Pennine Bridleway - Pennine Bridleway
Pennine Bridleway | |
---|---|
A Pennine Bridleway tábla a Parsley Hay közelében, ahol a High Peak Trail útvonalához csatlakozik a Tissington Trail útvonal
| |
Hossz | 330 km (205 mi) |
Elhelyezkedés | Észak- Anglia , Egyesült Királyság |
Kijelölés | UK National Trail |
Nyomvonalak |
Middleton-by-Wirksworth , Derbyshire Ravenstonedale , Cumbria |
Használat | Túrázás , lovaglás , kerékpározás |
Túrázás részletei | |
Trail nehézség | Mérsékelt |
Évad | Egész évben |
A Pennine Bridleway egy Nemzeti Trail az Észak-Angliában .
Nagyjából párhuzamosan halad a Pennine Way-vel, de hozzáférést biztosít lovasok és kerékpárosok , valamint sétálók számára . Az ösvény körülbelül 205 mérföld (330 km) hosszú, Derbyshire- től Cumbriaig tart . Magában foglalja a 47 mérföldes (76 km) Mary Towneley hurokot és a 10 mérföld (16 km) települési hurokot. Déli részén a High Peak Trail- t követi az egykori Cromford és High Peak Railway pálya mentén .
Történelem
1986-ban Mária Towneley lovagolt lóháton 250 mérföld (402 km) a Corbridge , Northumberland , hogy Ashbourne , Derbyshire, hogy indítson az ötlet egy Pennine Bridleway. Ezt követte egy megvalósíthatósági tanulmány és útvonalvizsgálat 1987-től 1990-ig. Végül 1995-ben engedélyt kaptak a Pennine Bridleway nemzeti ösvényre a cerbingtoni Carsington Water- től Kirkby Stephen-ig ( Cumbria) .
1999-ben a Sport England 1 841 876 fontot ítélt oda és adományozott a Derbyshire-től Észak-Yorkshire- ig tartó út, valamint 3 feeder útvonal felé Keighley , Bolton és Penistone irányába . A Pennine Bridleway projekt csapatát a Vidékfejlesztési Ügynökség nevezte ki, és a munka hamarosan megkezdődött.
2000-ben javaslat született a Pennine Bridleway meghosszabbítására a cumbriai Kirkby Stephen és a Northumberland közötti Byrness között. Ezt a hosszabbítást 2002-ben hagyták jóvá, de még nem finanszírozták.
Mary Towneley 2001 februárjában halt meg, és a Mary Towneley Loop emlékére emlékezik, amely 2002-ben nyílt meg. A nyomvonal derbyshire-i déli szakasza következett, majd 2005-ben megnyílt a Settle Loop. Az ösvény utolsó szakaszait Martin Clunes nyitotta meg 2012 júniusában.
A Pennine Bridleway nem tévesztendő össze a Pennine Cycleway-vel (a National Cycle Network része ) vagy a Pennine Way-vel (külön Nemzeti Trail).
Útvonal
Derbyshire
A Pennine Bridleway-nek két kiindulópontja van Derbyshire-ben. A fő kiindulópont Middleton-by-Wirksworth -nél található, ahonnan a High Peak Trail- t követi egy használaton kívüli vasút mentén, amely a White Peak mészkőjén halad át . A lovasoknak ajánlott második kiindulási pont az egykori Hartington vasútállomás helyszíne , és a Tissington Trail rövid szakaszát használja, mielőtt csatlakozna a Parsley Hay High Peak Trailjéhez . Végén a High Peak Trail, 7 km-re (4 mérföld) dél-keletre Buxton , az útvonal fejek északi vonalát követve egy packhorse út Tideswell keresztül Peak Forest hogy Hayfield , ahol röviden vonalát követi egy másik átalakított vasúti , a Sett Valley-ösvény .
Hayfieldtől északra egy 8 km-es rés van a kantárban. Vannak alternatív útvonalak a gyalogosok és a kerékpárosok számára, de a hiányzó szakasz teljesítéséig nincs biztonságos útvonal a lovasok számára. Az útvonal a Longdendale -i Tintwistle közelében található Bottoms víztározónál folytatódik . A kiadások csökkentése azt jelentette, hogy Charlesworth és Tintwistle között 2017-ben még mindig 4 kilométer (2,5 mérföld) volt a különbség .
Nagy-Manchester
Derbyshire-ből Nagy-Manchesterbe indulva az ösvény egy hanga-kikötő szélén halad és felveszi egy korábbi vasútvonal pályáját a Tame-völgy mentén Uppermill turisztikai falu és Diggle falu felé . Innen az ösvény nyugatra halad át a lápvidéken, és egy leszerelt vasúton halad lefelé a Hollingworth-tó felé . Ezután több lápvidéket átszel Littleborough- tól keletre, mielőtt csatlakozna a Mary Towneley hurokhoz a csúcs közelében .
