Egységes csapat az 1992 -es téli olimpián - Unified Team at the 1992 Winter Olympics
Egységes csapat az 1992 -es téli olimpián | |
---|---|
NOB kód | EUN |
Albertville -ben | |
Versenyzők | 129 (86 férfi, 43 nő) 12 sportágban |
Zászló hordozó | Valerij Medvegyev (biatlon) |
Az érmek 2. helyezést értek el |
|
Téli olimpiai szereplések ( áttekintés ) | |
A Unified Team a 1992-es téli olimpia a Albertville egy közös csapat, amely hat a tizenöt egykori szovjet köztársaságok: Oroszország , Ukrajna , Kazahsztán , Fehéroroszország , Üzbegisztán és Örményország , hogy döntött, hogy működjenek együtt, és létrehozott egy egységes csapat. Az Unified Team egyetlen másik fellépése az 1992 -es barcelonai nyári olimpián volt . Versenyzett a NOB EUN kóddal (a francia Equipe Unifiée -től ).
A csapat az éremtáblázat második helyén végzett, alig maradt el az újraegyesített Németországtól.
Tagok
Érem a téli sportok szerint
Sport | Arany | Ezüst | Bronz | Teljes |
---|---|---|---|---|
Sífutás | 3 | 2 | 4 | 9 |
Műkorcsolya | 3 | 1 | 1 | 5 |
Biatlon | 2 | 2 | 2 | 6 |
Jéghoki | 1 | 0 | 0 | 1 |
Freestyle síelés | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rövidpályás gyorskorcsolya | 0 | 0 | 1 | 1 |
Összesen (6 sportág) | 9 | 6 | 8 | 23 |
Érmesek
Az Egységes Csapat az arany- és az összesített éremverseny második helyén végzett Németországgal 9 arany-, 6 ezüst- és 8 bronzéremmel, összesen 23 éremmel.
alpesi sízés
- Férfiak
Sportoló | Esemény | 1. futam | 2. futam | Teljes | |
---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Rang | ||
Konstantin Chistyakov | Lesiklás | 1: 53,93 | 24 | ||
Aleksey Maslov | 1: 53,68 | 22 | |||
Vitalij Andrejev | 1: 53,52 | 21 | |||
Vitalij Andrejev | Szuper-G | DNF | - | ||
Aleksey Maslov | 1: 19.71 | 49 | |||
Konstantin Chistyakov | 1: 16.14 | 22 |
Férfi kombinált
Sportoló | Lesiklás | Szlalom | Teljes | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő 1 | Idő 2 | Pontok | Rang | |
Aleksey Maslov | 1: 48,53 | DNF | - | DNF | - |
Konstantin Chistyakov | 1: 47,95 | DNF | - | DNF | - |
Vitalij Andrejev | 1: 46,01 | 55,80 | 58,44 | 85,07 | 20 |
- Nők
Sportoló | Esemény | 1. futam | 2. futam | Teljes | |
---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Rang | ||
Svetlana Novikova | Lesiklás | 1: 59,18 | 27 | ||
Tetiana Lebedeva | 1: 55.15 | 19 | |||
Svetlana Gladysheva | 1: 53,85 | 8 | |||
Tetiana Lebedeva | Szuper-G | 1: 26.92 | 28 | ||
Svetlana Gladysheva | 1: 26.51 | 25 | |||
Varvara Zelenskaya | 1: 26.39 | 24 |
Nők kombinálva
Sportoló | Lesiklás | Szlalom | Teljes | ||
---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő 1 | Idő 2 | Pontok | Rang | |
Varvara Zelenskaya | DNF | - | - | DNF | - |
Svetlana Novikova | 1: 30.03 | 38,89 | 38,94 | 122,48 | 19 |
Tetiana Lebedeva | 1: 27.79 | 40.05 | 39,82 | 111,34 | 18 |
Svetlana Gladysheva | 1: 26.88 | 38.15 | 37.01 | 61,25 | 12 |
Biatlon
- Férfiak
Esemény | Sportoló | Hiányzik 1 | Idő | Rang |
---|---|---|---|---|
10 km sprint | Valerij Medvegyev | 2 | 27: 39.5 | 25 |
