Massachusetts 116. út - Massachusetts Route 116
116. út | ||||
---|---|---|---|---|
Útvonal információ | ||||
A MassDOT fenntartja | ||||
Hossz | 109,85 km (68,26 mi) | |||
Főbb csomópontok | ||||
Déli vég | Route 20A in Springfield | |||
Északi vég | Route 8 in Adams | |||
Elhelyezkedés | ||||
Megyék | Hampden , Hampshire , Franklin , Berkshire | |||
Autópálya rendszer | ||||
|
Route 116 egy 68,26 mérföld hosszú (109,85 km) észak-déli (bár annak északi részén ez több kelet-nyugati) állami autópálya a Massachusetts . Az út a Springfield 20A úttól a malomvárosokig, főiskolákig és vidéki városokig vezet, háromszor keresztezve a Connecticut folyót, majd végül az Adams-i 8 - as úton ér véget .
Útvonal leírása
A 116-os út a 20A - os úttól kezdődik Springfieldben, közvetlenül azelőtt, hogy ez az út a szülő útvonalnál és az I-91-esnél véget érne . Az útvonal az államközi kereszteződéssel hivatalosan a 11-es kijáratnál találkozik, mielőtt Chicopee városába lépne . Az útvonal kereszteződés nélkül keresztezi az I-91-et, mielőtt kétszer találkozna az I-391- gyel , a Chicopee folyó két oldalán . Ezután átkel a Massachusetts Turnpike (I-90) alatt, mielőtt átgördülne Chicomansett Village-ben. A Chicopee északnyugati sarkában a 141-es út egybeesik az úttal, az I-391-től keletre, amelyet kereszteződés nélkül keresztez. Ezután keresztezi a Willimansett Bridge be Holyoke , áthaladva a belvárosban két egyirányú utcák, a Route 141 elhagyó út alatt az idő alatt. Ezt követően válik egy útvonalra, átkelés a csatorna átlépése előtt a Vietnam Memorial Bridge be South Hadley és Hampshire County .
South Hadley-ben a 116- os út egy lóhere leveleivel találkozik az amerikai 202-es úttal . Miután találkozott a 33-as út északi végével, észak felé halad, elhaladva a Mount Holyoke Főiskola mellett , ahol a 47-es út kezdődik. Ezután északkelet felé fordul, átmegy Granby északnyugati sarkán, majd Amherst felé vezető úton ismét levágja South Hadley-t . Az út elhalad a Hampshire Főiskola és az Amherst Főiskola előtt, mielőtt a város központjában találkoznának a 9-es úttal . Ezután a 116-os út egyidejűvé válik a 9-es úttal, délnyugat felé haladva, mielőtt Hadley- be lépne . A 116. út elhagyja a 9. út párhuzamosságát, és észak felé fordul, négysávos autópályaként. Elhalad az UMass Amherst nyugati pereme mellett , elhaladva a Warren McGuirk Alumni Stadion mögött, és csomópontot vezet a North Hadley Road-tal, amely közvetlenül az egyetemet köti össze. Az útvonal két sávos, osztatlan útra szűkül és találkozik a 63-as út déli végével, mielőtt találkozna a Sunderland Road-nal, mielőtt áthaladna Franklin megyébe és Sunderland városába .
Sunderlandben a 116-os út a Nagy Mocsártól és a Bika Hegytől nyugatra halad, mielőtt újra átkelne a 47-es úton a város központjában, mielőtt harmadszor átkelne a Connecticut folyón, a Sunderland hídon át Deerfieldre . Ezután az út az amerikai 5-ös és a 10-es úttal találkozik a Whately városi vonal felett, közvetlenül az I-91-es kijárattól északra. Ezután az 5-ös és a 10-es utat kb. Egy mérföldnyire követi, mielőtt elhagyja az útvonalat, nyugat felé haladva átkel az I-91 a 25. kijáratnál. Az útvonal északnyugat felé halad, átmegy a város Mill River területén és átjut a Conway-be .
Amint az út belép a Conway-be, kanyargós úttá válik, amely áthalad a város központján, majd továbbhalad Ashfieldig . Ashfieldben az út a Fő utcává válik, mielőtt majdnem másfél mérföld alatt rosszul egyezik meg a 112-es úttal . ezután az út nyugat felé fordul, elhaladva a Spruce Corner-n, visszautazva Hampshire megyébe és Plainfield városába . Az útvonal a városon át vezető főútként működik, mielőtt találkozna a 8A úttal a Dubuque Emlékállami Erdő közelében. A két út nyugat felé vezet Berkshire megyébe és Savoy városába . Savoyban a 8A út dél felé, míg a 116-os út nyugat felé vezet Cheshire városába . Route 116 áthalad az északkeleti sarkában a város, mielőtt Adams és végül végződő útvonal 8 , a déli végén a belvárosban Adams.
