2018–19 Első profi labdarúgó -bajnokság (Bulgária) - 2018–19 First Professional Football League (Bulgaria)
Évad | 2018–19 |
---|---|
Bajnokok | Ludogorets Razgrad (8. cím) |
Kiesett |
Vereya Septemvri Sofia |
Bajnokok Ligája | Ludogorets Razgrad |
Európa Liga |
CSKA Sofia Levski Sofia Lokomotiv Plovdiv |
Lejátszott mérkőzések | 252 |
Gólok | 615 (2,44 mérkőzésenként) |
Legjobb góllövő |
Stanislav Kostov (24 gól) |
A legjobb kapus |
Vytautas Černiauskas (20 tiszta lap) |
A legnagyobb hazai győzelem |
Levski Sofia 7–0 Vereya (2018. október 26.) |
A legnagyobb idegenbeli győzelem |
Cherno More Septemvri Sofia 1–5 (2018. augusztus 4.) |
Legmagasabb pontszám |
Slavia Sofia 3-5 Dunav Ruse (2019. április 12.) |
Leghosszabb győztes futam | 11 játék Ludogorets |
A leghosszabb veretlen futás | 19 játék Ludogorets |
A leghosszabb nyeretlen futás | 32 játék Vereya |
Leghosszabb vesztes futás | 10 játék Septemvri Sofia |
Legmagasabb látogatottság | 23.000 CSKA Sofia 0–1 Levski Sofia (2018. szeptember 29.) |
A legalacsonyabb látogatottság | 30 Septemvri Szófia 2-1 Dunav Ruse (december 9, 2018) |
← 2017–18
2019–20 →
2019. május 29 -én minden statisztika helyes. |
A 2018–19 -es első profi labdarúgó -bajnokság a bolgár labdarúgó -bajnokság rendszerének legmagasabb osztályának 95. szezonja volt, a hetvenedik, mióta a bajnokság formátumát elfogadták az A -csoport nemzeti versenyére, mint a piramis legfelső szintjét, és a 3. évadot is. az első profi labdarúgó liga , amely dönt a bolgár bajnok. A szezon 2018. július 20 -án kezdődött és 2019. május 30 -án fejeződött be. A Ludogorets Razgrad sorozatban nyolcadszor lett bajnok, a szezon utolsó mérkőzésnapján, 4–1 -es hazai győzelemmel a Cherno More Varna ellen .
Csapatok
Tizennégy csapat versenyez a bajnokságban - az előző szezon legjobb tizenhárom csapata, és egy csapat feljutott a második ligából .
Botev Vratsát a másodosztály 2017–18 -as bajnokává emelték . A hirdetett klub helyébe Pirin Blagoevgrad , akik szorult felszámolása után a kiesés play-off által Vitosha Bistritsa . Botev Vratsa 5 éves távollét után tér vissza az élmezőnybe, míg Pirin Blagoevgrad 3 éves tartózkodást zárt az élvonalban.
Stadia és helyszínek
Csapat | Elhelyezkedés | stádium | Kapacitás (ülőhelyek) |
---|---|---|---|
Beroe | Stara Zagora | Beroe | 12,128 |
Botev | Plovdiv | Botev 1912 Labdarúgó -komplexum | 4000 |
Botev | Vratsa | Hristo Botev | 12.000 |
Cherno More | Várna | Ticha | 8250 |
CSKA | Sofia | Balgarska Armiya | 18,495 |
Dunav | Csel | Gradski | 12 400 |
Etar | Veliko Tarnovo | Ivaylo | 18.000 |
Levszki | Sofia | Vivacom Aréna - Georgi Asparuhov | 25.000 |
Lokomotiv | Plovdiv | Lokomotiv | 13.000 |
Ludogorets | Razgrad | Ludogorets Aréna | 10 422 |
Septemvri | Sofia | Vaszil Levszki Nemzeti Stadion | 43,230 |
Szlavia | Sofia |
Slavia Vasil Levski Nemzeti Stadion |
25 556 43 230 |
Vereya | Stara Zagora | Trace Arena | 3500 |
Vitosha | Bistritsa | Stadion Nikolay Stanislavov | 2500 |
Személyzet és szponzorálás
Megjegyzés: A zászlók a FIFA jogosultsági szabályaiban meghatározott nemzeti csapatot jelzik. A játékosok és menedzserek több nem FIFA állampolgársággal is rendelkezhetnek.
