Szerbia Fed Kupa csapata - Serbia Fed Cup team
Szerbia | |
---|---|
Kapitány | Dušan Vemić |
ITF rangsor | 21. (2018. november 12.) |
Legmagasabb ITF rangsor | 4 (2012. április 23.) |
Színek | piros fehér |
Első év | 1995 |
Évek játszottak | 24. |
Játszott nyakkendők (W – L) | 81. (50–31.) |
Évek a világcsoportban |
7 (4–5) |
Második helyezettek | 1 ( 2012 ) |
A legtöbb teljes győzelem | Jelena Janković (34–16) |
A legtöbb egyedülálló győz | Jelena Janković (27–11) |
A legtöbb páros nyer |
Dragana Zarić (15–11) Sabrina Goleš (15–5) |
Legjobb páros csapat |
Katarina Mišić / Dragana Zarić (6–0) Sabrina Goleš / Renata Šašak (6–3) |
A legtöbb döntetlen játszott | Dragana Zarić (37) |
A legtöbb év játszott | Jelena Janković (12) |
A szerb Fed-kupa csapata képviseli Szerbiát a Fed-kupa teniszversenyen, és a Szerbiai Teniszszövetség irányítja őket . 2019-ben a Fed Cup Európa / Afrika zóna I. csoportjában versenyeznek az 1. helyszínen, Bath-ban, az Egyesült Királyságban. 2006. június 5-től a csapat Szerbia néven játszik.
A csapat elérte a 2012 végleges, miután legyőzte Belgium és Oroszország az el kapcsolatokat, és elvesztette a Cseh Köztársaságban a Prága már az első Fed Cup döntő.
A Szerbiai Olimpiai Bizottság a Fed Kupa csapatát a 2012-es év legjobb női csapatának nyilvánította.
Jelenlegi csapat
A következő játékosokat hívták be a Fed Cup Európa / Afrika zóna I. csoportjába 2019 februárjában.
Játékos | Singles Rank | Kettős rang | Első év játszott | Kötések száma | Teljes győzelem / veszteség | Singles Win / Loss | Kettős győzelem / veszteség |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Aleksandra Krunić | 57 | 46 | 2009 | 13. | 11–7 | 6–4 | 5–3 |
Olga Danilović | 112 | 124 | 2018 | 3 | 3–3 | 3–0 | 0–3 |
Ivana Jorović | 117. | 690 | 2015 | 11. | 11–7 | 7–4 | 4–3 |
Nina Stojanović | 248 | 99 | 2014 | 9. | 5–7 | 1–4 | 4–3 |
Legutóbbi hívások
A következő játékosok egy csapat részei voltak az elmúlt években.
Játékos | WTA rangsor | Első év játszott | Teljes győzelem / veszteség | Singles Win / Loss | Kettős győzelem / veszteség | Tavaly játszott |
---|---|---|---|---|---|---|
Dejana Radanović | 213 | 2017 | 2–3 | 2–1 | 0–2 | 2018 |
Jovana Jakšić | 277 | 2014 | 2–3 | 0–2 | 2–1 | 2016 |
Bojana Marinković | - 65 ITF |
2017 | 0–3 | 0–0 | 0–3 | 2018 |
Jelena Janković | Inaktív (72) * |
2001 | 34–16 | 27–11 | 7–5 | 2016 |
Doroteja Erić | Inaktív | 2015 DNP | 0–0 | 0–0 | 0–0 | 2015 DNP |
Ana Ivanovic | Nyugdíjas | 2006 | 20–9 | 17–7 | 3–2 | 2015 |
Bojana Jovanovski Petrović | Nyugdíjas | 2010 | 6–11 | 4–9 | 2–2 | 2014 (2016 DNP) |
Vesna Dolonc | Nyugdíjas | 2013 | 1–4 | 1–3 | 0–1 | 2014 |
Vojislava Lukić | Nyugdíjas | 2007 | 2–2 | 1–2 | 1–0 | 2007 (2015 DNP) |
- * Különleges rangsor
- WTA ranglista 2019. február 4-én
Történelem
1992 előtt
Szerbia, valamint az egyéb korábbi jugoszláv országok versenyzett az első Fed Cup 1969 , a jugoszláv Fed Kupa csapat , amíg 1992 . Jugoszlávia 1984-ben jutott az elődöntőbe , 1977-ben a francia nyílt bajnok, Mima Jaušovec és Sabrina Goleš volt a csapat.