Történelem
1955 előtt a 116-os úton nem volt egyidejűleg a 9-es út, és nem lépett be a Hadley-be. Inkább a Pleasant Street és az North Pleasant Street mentén haladt tovább, az UMass keleti oldalán haladva, mielőtt találkozott a Sunderland Road-tal, ahol újra csatlakozik a jelenlegi útvonalhoz. Ezt azért tették, hogy csökkentse a forgalmat az egyetem szélén. Amikor az útvonalat áthelyezték, a 63-as út déli végállomását is áthelyezték a Meadow Street mentén, hogy visszakapcsolják a 116-os útra.
Bevezetése előtt a Interstate 91, Route 116 terjeszteni le a Memorial Bridge Springfield, ahol US Route 5 és US Route 20 átkeltek a folyón idején.
2012-ben, részben az út közelében Atkins Farm Amherst áthelyezték keletre eltávolítani egy éles kanyar az úton. Ez két szomszédos körforgalom megépítésével történt .
Főbb kereszteződések
Megye | Elhelyezkedés | mi | km | Úticélok | Megjegyzések |
---|---|---|---|---|---|
Hampden | Springfield | 0,00 | 0,00 | 20A. Út - East Springfield | Déli végállomás |
0.9 | 1.4 | I-91 | 8. kijárat az I-91-en | ||
Chicopee | 2.2 | 3.5 |
I-391- től I-91-ig - Holyoke , Springfield , Greenfield |
2. kijárat az I-391 számon; gyémántcsere | |
3.3 | 5.3 | I-391 - Holyoke , Springfield | 3. kijárat az I-391 számon; részleges lóhere levélcsere | ||
5.8 | 9.3 |
141-es út kelet felé az I-391-ig - Chicopee vízesés , Willimansett |
A 141. út egyidejűségének déli vége | ||
Holyoke | 7.6 | 12.2 | 141. út nyugat felé - Holyoke Center , Easthampton | A 141. út egyidejűségének északi vége | |
Hampshire | South Hadley | 9.4 | 15.1 | US 202 - Granby , Belchertown , Holyoke , Westfield | Lóhere levelek kereszteződése |
10.4 | 16.7 | 33. út dél felé - Chicopee vízesés , Ludlow | A 33. út északi végállomása | ||
12.2 | 19.6 | 47-es út északra | A 47-es út déli végállomása | ||
Amherst | 21.5 | 34.6 | 9. út kelet felé - Belchertown | A 9. út párhuzamosságának déli vége | |
Hadley | 22.8 | 36.7 | 9. út nyugat felé - Northampton , Pittsfield | A 9. út egyidejűségének északi vége | |
Amherst | 26.1 | 42.0 | 63-as út észak felé - North Amherst , Northfield | A 63-as út déli végállomása | |
Franklin | Sunderland | 30.9 | 49.7 | 47. út - Montague , Millers Falls , Hadley | |
Mégis | 32.7 | 52.6 | USA 5 déli része / 10. út - Whately | Az 5-ös USA / 10. út egyidejűségének déli vége | |
Deerfield | 33.6 | 54.1 | USA 5 / 10. út észak felé - Greenfield | Az 5-ös USA északi vége / a 10-es út egyidejűsége | |
33.8 | 54.4 | I-91 észak - Greenfield , Brattleboro, VT | Csak déli és északi bejáratú kijárat; 36-os kijárat az I-91 | ||
Ashfield | 47.2 | 76.0 | A 112-es út északra | A 112 -es út déli vége rossz út egyidejűsége | |
48.6 | 78.2 | A 112-es út dél felé - Goshen | A 112-es út északi vége a rossz út egyidejűsége | ||
Hampshire | Plainfield | 57.8 | 93.0 | 8A út északra | A 8-as út déli vége a rossz út egyidejűsége |
Berkshire | Savoy | 63.5 | 102.2 | 8A út dél felé | A 8-as út északi vége rossz út egyidejűsége |
Adams | 68.26 | 109,85 |
Route 8 a Route 2 - North Adams , Pittsfield |
Északi végállomás | |
1.000 mérföld = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mérföld
|
Hivatkozások
Külső linkek
KML fájl ( szerkesztés • súgó )
|
- 116. út - Massachusetts nyugati festői mellékútjai
- A 116. számú út festői útfolyosó-kezelési terve , 2013. július - tartalmazza az út előzményeit és egyéb információkat (PDF fájlok)