Csapat | Menedzser | Kapitány | A készlet gyártója | A póló szponzora | További |
---|---|---|---|---|---|
Beroe | Aleksandar Tomash | Martin Kamburov | Uhlsport | - | Refan, Ajax Group |
Botev Plovdiv | Nyikolaj Kirov | Lachezar Baltanov | Uhlsport | WinBet | - |
Botev Vratsa | Sasho Angelov | Ivaylo Mihaylov | Joma | WinBet | Kozloduy atomerőmű |
Szófiai CSZKA | Dobromir Mitov | Nyikolaj Bodurov | adidas | A1 Bulgária | WinBet, Baristo |
Cherno More | Ilian Iliev | Georgi Iliev | Uhlsport | Armeets | - |
Dunav | Ljudmil Kirov | Martin Kovachev | Joma | WinBet | SanSi |
Etar | Krasimir Balakov | Iván Sztojanov | Joma | WinBet | - |
Levski Sofia | Georgi Todorov | Zsivko Milanov | Nike | Efbet | Strabag |
Lokomotiv Plovdiv | Bruno Akrapović | Bircent Karagaren | Uhlsport | Efbet | Bróker tábornok |
Ludogorets | Stoycho Stoev | Svetoslav Dyakov | Umbro | Efbet | Vivacom , Spetema |
Septemvri Sofia | Hristo Arangelov | Borisz Galchev | Uhlsport | Efbet | - |
Slavia Sofia | Zlatomir Zagorčić | Georgi Petkov | Joma | bet365 | - |
Vereya | Ivan Vutov | Ivo Ivanov | Uhlsport | Efbet | Spetema |
Vitosha Bistritsa | Rosen Kirilov | Georgi Amzin | Jumper | Efbet | - |
Megjegyzés: Az egyes klubok reklámmezeket viselhetnek. Mindazonáltal mezenként csak egy szponzorálás engedélyezett az UEFA által szervezett hivatalos versenyeken , a készlet gyártóján kívül (kivételt képeznek a nonprofit szervezetek). A hazai bajnokságban szereplő klubok mezenként több szponzorálással is rendelkezhetnek, amely szerepelhet az ing elején, a főszponzorral együtt, vagy annak helyén; vagy hátul, vagy a csapatszám alatt, vagy a gallér területén. A rövidnadrágok hirdetési helyet is biztosítanak.
Vezetői változások
Csapat | Kimenő menedzser | Az indulás módja | Az üresedés időpontja | Pozíció a táblázatban | Bejövő menedzser | A találkozó dátuma |
---|---|---|---|---|---|---|
Vitosha Bistritsa | Kostadin Angelov | Labdarúgó igazgatóvá léptették elő | 2018. május 30 | Előszezon | Rosen Kirilov | 2018. június 1 |
Vereya | Elias | Asszisztensnek minősítették | 2018. június 4 | Ivan Kolev | 2018. június 4 | |
Ludogorets | Dimitar Dimitrov | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. június 6 | Paulo Autuori | 2018. június 6 | |
Szófiai CSZKA | Hristo Yanev | A gondnoki megbízatás vége | 2018. június 7 | Nestor El Maestro | 2018. június 7 | |
Levski Sofia | Delio Rossi | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. július 18 | Todor Simov (gondnok) | 2018. július 18 | |
Todor Simov | A gondnoki megbízatás vége | 2018. július 31 | 4. | Slaviša Stojanovič | 2018. július 31 | |
Vereya | Ivan Kolev | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. augusztus 14 | 14 -én | Nebojša Miličić | 2018. augusztus 14 |
Dunav | Malin Orachev | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. szeptember 17 | 12 -én | Cvetomir Mladenov (gondnok) | 2018. szeptember 17 |
Septemvri | Nikolay Mitov | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. szeptember 28 | 13. | Hristo Arangelov (gondnok) | 2018. szeptember 28 |
Dunav | Cvetomir Mladenov | A gondnoki megbízatás vége | 2018. október 1 | 12 -én | Ljudmil Kirov | 2018. október 1 |
Ludogorets | Paulo Autuori | Kölcsönös egyetértéssel | 2018. október 9 | 2 | Antoni Zdravkov | 2018. október 9 |
Vereya | Nebojša Miličić | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. január 10 | 14 -én | Olekszandr Sevidov | 2019. január 18 |
Levski Sofia | Slaviša Stojanovič | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. január 21 | 3. | Georgi Dermendzhiev | 2019. január 21 |
Szófiai CSZKA | Nestor El Maestro | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. február 7 | 2 | Lyuboslav Penev | 2019. február 8 |
Ludogorets | Antoni Zdravkov | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. március 6 | 1 | Stoycho Stoev | 2019. március 6 |
Vereya | Olekszandr Sevidov | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. március 25 | 14 -én | Ivan Vutov | 2019. március 26 |
Levski Sofia | Georgi Dermendzhiev | Kölcsönös egyetértéssel | 2019. április 29 | 3. | Georgi Todorov (gondnok) | 2019. április 29 |
Szófiai CSZKA | Lyuboslav Penev | Lemondó | 2019. május 3 | 2 | Dobromir Mitov (gondnok) | 2019. május 3 |
1. ^ Nincs engedély az Első Ligához.