1995-től
Együtt, mi most Montenegro Fed Kupa csapat , Szerbia versenyzett alatt neve Jugoszlávia származó 1995 -ig 2003 ; és 2004-es - 2006-os alatt neve Szerbia és Montenegró . Miután Montenegró kinyilvánította függetlenségét, Szerbia 2007 óta versenyez jelenlegi nevén .
A legnagyobb siker 1995-től az volt, amikor a Szerbia Fed Kupa csapata a 2012-es Fed Kupa Világcsoport döntőjébe jutott , ahol idegenben döntetlen vereséget szenvedett Csehország ellen.
Év | Ország neve | Évek játszottak | Nyakkendők játszottak | Évek a világcsoportban | A legjobb eredmény |
---|---|---|---|---|---|
1969 - 1992 | Jugoszláv Szocialista Szövetségi Köztársaság (SFRJ) | 19. | 53 (24–29) |
- | Főhúzás elődöntői 1984 |
1995 - 2003 | Jugoszláv Szövetségi Köztársaság (SRJ) | 9. | 34. (20–14) |
0 | Európa / Afrika zóna, I. csoport rájátszás 2002 , 2003 |
2004 - 2006 | Szerbia és Montenegró (SCG) | 3 | 11. (7–4) |
0 | Európa / Afrika zóna, I. csoport rájátszás 2004 , 2006 |
2007 - | Szerbia (SRB) | 12. | 36 (23–13) |
3 (2–3) |
Végleges 2012 |
1969 - | Átfogó | 43 |
134. (74–60) |
3. (2–3) |
Végleges 2012 |
Szerbia a Fed Kupa-csapat közvetlen utódjának tekinti Szerbiát és Montenegrót, FR Jugoszláviát és az SFR Jugoszláviát.
Eredmények
Verseny | 1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1969 | 1970 | 1971 | 1972 | 1973 | 1974 | 1975 | 1976 | 1977 | 1978 | 1979 | 1980 | 1981 | 1982 | 1983 | 1984 | 1985 | 1986 | 1987 | 1988 | 1989 | 1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | W – L | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szövetség Kupa | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Világcsoport | A | A | A | A | A | A | 2R | 2R | QF | A | 1R | 1R | 1R | 2R | A | 2R | 2R | 2R | 1R | 1R | QF | SF | 2R | 2R | 2R | 1R | 1R | Q1 | 1R | A | Felfüggesztés | 22–27 | |||||||
Európa / Afrika övezet | Nem tartják | QF | 2–2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Win – Loss | - | - | - | - | - | - | 0–1 | 0–2 | 0–0 | - | 0–2 | 0–0 | 0–2 | 1–1 | - | 1–1 | 1–1 | 1–1 | 2–2 | 0–0 | 2–1 | 3–1 | 1–1 | 2–1 | 1–1 | 1–2 | 4–2 | 2–2 | 0–3 | 2–2 | - | - | 24–29 |
Verseny | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | W – L | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Fed Kupa | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Világcsoport | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | QF | A | F | QF | A | A | A | A | A | 2–3 | |||||||||||||||||
Világcsoportos rájátszás | A | A | A | A | A | NH | A | A | A | A | A | A | A | A | W | L | W | A | L | A | A | A | A | A | 2–2 | |||||||||||||||||
Világcsoport II | A | A | A | A | A | Nem tartják | A | A | A | A | W | A | W | A | A | L | A | L | A | A | 2–2 | |||||||||||||||||||||
Világcsoport rájátszás | A | A | A | A | A | A | A | L | W | A | A | A | A | A | L | W | L | L | A | 2–4 | ||||||||||||||||||||||
Európa / Afrika zóna I. csoport | A | 13-16 | A | 9-12 | 13-16 | A | 5-8 | PO | PO | PO | 7-8 | PO | W | W | A | A | A | A | A | A | W | A | W | PO | 29–19 | |||||||||||||||||
Európa / Afrika Zóna II. Csoport | W | A | W | A | A | W | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | A | 13–1 | |||||||||||||||||
Win – Loss | 4–1 | 0–3 | 5–0 | 1–2 | 0–3 | 4–0 | 2–1 | 2–2 | 2–2 | 2–1 | 2–2 | 3–1 | 3–2 | 4–0 | 2–0 | 0–2 | 2–0 | 2–1 | 0–2 | 0–2 | 4–0 | 0–2 | 4–1 | 2–1 | 74–60 | |||||||||||||||||
Év végi rangsor | 32 | 32 | 28. | 31 | 24. | 19. | 14 | 7 | 11. | 7 | 4 | 4 | 6. | 10. | 24. | 17. | 21 |
2007 óta mérkőzések Szerbia néven
