folytasson; most a Utah -völgy vezetőedzője
- Nzingha Prescod (született 1992) - olimpiai fóliavívó
- Paul Robeson -amerikai amerikai futball, ügyvéd, zenész, aktivista
- Ian Rapoport (BA 2002) - National Insider NFL Network
- Archie Roberts (BA 1942) - a Miami Dolphins -szal játszott ; majd szívsebész lett
- Nicole Ross (született 1989) - olimpiai fóliavívó
- Bob Sheppard (MA 1933) - sportbemondó , " Yankees Voice "
- William Milligan Sloane - az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának alapítója
- Keeth Smart (Business School) - ezüstérem, vívás, 2008 -as nyári olimpia
- Donald Spero (Ph.D.) - evezős olimpiai és világbajnok
- David Stern (JD) - NBA -biztos, 1984–2014
- Cristina Teuscher (BA 2000) - olimpiai aranyérmet nyert úszó, 1996
- Jenny Thompson (MD 2006) - korábbi versenyúszó; 1992 -ben, 1996 -ban, 2000 -ben és 2004 -ben nyári olimpián 12 érmet, köztük nyolc aranyérmet nyert
- LeRoy T. Walker (MA) - az Egyesült Államok Olimpiai Bizottságának első fekete elnöke (1992–1996)
- Marcellus Wiley (BA 1997)-focista, Pro Bowl és All-Pro védekezés
- James L. Williams (BA) -világklasszis vívó ; Olimpiai ezüstérmes, 2008
Aktivisták
Lásd még : a Columbia Law School (Activism) és a Columbia College (Miscellaneous) neves öregdiákjai, akik több mint 50 aktivistát külön listáznak
- Bella Abzug (LL.M. 1947) - társadalmi jogok aktivistája és a nőjogi mozgalom vezetője
- Anna Baltzer- nyilvános előadó és zsidó-amerikai palesztinpárti aktivista
- Edythe Scott Bagley (MFA) - polgárjogi aktivista, pedagógus
- Ady Barkan (BA, 2006)- egészségügyi aktivista
- Mark Barnes (LL.M. 1991) - a közegészségügyi jog szószólója állami és nemzeti szinten; társalapította az első AIDS jogi klinikát
- Edward Bassett (LL.B. 1886)-a modern várostervezés egyik alapítója
- Lee Bollinger - az igenlő fellépés szószólója , a Grutter kontra Bollinger és Gratz kontra Bollinger ügy vádlottja
- Robert L. Carter (LL.M. 1941) - polgárjogi aktivista, NAACP Jogvédő és Oktatási Alap általános tanácsot, amelyben kapacitás érvelt Brown v. Board of Education II
- Julius L. Chambers (LL.M. 1964) - polgárjogi vezető, ügyvéd és oktató; a NAACP Jogi Védelmi és Oktatási Alap harmadik elnöke és igazgató-tanácsosa
- Felix Cohen (1928) - az indián jogok támogatója , az alapvetően formált szövetségi indián törvény és politika
- Roy Cohn (LL.M. 1947) - konzervatív ügyvéd, aki híressé vált Joseph McCarthy szenátor vizsgálatai során az amerikai kormány állítólagos kommunistái ellen
- Robert Cover (JD 1968)-polgárjogi és nemzetközi erőszakellenes aktivista, a Yale Law School professzora
- Annie Elizabeth Delany (DDS 1923) - fogorvos és polgárjogi úttörő; témakör, a New York Times bestseller szóbeli története, With Our Say
- Sarah Louise Delany (BA 1920, MA 1925) - oktató és polgárjogi úttörő; témakör, a New York Times bestseller szóbeli története, With Our Say
- Daniel DeLeon (LL.M. 1878) - szocialista lapszerkesztő, politikus, szakszervezeti szervező; a forradalmi ipari szakszervezeti eszme őse
- Albert DeSilver (LL.B. 1913) - az Amerikai Állampolgári Jogi Szövetség (ACLU) alapító tagja
- William Dudley Foulke (LL.B. 1871) - reformátor ; fő reformátorok, New York állam és szövetségi közszolgálati rendszerek; az American Suffrage Association korai elnöke
- Ruth Bader Ginsburg (LL.B.)- nőjogi ügyvéd, társalapítója a női jogokról szóló riporternek ; társszerzője az első jogi iskola esküvői könyvének a nemi megkülönböztetésről ; az ACLU nőjogi projektjének legfőbb pereskedőjeként hat ügyben érvelt az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága előtt
- Jack Greenberg (BA 1945, LL.B. 1948)-a NAACP Jogi Védelmi és Oktatási Alap második elnöke és igazgató-tanácsosa ; 40 polgárjogi ügyben érvelt az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága előtt , köztük Brown kontra Oktatási Tanács (1954)
- Foster Gunnison Jr. (BA 1949) - LMBT jogvédő és független levéltáros
- Arthur Garfield Hays (LL.B. 1905) - a polgári szabadságjogok aktivista, jogtanácsosa a ACLU , méltó vizsgálatok során Célzók Trial , tárgyalás Sacco és Vanzetti és Scottsboro ügy
- Dorothy Height (posztgraduális tanulmány) - adminisztrátor, oktató és társadalmi aktivista; a Néger Nők Nemzeti Tanácsának elnöke negyven évig; Elnöki Szabadságérem ; Kongresszusi aranyérem
- Huang Wenshan (MA, 1920 -as évek) - kínai kulturális tudós és aktivista a május negyedik mozgalom idején
- Charles Evans Hughes , a Keresztények és Zsidók Országos Konferenciájának egyik társalapítója a Ku Klux Klan , a katolicizmus és az antiszemitizmus ellen.