Rendszeres szezon
Liga táblázat
Pozíció | Csapat | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Képesítés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad | 26 | 19 | 5 | 2 | 53 | 14 | +39 | 62 | A bajnoki forduló kvalifikációja |
2 | Szófiai CSZKA | 26 | 18 | 3 | 5 | 47 | 14 | +33 | 57 | |
3 | Levski Sofia | 26 | 17 | 3 | 6 | 51 | 24 | +27 | 54 | |
4 | Botev Plovdiv | 26 | 13 | 6 | 7 | 39 | 21 | +18 | 45 | |
5 | Cherno More | 26 | 12 | 6 | 8 | 36 | 34 | +2 | 42 | |
6 | Beroe | 26 | 12 | 6 | 8 | 32 | 23 | +9 | 42 | |
7 | Etar | 26 | 12 | 4 | 10 | 30 | 27 | +3 | 40 | A selejtező forduló kvalifikációja |
8 | Lokomotiv Plovdiv | 26 | 10 | 5 | 11 | 32 | 28 | +4 | 35 | |
9 | Slavia Sofia | 26 | 9 | 6 | 11 | 28 | 31 | −3 | 33 | |
10 | Botev Vratsa | 26 | 9 | 4 | 13 | 29 | 40 | −11 | 31 | |
11 | Vitosha Bistritsa | 26 | 7 | 4 | 15 | 17 | 39 | −22 | 25 | |
12 | Septemvri Sofia | 26 | 6 | 3 | 17 | 23 | 52 | −29 | 21 | |
13 | Dunav Ruse | 26 | 5 | 5 | 16 | 25 | 47 | −22 | 20 | |
14 | Vereya | 26 | 0 | 6 | 20 | 12 | 60 | −48 | 6 |
Az osztályozás szabályai: 1) Pontok; 2) Fej-fej-fej pontok; 3) fej-fej gólkülönbség; 4) fej-fej mellett szerzett gólok; 5) fej-fej melletti idegenben szerzett gólok (csak két csapat esetén); 6) Gólkülönbség; 7) gólok; 8) Fairplay rangsor; 9) Döntetlen.
Eredmények
Pozíciók kör szerint
Eredmények fordulónként
Bajnoki forduló
A pontok és a gólok teljes egészében átkerülnek az alapszakaszból.
Pozíció | Csapat | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Képesítés | LUD | CSK | LEV | BSZ | CHM | BOT | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ludogorets Razgrad (C) | 36 | 23 | 10 | 3 | 67 | 19 | +48 | 79 | Kvalifikáció a Bajnokok Ligája első selejtezőkörébe | - | 0–0 | 1–1 | 0–0 | 4–1 | 3–0 | |
2 | Szófiai CSZKA | 36 | 24 | 6 | 6 | 57 | 17 | +40 | 78 | Kvalifikáció az Európa Liga első selejtezőkörébe | 0–0 | - | 0–0 | 2–0 | 1–0 | 1–0 | |
3 | Levszki Szófia (O) | 36 | 20 | 6 | 10 | 64 | 37 | +27 | 66 | Kvalifikáció az európai play-off döntőbe | 0–2 | 0–2 | - | 1–2 | 5–1 | 1–1 | |
4 | Beroe | 36 | 16 | 10 | 10 | 42 | 30 | +12 | 58 | 1–1 | 0–1 | 3–1 | - | 2–0 | 1–1 | ||
5 | Cherno More | 36 | 15 | 7 | 14 | 44 | 51 | −7 | 52 | 2–1 | 1–3 | 0–1 | 0–0 | - | 1–0 | ||
6 | Botev Plovdiv | 36 | 14 | 8 | 14 | 44 | 36 | +8 | 50 | 0–2 | 2–0 | 1–3 | 0–1 | 0–2 | - |
Az osztályozás szabályai: 1) Pontok; 2) Fej-fej-fej pontok; 3) fej-fej gólkülönbség; 4) fej-fej mellett szerzett gólok; 5) fej-fej melletti idegenben szerzett gólok (csak két csapat esetén); 6) Gólkülönbség; 7) gólok; 8) Fairplay rangsor; 9) Döntetlen.