Aleksandr Popov | 1 | 27: 31.3 | 18 | |
Valeri Kirijenko | 3 | 26: 31.8 | 5 | |
Szergej Csepikov | 0 | 26: 27.5 | 4 |
Esemény | Sportoló | Idő | Kisasszonyok | Beállított idő 2 | Rang |
---|---|---|---|---|---|
20 km | Valeri Kirijenko | 55: 12.6 | 4 | 59: 12.6 | 11 |
Szergej Csepikov | 55: 47.6 | 3 | 58: 47.6 | 10 | |
Aleksandr Popov | 56: 02,9 | 2 | 58: 02,9 | 4 | |
Eugeni Redkine | 57: 34.4 | 0 | 57: 34.4 |
- Férfi 4 × 7,5 km -es váltó
Sportolók | Verseny | ||
---|---|---|---|
Hiányzik 1 | Idő | Rang | |
Valerij Medvedcev Aleksandr Popov Valerij Kirijenko Szergej Csepikov |
0 | 1'25: 06.3 |
- Nők
Esemény | Sportoló | Hiányzik 1 | Idő | Rang |
---|---|---|---|---|
7,5 km sprint | Jelena Golovina | 1 | 26: 50.3 | 20 |
Svetlana Petcherskaia | 0 | 26: 09,7 | 13 | |
Jelena Belova | 2 | 24: 50,8 | ||
Anfisa Reztsova | 3 | 24: 29.2 |
Esemény | Sportoló | Idő | Kisasszonyok | Beállított idő 2 | Rang |
---|---|---|---|---|---|
15 km | Anfisa Reztsova | 47: 52.6 | 9 | 56: 52.6 | 26 |
Jelena Golovina | 54: 17.9 | 2 | 56: 17.9 | 22 | |
Svetlana Paramygina | 52: 15.2 | 4 | 56: 15.2 | 21 | |
Svetlana Petcherskaia | 50: 58,5 | 1 | 51: 58.5 |
- Női 3 × 7,5 km -es váltó
Sportolók | Verseny | ||
---|---|---|---|
Hiányzik 1 | Idő | Rang | |
Jelena Belova Anfisa Reztsova Jelena Melnikova |
2 | 1'16: 54.6 |
Bob
Szánkó | Sportolók | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | 4. futás | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | |||
EUN-1 |
Vlagyimir Jefimov Aleksej Golovin |
Két ember | 1: 01.17 | 17 | 1: 01.85 | 21 | 1: 02,03 | 19 | 1: 02.25 | 23 | 4: 07,30 | 20 |
EUN-2 |
Oleg Sukhoruchenko Andrey Gorokhov |
Két ember | 1: 01.77 | 27 | 1: 02,06 | 23 | 1: 02.19 | 23 | 1: 02,31 | 24 | 4: 08,33 | 26 |
Szánkó | Sportolók | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | 4. futás | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | |||
EUN-1 |
Oleg Sukhoruchenko Oleksandr Bortiuk Vladimir Lyubovitsky Andrey Gorokhov |
Négy ember | 59,05 | 19 | 1: 00.05 | 22 | 58,94 | 12 | 59,39 | 19 | 3: 57,43 | 19 |
EUN-2 |
Vladimir Yefimov Oleg Petrov Sergey Kruglov Aleksandr Pashkov |
Négy ember | 59,80 | 23 | 1: 00.19 | 23 | 1: 00.34 | 23 | 1: 00.26 | 23 | 4: 00.59 | 22 |
Sífutás
- Férfiak
Esemény | Sportoló | Verseny | |
---|---|---|---|
Idő | Rang | ||
10 km C |
Német Karachevsky | 32: 12.6 | 62 |
Andrey Kirillov | 30: 27.4 | 30 | |
Vlagyimir Szmirnov | 29: 13.1 | 13 | |
Mihail Botvinov | 28: 55.8 | 11 | |
15 km üldözés 1 F |
Német Karachevsky | 44: 09,5 | 43 |
Andrey Kirillov | 41: 14.9 | 17 | |
Mihail Botvinov | 41: 07.1 | 15 | |
Vlagyimir Szmirnov | 39: 59.8 | 8 | |
30 km C |
Aleksey Prokurorov | 1'27: 20.5 | 21 |
Aleksandr Golubyov | 1'25: 56.1 | 14 | |
Mihail Botvinov | 1'25: 36.9 | 12 | |
Vlagyimir Szmirnov | 1'25: 27.6 | 9 | |
50 km F. |
Vlagyimir Szmirnov | 2'15: 48.5 | 35 |
Mihail Botvinov | 2'14: 20.8 | 28 | |
Aleksandr Golubyov | 2'11: 20.1 | 17 | |
Aleksey Prokurorov | 2'07: 06.1 | 4 |
- 1 Indítási késleltetés 10 km eredmények alapján.