Év | Verseny | Dátum | Felület | Elhelyezkedés | Ellenfél | Pontszám | Eredmény |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2007 | Európa / Afrika Zóna I. csoport C csoport | 18 ápr | agyag | Plovdiv , Bulgária | Észtország | 3: 0 | Nyerte |
Európa / Afrika Zóna I. csoport C csoport | 19 ápr | agyag | Plovdiv , Bulgária | Svédország | 1: 2 | Elveszett | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport C csoport | 20 ápr | agyag | Plovdiv , Bulgária | Szlovénia | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport rájátszás | Ápr. 21 | agyag | Plovdiv , Bulgária | Románia | 2: 1 | Nyerte | |
Világcsoport rájátszás | Július 14–15 | kemény (i) | Kassa , Szlovákia | Szlovákia | 1: 4 | Elveszett | |
2008 | Európa / Afrika Zóna I. csoport D csoport | Január 31 | szőnyeg (i) | Budapest , Magyarország | Lengyelország | 2: 1 | Nyerte |
Európa / Afrika Zóna I. csoport D csoport | Február 1 | szőnyeg (i) | Budapest , Magyarország | Románia | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport rájátszás | Február 2 | szőnyeg (i) | Budapest , Magyarország | Hollandia | 2: 0 | Nyerte | |
Világcsoport rájátszás | Ápr. 26–27 | kemény (i) | Zágráb , Horvátország | Horvátország | 3: 2 | Nyerte | |
2009 | Világcsoport II | Február 7–8 | kemény (i) | Belgrád , Szerbia | Japán | 4: 1 | Nyerte |
Világcsoportos rájátszás | Ápr. 25–26 | agyag | Lleida , Spanyolország | Spanyolország | 4: 0 | Nyerte | |
2010 | Világcsoport 1. forduló | Február 6–7 | kemény (i) | Belgrád , Szerbia | Oroszország | 2: 3 | Elveszett |
Világcsoportos rájátszás | Ápr. 24–25 | agyag (i) | Belgrád , Szerbia | Szlovákia | 2: 3 | Elveszett | |
2011 | Világcsoport II | Február 5–6 | kemény (i) | Újvidék , Szerbia | Kanada | 3: 2 | Nyerte |
Világcsoportos rájátszás | Ápr. 16–17 | agyag (i) | Pozsony , Szlovákia | Szlovákia | 3: 2 | Nyerte | |
2012 | Világcsoport 1. forduló | Február 4–5 | kemény (i) | Charleroi , Belgium | Belgium | 3: 2 | Nyerte |
Világcsoport elődöntők | Ápr. 21–22 | agyag (i) | Moszkva , Oroszország | Oroszország | 3: 2 | Nyerte | |
Világcsoport döntő | November 3–4 | kemény (i) | Prága , Csehország | Cseh Köztársaság | 1: 3 | Második helyezett | |
2013 | Világcsoport 1. forduló | Február 9–10 | kemény (i) | Niš , Szerbia | Szlovákia | 2: 3 | Elveszett |
Világcsoportos rájátszás | Ápr. 20–21 | agyag | Stuttgart , Németország | Németország | 2: 3 | Elveszett | |
2014 | Világcsoport II | Február 8–9 | kemény (i) | Montreal , Kanada | Kanada | 1: 4 | Elveszett |
Világcsoport rájátszás | 19–20 ápr | agyag | Bukarest , Románia | Románia | 1: 4 | Elveszett | |
2015 | Európa / Afrika Zóna I. csoport A csoport | Február 4 | kemény (i) | Budapest , Magyarország | Ausztria | 3: 0 | Nyerte |
Európa / Afrika Zóna I. csoport A csoport | Február 5 | kemény (i) | Budapest , Magyarország | Magyarország | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport rájátszás | Február 7 | kemény (i) | Budapest , Magyarország | Horvátország | 2: 0 | Nyerte | |
Világcsoport rájátszás | Ápr. 18–19 | kemény | Újvidék , Szerbia | Paraguay | 4: 1 | Nyerte | |
2016 | Világcsoport II | Február 6–7 | kemény (i) | Kraljevo , Szerbia | Spanyolország | 0: 4 | Elveszett |
Világcsoport rájátszás | Ápr. 16–17 | agyag (i) | Belgrád , Szerbia | Belgium | 2: 3 | Elveszett | |
2017 | Európa / Afrika Zóna I. csoport D csoport | Február 8 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Észtország | 2: 1 | Nyerte |