(C) bajnok; (O) A rájátszás győztese
Pozíciók kör szerint
Az alábbiakban a körönkénti pozíciók láthatók. Mivel a csapatok nem mind azonos pontszámmal kezdtek, a playoff előtti kezdeti pozíciókat is megadják.
Kieső kör
A pontok és a gólok teljes egészében átkerülnek az alapszakaszból.
A csoport
Pozíció | Csapat | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Minősítés vagy kiesés | ETA | BVR | VIT | VER | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Etar | 32 | 15 | 6 | 11 | 39 | 31 | +8 | 51 | Kvalifikáció az európai play-off negyeddöntőbe | - | 0–0 | 2–0 | 3–0 | |
2 | Botev Vratsa | 32 | 13 | 6 | 13 | 49 | 44 | +5 | 45 | 1–1 | - | 3–0 | 5–0 | ||
3 | Vitosha Bistritsa | 32 | 10 | 4 | 18 | 26 | 49 | −23 | 34 | Selejtező a kiesés play-off | 3–0 | 2–5 | - | 2–0 | |
4 | Vereya (R, D) | 32 | 0 | 6 | 26 | 13 | 81 | −68 | 6 | Kizárták és kiestek a második ligába | 0–3 | 1–6 | 0–2 | - |
Az osztályozás szabályai: 1) Pontok; 2) Fej-fej-fej pontok; 3) fej-fej gólkülönbség; 4) fej-fej mellett szerzett gólok; 5) fej-fej melletti idegenben szerzett gólok (csak két csapat esetén); 6) Gólkülönbség; 7) gólok; 8) Fairplay rangsor; 9) Döntetlen.
(D) Diszkvalifikált; (R) Visszavont
megjegyzések:
B csoport
Pozíció | Csapat | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Minősítés vagy kiesés | SLA | LPL | SEP | SZÜRKÉSBARNA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slavia Sofia | 32 | 10 | 9 | 13 | 37 | 42 | −5 | 39 | Kvalifikáció az európai play-off negyeddöntőbe | - | 2–2 | 0–0 | 3–5 | |
2 | Lokomotiv Plovdiv | 32 | 10 | 8 | 14 | 37 | 37 | 0 | 38 | Kvalifikáció az Európa Liga második selejtezőkörébe | 1–1 | - | 1–2 | 1–1 | |
3 | Septemvri Sofia (R) | 32 | 9 | 6 | 17 | 32 | 58 | −26 | 33 | Selejtező a kiesés play-off | 3–2 | 1–0 | - | 1–1 | |
4 | Dunav Ruse | 32 | 7 | 8 | 17 | 36 | 55 | −19 | 29 | 0–1 | 2–0 | 2–2 | - |
Az osztályozás szabályai: 1) Pontok; 2) Fej-fej-fej pontok; 3) fej-fej gólkülönbség; 4) fej-fej mellett szerzett gólok; 5) fej-fej melletti idegenben szerzett gólok (csak két csapat esetén); 6) Gólkülönbség; 7) gólok; 8) Fairplay rangsor; 9) Döntetlen.