- C = klasszikus stílus, F = freestyle
- Férfi 4 × 10 km -es váltó
Sportolók | Verseny | |
---|---|---|
Idő | Rang | |
Andrey Kirillov Vladimir Smirnov Mihail Botvinov Aleksey Prokurorov |
1'43: 03.6 | 5 |
- Nők
Esemény | Sportoló | Verseny | |
---|---|---|---|
Idő | Rang | ||
5 km C |
Larisa Lazutina | 14: 41,7 | 7 |
Olga Danilova | 14: 37.2 | 6 | |
Yelena Välbe | 14: 22.7 | ||
Ljubov Jegorova | 14: 14.7 | ||
10 km üldözés 2 F |
Olga Danilova | 28: 10.2 | 11 |
Larisa Lazutina | 27: 34.8 | 8 | |
Yelena Välbe | 26: 37.7 | ||
Ljubov Jegorova | 25: 53,7 | ||
15 km C |
Nataliya Martynova | 45: 16.1 | 12 |
Raisa Smetanina | 44: 01.5 | 4 | |
Yelena Välbe | 43: 42.3 | ||
Ljubov Jegorova | 42: 20.8 | ||
30 km F. |
Olga Danilova | 1:30: 30.7 | 20 |
Larisa Lazutina | 1'26: 31.8 | 5 | |
Yelena Välbe | 1'24: 13.9 | ||
Ljubov Jegorova | 1'22: 52.0 |
- 2 Indítási késleltetés 5 km -es eredmények alapján.
- C = klasszikus stílus, F = freestyle
- Női 4 × 5 km -es váltó
Sportolók | Verseny | |
---|---|---|
Idő | Rang | |
Jelena Välbe Raisa Smetanina Larisa Lazutina Lyubov Yegorova |
59: 34.8 |
Műkorcsolya
- Férfiak
Sportoló | SP | FS | TFP | Rang |
---|---|---|---|---|
Vjacseszlav Zagorodniuk | 10 | 8 | 13,0 | 8 |
Alekszej Urmanov | 5 | 5 | 7.5 | 5 |
Viktor Petrenko | 1 | 1 | 1.5 |
- Nők
Sportoló | SP | FS | TFP | Rang |
---|---|---|---|---|
Tatiana Rachkova | 13 | 14 | 20.5 | 16 |
Julia Vorobieva | 14 | 13 | 20,0 | 14 |
- Párok
Sportolók | SP | FS | TFP | Rang |
---|---|---|---|---|
Jevgenyija Shishkova Vadim Naumov |
5 | 5 | 7.5 | 5 |
Elena Bechke Denis Petrov |
2 | 2 | 3.0 | |
Natalia Mishkutenok Artur Dmitriev |
1 | 1 | 1.5 |
- Jégtánc
Sportolók | CD1 | CD2 | OD | FD | TFP | Rang |
---|---|---|---|---|---|---|
Grishuk pasa, Evgeni Platov |
4 | 4 | 4 | 4 | 8.0 | 4 |
Maya Usova Alexander Zhulin |
2 | 2 | 3 | 3 | 5.6 | |
Marina Klimova Szergej Ponomarenko |
1 | 1 | 1 | 1 | 2.0 |
Freestyle síelés
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pontok | Rang | Idő | Pontok | Rang | ||
Mihail Lizin | Mogulok | 40,89 | 16.04 | 36 | Nem előre | ||
Aleksey Bannikov | 35,79 | 17.12 | 33 | Nem előre | |||
Andrej Ivanov | 36,52 | 21.24 | 21 | Nem előre | |||
Szergej Shupletsov | 33.30 | 22,65 | 13 K | 34.49 | 21.60 | 12 |
- Nők
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Pontok | Rang | Idő | Pontok | Rang | ||
Larisa Udodova | Mogulok | 47,58 | 11.17 | 23 | Nem előre | ||
Olga Lychkina | 42.42 | 18.04 | 12 | Nem előre | |||
Jelena Koroljova | 43,52 | 20.01 | 10 | Nem előre | |||
Jelizaveta Kozhevnikova | 39.10 | 22.22 | 5 Q | 39,47 | 23.50 |
Jéghoki
Első kör
Tizenkét résztvevő csapat került két csoportba. Lejátszása után round-robin , az első négy csapat minden csoportban fejlett, hogy az érem kerek, míg az utolsó két csapat versengett a vigaszág forduló a 9. és 12. helyen.