Mary Towneley hurok
A rövidebb út az óramutató járásával ellentétes irányban halad a Mary Towneley hurok mentén, észak felé, Nyugat-Yorkshire-be . Az ösvény elhalad Bottomley és Mankinholes falvak mellett , majd leesik, hogy átkeljen a Calder-völgyön, közvetlenül a Hebden Bridge városától nyugatra . Ezután mászik át a Heptonstall Mooron, és belép Lancashire-be Widdop-tól délre.
A Mary Towneley Hurok hosszabb óramutató járásával megegyező irányban halad a csúcstól nyugatra, és felmászik a Leach tetejére 474 méteres magasságban. Az ösvény a Rossendale-völgyben található Waterfoot városán halad át, és új pályákat követ a Lumbon keresztül, mielőtt belépne a Cliviger-szurdokba , majd felkapaszkodna a Long Causeway-re. Ezután északnak indul a hurok tetejére, Worsthorne- tól keletre .
Lancashire
A tetején a Mária Towneley hurok az ösvény fej észak felé a falu Wycoller , majd fordul nyugatra át délre Earby és Barnoldswick . Több mérföld hosszan követ egy régi, Coal Pit Lane nevű pályát, hogy elérje a Ribble folyón lévő Gisburne parkot . Ezután észak felé veszi az irányt a Ribble-völgy laposabb tájon, és belép Észak-Yorkshire- be , Paythorne falutól északra .
Észak-Yorkshire és Cumbria
A Yorkshire Dales déli szélén az útvonal a forgalmas A65-ös úton eléri Long Prestont . A Long Prestonon és az A65-ösön át vezető út még nem készült el. Az ösvény Long Prestontól északra, Settle városáig tart . Településtől délre a Settle Loop keletre ágazik, hogy csatlakozzon a főútvonalhoz a várostól északra.
Abban Stainforth az út fordul nyugatra Feizor , Austwick és Clapham a fallal körülvett sávokat. Claphamtól az ösvény északkelet felé fordul Selside felé, és Ribblesdale keleti oldalán halad át . Ezután csatlakozik a Pennine Way-hez 7 kilométerre, megmászva a Cam Fell-t. Ezután egy új nyomvonalat követnek nyugat felé a magas és kitett terepen Newby Head felé. Az útvonal rövid időre Dent Fell felett behatol Cumbriaba , majd újra visszatér Észak-Yorkshire-be a Garsdale Headnél .
A Wensleydale élén az út egy régi pályán halad (Lady Anne's Way), hogy átmenjen a cumbriai Mallerstang- völgybe. Ezután az ösvény keresztezi a Vaddisznó Fellet, hogy elérje jelenlegi végállomását Ravenstonedale falu közelében .
Linkek összekapcsolása
Egy adagoló útvonalat nyitottak meg, és további kettőt terveznek:
- A 17 mérföldes (27 km) Calder – Aire összeköttetés a nyugat-yorkshire- i Bingley -nél indul, Wilsdenen és Oxenhope Mooron át haladva csatlakozik a Widdop melletti Mary Towneley hurokhoz.
- A West Pennine Link 42 mérföldes (68 km) összeköttetése a Bolton melletti Smithills Hallból indul, hogy csatlakozzon a Mary Towneley hurokhoz, a rossendale-i Clowbridge víztározó közelében .
- A Nyugat-Pennine kerülete a tervek szerint csatlakozik a West Pennine Link-hez, hogy kör alakú utat biztosítson a Nyugat-Pennine Moors körül .
Lásd még
- Vasúti nyomvonal
- Pennine kerékpárút
- Sabrina Way : új híd, amely déli irányban összeköt a Staffordshire , Shropshire , Worcestershire és Gloucestershire területeken keresztül Oxfordshire-be
Megjegyzések
- ^ a b c "Pennine Bridleway. Az ösvényről: Mi az a Pennine Bridleway?" . Nemzeti ösvények . Letöltve: 2014. szeptember 23 .
- ^ a b "Pennine Bridleway. Útvonal leírása" . Nemzeti ösvények . Letöltve: 2014. szeptember 22 .
- ^ a b "Pennine Bridleway. Hiányzó linkek az ösvényen" . Nemzeti utak. 2013. december 27 . Letöltve: 2014. szeptember 23 .
- ^ Jones, David (2017. február 16.). "A természetvédők harcolnak a Pennine Bridleway rés áthidalásáért" . Glossop Krónika . Letöltve: 2018. április 19 .
- ^ "Pennine-i összekötő útvonalak" . Nemzeti utak. 2013. augusztus 21 . Letöltve: 2014. szeptember 24 .
Külső linkek
Útvonal térkép :
KML fájl ( szerkesztés • súgó )
|