- Ben Jealous (BA) - Rhodes Scholar ; elnök és vezérigazgató, Nemzeti Szövetség a Színes Emberek Elősegítéséért (NAACP) (2008–)
- Wang Juntao (Ph.D. Pol. Sci., 2006) - az 1989 -es Tienanmen téri tüntetések egyik állítólagos vezetője
- Steve Kelly , az ügyvédek jogi képviselete, akik nem engedhetik meg maguknak az ügyvédet, valamint az állami lakások bérlői; fogyasztóvédő
- Rushworth Kidder (Ph.D.) - megalapította a Globális Etikai Intézetet
- William Kunstler (LL.B. 1948) - polgárjogi és emberi jogi aktivista; az Amerikai Állampolgári Jogi Szövetség (ACLU) igazgatója (1964–1972); társalapítója, az Alkotmányos Jogok Központja
- Corliss Lamont (Ph.D. 1932), amerikai szocialista filozófus, az ACLU hosszú ideje igazgatója (1932-1962); 1977 Az év humanistája ; 1981 Gandhi békedíj
- Eugene Lang (MS 1940) - filantróp, Elnöki Szabadságérem
- Mabel Ping-Hua Lee (Ph.D.)-tinédzserként az Egyesült Államok történetének egyik legnagyobb választójogi felvonulását vezette ; az első kínai nő , aki doktorátust szerzett a Columbia Egyetemen
- Charles K. Lexow , a New York -i Legal Aid Society első ügyvédje ; Clarence Lexow testvére (1872 -es osztály)
- Li Lu (1996) - az 1989 -es Tienanmen téri tüntetések egyik diákvezetője, első diákja a Columbia -ban, aki egyszerre szerzett BA , MBA és JD diplomát
- Vilma Socorro Martínez - majdnem tíz évig szolgált a Mexikói Amerikai Jogi Védelmi és Oktatási Alap elnökeként és főtanácsadójaként
- Meghan McCain (BA 2007) - blogger és John McCain arizonai szenátor lánya
- James Meredith (LB 1968) -amerikai polgárjogi mozgalom , az első afroamerikai hallgató a Mississippi Egyetemen
- Constance Baker Motley (LL.B. 1946) - a NAACP Jogi Védelmi és Oktatási Alap ügyvédje (1945–64); Manhattan Borough elnöke (1964–66)
- Annie Land O'Berry - aktivista, segélymunkás és filantróp
- Kelly Overton , állatvédő
- Antonia Pantoja (MS 1954) - Elnöki Szabadságérem ; pedagógus, szociális munkás, feminista, polgárjogi vezető és az ASPIRA alapítója
- Marshall Perlin (LL.B. 1942) - állampolgári szabadságjogász, Julius és Ethel Rosenberg szovjet kémek védelme
- Anika Rahman (JD 1990) - elnök -vezérigazgató, Ms. Foundation for Women (2/2011)
- Paul Rapoport (JD 1965)-a New York-i leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű közösségi szolgáltatások központjának és a meleg férfiak egészségügyi válságának társalapítója
- Michael Ratner (JD 1969) -emberi jogi aktivista nemzeti és nemzetközi szinten, az Alkotmányos Jogok Központjának jelenlegi elnöke ( William Kunstler alapította 1969-ben)-A National Law Journal a 100 legbefolyásosabb ügyvéd közé sorolta Egyesült Államok (2006)
- Imam Feisal Abdul Rauf (BA nukleáris mérnök , 1969) - amerikai szufi imám , szerző és aktivista
- Paul Robeson (LL.B. 1923) - A polgári és emberi jogi aktivista, a nemzetközi társadalmi igazságosság aktivista, író, Spingarn érem
- Theodore Roosevelt - progresszív reformer, természetvédő , a Republikánus Párt és a Haladó Párt vezetője
- Menachem Z. Rosensaft (1979) - a zsidó túlélők gyermekeinek második generációs mozgalmának vezetője
- Brad R. Roth (LL.M. 1992) - társadalmi és emberi jogi aktivista, George W. Bush adminisztrációjának kínzási politikájának kritikusa
- Charles Ruthenberg (1909) - az Amerikai Kommunista Párt alapítója (1919)
- Nawal El Saadawi (MA 1966) - egyiptomi feminista író, aktivista, orvos és pszichiáter
- Mihail Szaakasvili (LL.M. 1994) - alapítója és vezetője a United Nemzeti Mozgalom a Georgia (ország) vezetője, a vértelen „ rózsás forradalom ”
- Theodore Shaw, polgárjogi vezető, ügyvéd és pedagógus; a NAACP Jogi Védelmi és Oktatási Alap korábbi 5. elnöke és igazgató-tanácsosa
- Arthur B. Spingarn (BA 1897) - az afroamerikai polgárok jogaiért folytatott harc vezetője, a NAACP harmadik elnöke
- Joel Elias Spingarn (BA 1895) - pedagógus, irodalomkritikus és polgárjogi aktivista; a NAACP második elnöke; Spingarn -érmet alapított
- Abby Stein (BA várhatóan 2019) - transzaktivista, oktató, modell és előadó. Első nyíltan transzszemély és rabbi egy ultraortodox zsidó közösségből.