A csapat továbbjutott az utolsó fordulóba | |
A csapatot a vigasztaló fordulóba küldték |
Csapat | Háziorvos | W | L | T | GF | GA | DIF | PTS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | 5 | 4 | 1 | 0 | 28 | 9 | 19 | 8 |
Egységes csapat | 5 | 4 | 1 | 0 | 32 | 10 | 22 | 8 |
Csehszlovákia | 5 | 4 | 1 | 0 | 25 | 15 | 10 | 8 |
Franciaország | 5 | 2 | 3 | 0 | 14 | 22 | -8 | 4 |
Svájc | 5 | 1 | 4 | 0 | 13 | 25 | -12 | 2 |
Norvégia | 5 | 0 | 5 | 0 | 7 | 38 | -31 | 0 |
Egységes csapat | 8: 1 | Svájc |
Egységes csapat | 8: 1 | Norvégia |
Csehszlovákia | 4: 3 | Egységes csapat |
Franciaország | 0: 8 | Egységes csapat |
Egységes csapat | 5: 4 | Kanada |
Utolsó kör
Negyeddöntők
Egységes csapat | 6: 1 | Finnország |
Elődöntők
Egységes csapat | 5: 2 | Egyesült Államok |
Végső
Egységes csapat | 3: 1 | Kanada |
Szánkó
- Férfiak
Sportoló | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | 4. futás | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | |
Eduard Burmistrov | 46,138 | 16 | 46,032 | 16 | 46,612 | 16 | 46,728 | 18 | 3: 05,510 | 16 |
Oleg Yermolin | 46,046 | 15 | 46,176 | 18 | 46,569 | 14 | 46,504 | 15 | 3: 05.295 | 15 |
Szergej Danilin | 45,708 | 11 | 45,622 | 9 | 46.281 | 10 | 46,162 | 10 | 3: 03.773 | 9 |
(Férfi) Páros
Sportolók | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | |
Albert Demchenko Aleksey Zelensky |
46,552 | 7 | 46,747 | 9 | 1: 33,299 | 8 |
Igor Lobanov Gennagyij Beljakov |
46,849 | 10 | 47,098 | 13 | 1: 33,947 | 10 |
- Nők
Sportoló | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | 4. futás | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | |
Nadezhda Danilina | 47,324 | 14 | 47.215 | 10 | 47,264 | 11 | 47,025 | 9 | 3: 08,828 | 12 |
Irina Gubkina | 47,175 | 10 | 47,273 | 12 | 47,264 | 11 | 47,034 | 10 | 3: 08,746 | 10 |
Nataliya Yakushenko | 47,097 | 9 | 47.215 | 10 | 47,178 | 8 | 46,893 | 6 | 3: 08,383 | 8 |
Északi összetett
Férfi egyéni
Események:
- normál hegyi síugrás (három ugrásból a legjobb kettő.)
- 15 km sífutás (rajtkésés, síugrás eredmények alapján)
Sportoló | Esemény | Síugrás | Sífutás | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontok | Rang | Kezdd | Idő | Rang | |||
Vaszilij Savin | Egyedi | 179,4 | 40 | +5: 27.4 | 49: 24.8 | 22 | |
Valerij Sztolyarov | 192,0 | 32 | +4: 03.4 | 51: 50.2 | 32 | ||
Szergej Shvagirev | 205,0 | 16 | +2: 36,7 | 53: 03.6 | 36 | ||
Andrey Dundukov | 210,4 | 11 | +2: 00,7 | 47: 44.2 | 11 |
Férfi csapat
Csapatonként három résztvevő.
Események:
- normál hegyi síugrás (csapattagonként három ugrásból a legjobb kettőt számolták be.)
- 10 km sífutás (rajtkésés, síugrás eredmények alapján.)