(R) Visszavont
megjegyzések:
Európai rájátszás
Zárójel
Negyeddöntők | Elődöntők | Végső | ||||||||||||||
Negyeddöntő 1 | ||||||||||||||||
Etar | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||
Elődöntő | ||||||||||||||||
Lokomotiv Plovdiv | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||
Etar | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||
Negyeddöntő 2 | ||||||||||||||||
Slavia Sofia | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||
Slavia Sofia | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||
Végső | ||||||||||||||||
Botev Vratsa | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||
Levski Sofia | 1 | |||||||||||||||
Etar | 0 | |||||||||||||||
Európai play-off negyeddöntők
Slavia Sofia | 1–0 ( aet ) | Botev Vratsa |
---|---|---|
Csuncsukov 99 ' | Jelentés |
Etar | 1−0 | Lokomotiv Plovdiv |
---|---|---|
K. Sztojanov 63 ' | Jelentés |
Európai play-off elődöntők
Slavia Sofia | 1−0 | Etar |
---|---|---|
Yomov 45+1 ' | Jelentés |
Etar | 2−0 | Slavia Sofia |
---|---|---|
Pehlivanov 23 ' Angelov 37 ' |
Jelentés |
Európai play-off döntő
Levski Sofia | 1−0 | Etar |
---|---|---|
Jelentés |
Kieséses rájátszás
Zárójel
Első kör | Második kör | Harmadik kör | ||||||||||||||||||||
1. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Vitosha Bistritsa | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
3. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Dunav Ruse | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||
Dunav Ruse | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||
2. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Septemvri Sofia | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||
Septemvri Sofia | 3 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
5. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Vereya | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
Septemvri Sofia | 0 | |||||||||||||||||||||
Arda | 1 | |||||||||||||||||||||
4. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Vitosha Bistritsa | 3 | 3 | 6 | |||||||||||||||||||
Vereya | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||
6. mérkőzés | ||||||||||||||||||||||
Vitosha Bistritsa | 3 | |||||||||||||||||||||
Montana | 0 | |||||||||||||||||||||
A 3., 5. és 6. mérkőzés nyertesei a következő szezonban a legmagasabb osztályban játszanak
Első kör
Vitosha Bistritsa | 0−1 | Dunav Ruse |
---|---|---|
Jelentés | Ésa 16 ' |
Vereya | 0–3 (kitüntetett) | Septemvri Sofia |
---|---|---|
Jelentés |
Septemvri Sofia | 3–0 (kitüntetett) | Vereya |
---|---|---|
Jelentés |
Második kör
Dunav Ruse | 0−1 | Septemvri Sofia |
---|---|---|
Jelentés | Mandiangu 65 ' |
Septemvri Sofia | 2−3 | Dunav Ruse |
---|---|---|
Z. Dimitrov 5 ' Galchev 67 ' |
Jelentés |
Isa 41 ' Shterev 44 ' , 73 ' |
Vereya | 0–3 (kitüntetett) | Vitosha Bistritsa |
---|---|---|
Jelentés |
Vitosha Bistritsa | 3–0 (kitüntetett) | Vereya |
---|---|---|
Jelentés |
Vereya kiesik a második ligába.
Harmadik kör
Septemvri Sofia | 0–1 ( aet ) | Arda |
---|---|---|
Jelentés | Osman 111 ' |
A Septemvri Sofia kiesik a második ligába.
Vitosha Bistritsa | 3−0 | Montana |
---|---|---|
Dolapcsiev 52 ' Gargorov 90 ' , 90+3 ' |
Jelentés |
Szezon statisztika
Gólszerzők
- A 2019. május 24 -én lejátszott mérkőzés (ek) óta
Kalap trükkök
Játékos | For | Ellen | Eredmény | Dátum |
---|---|---|---|---|
Chris Gadi | Septemvri Sofia | Cherno More | 5–1 | 2018. augusztus 4 |
Claudiu Keșerü | Ludogorets | Botev Vratsa | 4–1 | 2018. október 7 |
Claudiu Keșerü | Ludogorets | Etar | 4–1 | 2018. november 4 |
Boriszlav Tsonev | Beroe | Vereya | 6–0 | 2018. november 25 |
Todor Nedelev | Botev Plovdiv | Vitosha Bistritsa | 3–0 | 2018. december 10 |
Ali Sowe | Szófiai CSZKA | Septemvri Sofia | 5–1 | 2019. március 2 |
Ivan Petkov | Etar | Vereya | 3–0 | 2019. április 21 |
Emil Stoev | Botev Vratsa | Vitosha Bistritsa | 5–2 | 2019. április 22 |
Jakub Świerczok | Ludogorets | Cherno More | 4–1 | 2019. május 24 |
Tiszta lepedő
- A 2019. május 24 -én lejátszott mérkőzés (ek) óta