- Leon Sullivan (MA 1947) - Elnöki Szabadságérem; polgárjogi aktivista; apartheidellenes aktivista; a GM hosszú távú igazgatósági tagja; Baptista miniszter
- Franklin A. Thomas - a Ford Alapítvány elnöke (1976–1991)
- Judith Vladeck (1947) - polgárjogi érdekvédő, különösen a nők nevében; új jogi precedenseket teremtett a nemi megkülönböztetés és az életkor szerinti megkülönböztetés ellen
- Faye Wattleton (MS 1967) - elnöke a Center for Advancement of Women , Nemzeti Női Csarnoka
- Charles Weltner (1950) - a faji egyenlőség szószólója , második személy, aki megkapta a John F. Kennedy Profile in Courage Award díjat
Kitalált karakterek
- Grace Adler - Will és Grace
- Amy, a Booksmart két főszereplőjének egyike , akit Kaitlyn Dever alakít , a Columbia -ba látogat .
- Alexis kastély - kastély
- Matt Camden és Ruthie Camden - 7. mennyország ; eredetileg Glenoakból a Columbia Med School -ba ment.
- Dr. Eric Foreman - House , a Columbia egyetemén járt
- Matthew Murdock, Esq. - Marvel Comics szuperhős Daredevil ; Columbia Law School
- Dr. Victor Von Doom, Dr. Doom , Marvel Comics felügyelő
- Marshall Eriksen (a Columbia Law School öregdiákja) - Hogyan találkoztam anyáddal
- Dr. Reed Richards, Mr. Fantastic - a Marvel Comics Fantastic Four szuperhőscsapat vezetője
- Ross Geller - Barátok ; Ph.D. van. A paleontológia Columbia
- Saskia Kupferberg - A sopranók ; a Columbia Főiskolán, a Columbia Egyetemen járt
- Alex Mercer - Prototípus videojáték ; kolumbiai öregdiák
- Peter Parker - Sam Raimi „s Spider-Man filmek; A Columbia Egyetem fizika hallgatója
- Réti szoprán - The Sopranos ; a Columbia Főiskola, a Columbia Egyetem öregdiákja
- Jessie Spano - Megmentette a harang
- Asuka Sugo Future GPX Cyber Formula ; Columbia Egyetem öregdiákja
- Will Truman - Will és Grace
- Serena van der Woodsen - Gossip Girl
- Blair Waldorf - Gossip Girl
- Jamie Wellerstein - Az utolsó öt év ; részt vett a Columbia -ban, de lemorzsolódott, amikor sikereket ért el az írásban
- Jeff Winger - Közösség ; diplomázott a Columbia Law School felfedeztük, hogy a ország a Kolumbia és kénytelen részt venni Greendale Community College
Lásd még
- A Columbia Egyetem Columbia Főiskolája
- Fu Alapítvány Műszaki és Alkalmazott Tudományos Iskola
- Columbia Egyetem Általános Tanulmányok Iskola
- Barnard College of Columbia University
- Columbia Law School
- Columbia Business School
- A Columbia Egyetem Újságírói Főiskola
- Columbia Graduate School of Architecture, Planning and Preservation
- A Columbia Egyetem Orvosok és Sebészek Főiskolája
- Columbia University Graduate School of Education (Tanári Főiskola)
- Columbia Graduate School of Arts and Sciences
- Columbia Egyetem Művészeti Iskola
- Nemzetközi és Közéleti Iskola
Hivatkozások
Külső linkek
- Nobel -díjasok a Columbia Egyetemmel kapcsolatban
- A Columbia Egyetemhez kapcsolódó fizikai Nobel -díjasok
- Kolumbiaiak az idő előtt - a nevezetes kolumbiaiak listája, amelyet a Columbia Egyetem hozott létre 250. évfordulójára
- A Columbia "Nevezetes öregdiákok és volt hallgatók" után, amelyet a Columbia Egyetem Felvételi Irodája adott ki