Európa / Afrika Zóna I. csoport D csoport | Február 9 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Bulgária | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport D csoport | Február 10 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Izrael | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport rájátszás | Február 11 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Lengyelország | 2: 1 | Nyerte | |
Világcsoport rájátszás | Ápr. 22–23 | kemény (i) | Zrenjanin , Szerbia | Ausztrália | 0: 4 | Elveszett | |
2018 | Európa / Afrika Zóna I. csoport A csoport | Február 7 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Bulgária | 2: 1 | Nyerte |
Európa / Afrika Zóna I. csoport A csoport | Február 9 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Grúzia | 2: 1 | Nyerte | |
Európa / Afrika Zóna I. csoport rájátszás | Február 10 | kemény (i) | Tallinn , Észtország | Lettország | 1: 2 | Elveszett |
Volt csapatok
- 1993 : ENSZ sportszankciók
- 1994 : ENSZ sportszankciók
- 1995 : Dragana Zarić - Katarina Dašković - Dragana Ilić - Branislava Ivanović
- 1996 : Dragana Zarić - Sandra Naćuk - Branislava Ivanović
- 1997 : Dragana Zarić - Sandra Naćuk - Dragana Ilić - Ljiljana Nanušević
- 1998 : Sandra Naćuk - Dragana Zarić - Tatjana Ječmenica - Sanja Jukić
- 1999 : Dragana Zarić - Branka Bojović - Borka Majstorović
- 2000 : Katarina Mišić - Marina Petrović - Dragana Zarić - Renata Ljukovčan
- 2001 : Sandra Naćuk - Dragana Zarić - Katarina Mišić - Jelena Janković
- 2002 : Dragana Zarić - Katarina Mišić - Jelena Janković - Daniela Berček
- 2003 : Jelena Janković - Dragana Zarić - Katarina Mišić - Ana Jovanović (DNP)
- 2004 : Jelena Dokic - Jelena Janković - Ana Timotić - Dragana Zarić
- 2005 : Jelena Janković - Ana Timotić - Dragana Zarić - Ana Jovanović
- 2006 : Ana Ivanovic - Ana Timotić - Danica Krstajić - Ana Veselinović (DNP)
- 2007 : Jelena Janković - Vojislava Lukić - Ana Timotić - Ana Jovanović - Nataša Zorić (DNP)
- 2008 : Jelena Janković - Ana Ivanovic - Jelena Janković - Ana Jovanović - Teodora Mirčić
- 2009 : Jelena Janković - Ana Ivanovic - Ana Jovanović - Aleksandra Krunić - Bojana Jovanovski (DNP)
- 2010 : Jelena Janković - Ana Ivanovic - Bojana Jovanovski - Ana Jovanović (DNP) - Aleksandra Krunić (DNP)
- 2011 : Jelena Janković - Ana Ivanovic - Bojana Jovanovski - Aleksandra Krunić - Ana Jovanović - Tamara Čurović (DNP)
- 2012 : Jelena Janković - Ana Ivanovic - Bojana Jovanovski - Aleksandra Krunić - Natalija Kostić (DNP)
- 2013 : Ana Ivanovic - Bojana Jovanovski - Vesna Dolonc - Aleksandra Krunić - Ivana Jorović (DNP)
- 2014 : Ana Ivanovic - Bojana Jovanovski - Vesna Dolonc - Jovana Jakšić - Aleksandra Krunić (DNP) - Nina Stojanović
- 2015 : Ana Ivanovic - Jelena Jankovic (DNP) - Aleksandra Krunic - Ivana Jorović - Doroteja Eric (DNP) - Vojislava Lukić (DNP)
- 2016 : Jelena Janković - Bojana Jovanovski (DNP) - Aleksandra Krunić - Jovana Jakšić - Ivana Jorović - Nina Stojanović
- 2017 : Aleksandra Krunić - Nina Stojanović - Ivana Jorović - Dejana Radanović - Bojana Marinković - Olga Danilović (INJ)
- 2018 : Dejana Radanović - Olga Danilović - Bojana Marinković - Ivana Jorović (INJ)
Kapitányok
- Lea Habunek , 1968—1981
- Jelena Genčić , 1981—1994
- Dragan Ćirić , 1995—1997
- Biljana Veselinović , 1997—2004
- Tatjana Ječmenica , 2005—2007
- Dejan Vraneš , 2007—2014
- Tatjana Ječmenica, 2014—2020
- Dušan Vemić , 2020—
Lásd még
Hivatkozások
Külső linkek
- Csapat oldal a BillieJeanKingCup.com, a hivatalos honlapján a Billie Jean King Cup