Sportolók | Síugrás | Sífutás | Teljes | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontok | Rang | Kezdd | Idő | Rang | |
Andrey Dundukov Szergej Shvagirev Valery Stolyarov |
545,3 | 9 | +8: 19,0 | 1'37: 57.2 | 11 |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Első kör | Negyeddöntők | Elődöntők | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Végső rang | ||
Dmitrij Jerov | 1000 m | 1: 37,71 | 2 Q | 1: 34.02 | 3 | Nem előre |
- Nők
Sportoló | Esemény | Első kör | Negyeddöntők | Elődöntők | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Végső rang | ||
Nataliya Isakova | 500 m | 48,49 | 3 | Nem előre | |||||
Marina Pylayeva | 47,48 | 2 Q | 47,95 | 1 K | 1: 07,56 | 4 QB | 48,42 | 5 | |
Julija Vlasova | 48,29 | 2 Q | 48,63 | 2 Q | 1: 08,90 | 4 QB | 48,70 | 7 | |
Yuliya Allagulova Nataliya Isakova Viktoriya Troitskaya-Taranina Yuliya Vlasova |
3000 m váltó | 4: 38.37 | 2 Q | 4: 42.69 |
Síugrás
Sportoló | Esemény | Ugrás 1 | 2. ugrás | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pontok | Távolság | Pontok | Pontok | Rang | ||
Jurij Dudarev | Normál domb | 76,5 | 84.9 | 73,5 | 77,6 | 162,5 | 54 |
Dionis Vodnyev | 79,5 | 88.7 | 84,0 | 102,4 | 191.1 | 25 | |
Andrey Verveykin | 80,0 | 91,5 | 80,5 | 95.3 | 186,8 | 32 | |
Mihail Yesin | 85,5 | 105,8 | 81.5 | 98,9 | 204.7 | 11 | |
Jurij Dudarev | Nagy domb | 92,0 | 64.8 | 86,5 | 56.1 | 120,9 | 47 |
Andrey Verveykin | 99,0 | 79.1 | 95,5 | 72.7 | 151,8 | 29 | |
Dionis Vodnyev | 101.5 | 83.6 | 95,5 | 72.7 | 156.3 | 24 | |
Mihail Yesin | 108,0 | 96.2 | 99,5 | 80.3 | 176,5 | 10 |
- Férfi csapat nagy domb
Sportolók | Eredmény | |
---|---|---|
Pontok 1 | Rang | |
Mihail Yesin Dionis Vodnyev Andrey Verveykin Yury Dudarev |
503.4 | 11 |
- 1 Négy csapattag egyenként két ugrást hajtott végre. A három legjobbat számba vették.
Gyorskorcsolya
- Férfiak
Esemény | Sportoló | Verseny | |
---|---|---|---|
Idő | Rang | ||
500 m | Szergej Klevchenya | 38.26 | 21 |
Vadim Shakshakbajev | 37,86 | 14 | |
Igor Zhelezovsky | 37,57 | 8 | |
Aleksandr Golubev | 37,51 | 7 | |
1000 m | Andrey Bakhvalov | 1: 17.21 | 25 |
Aleksandr Klimov | 1: 16.05 | 13 | |
Nikolay Gulyayev | 1: 15.46 | 8 | |
Igor Zhelezovsky | 1: 15.05 | 6 | |
1500 m | Aleksandr Klimov | 2: 00,94 | 31 |
Konstantin Kalistratov | 1: 59.02 | 22 | |
Jurij Shulha | 1: 57,80 | 16 | |
Igor Zhelezovsky | 1: 57.24 | 10 | |
5000 m | Bronislav Snetkov | 7: 28.93 | 29 |
Vadim Sayutin | 7: 13.20 | 11 | |
Jevgenyij Szanarov | 7: 11.38 | 8 | |
10000 m | Vadim Sayutin | 14: 49,31 | 19 |
Bronislav Snetkov | 14: 46,87 | 17 | |
Jevgenyij Szanarov | 14: 38,99 | 10 |
- Nők
Esemény | Sportoló | Verseny | |
---|---|---|---|
Idő | Rang | ||
500 m | Ljudmila Prokaseva | 43,19 | 31 |
Jelena Tyushnyakova | 42,65 | 29 | |
Oksana Ravilova | 41,73 | 16 | |
Nataliya Polozkova | 41,61 | 15 | |
1000 m | Jelena Lapuga | 1: 25.21 | 28 |
Nataliya Polozkova | 1: 24.30 | 20 | |
Oksana Ravilova | 1: 24,14 | 15 | |
Jelena Tyushnyakova | 1: 22.97 | 7 | |
1500 m | Jelena Lapuga | 2: 11.72 | 25 |
Ljudmila Prokaseva | 2: 08,71 | 10 | |
Svetlana Bazhanova | 2: 07,81 | 6 | |
Nataliya Polozkova | 2: 07.12 | 4 | |
3000 m | Ljudmila Prokaseva | 4: 30.76 | 10 |
Svetlana Bazhanova | 4: 28,19 | 7 | |
Svetlana Boyko | 4: 28.00 | 5 | |
5000 m | Svetlana Bazhanova | 7: 45.55 | 7 |
Svetlana Boyko | 7: 44,19 | 6 | |
Ljudmila Prokaseva | 7: 41,65 | 5 |
Lásd még
- A FÁK labdarúgó -válogatottja , az UEFA Euro 1992 -hez hasonló módon létrehozott futballcsapat