Oroszország a 2014 -es téli olimpián - Russia at the 2014 Winter Olympics
Oroszország a 2014 -es téli olimpián | |
---|---|
NOB kód | RUS |
NEM C | Orosz Olimpiai Bizottság |
Weboldal |
www |
a Szocsiban | |
Versenytársak | 232 15 sportágban |
Zászlóvivők |
Aleksandr Zubkov ( nyitó ) Maxim Trankov ( zárás ) |
Az érmek 1. helyezést értek el |
|
Téli olimpiai szereplések ( áttekintés ) | |
Egyéb kapcsolódó megjelenések | |
Szovjetunió (1956–1988) Egységes csapat (1992) Oroszországi olimpiai sportolók (2018) ROC (2022) |
Oroszország a 2014. évi szocsi téli olimpián , 2014. február 7. és 23. között vett részt házigazdaként. Oroszország házigazdaként mind a 15 sportágban részt vett, 232 sportolóból álló csapattal. Oroszország eddigi legnagyobb téli olimpiai csapata.
Az Orosz Olimpiai Bizottság a játékokra való felkészülés során honosította meg egy koreai származású rövidpályás gyorskorcsolyázót, Ahn Hyun-soo-t és egy amerikai származású snowboardost, Vic Wildot . Összesen 5 aranyat és 1 bronzot nyertek Szocsiban.
Oroszország éremszáma 2014 -ben, 33 (a doppingellenesítés előtt), a valaha volt legmagasabb volt a téli olimpián, ami javult az 1994 -es játékokhoz képest , amikor az orosz csapat összességében 23 érmet szerzett, és ezzel felülmúlta a Szovjetunió eddigi legjobb éremszámát is. Téli olimpia .
Bobsledder Aleksandr Zubkov volt a zászlóvivője az orosz csapat a Parade of Nations során megnyitón .
A játékokat követően kiderült, hogy Oroszország teljesítményét egy szélesebb államilag támogatott doppingprogram segítette . 2016. december 9 -én Richard McLaren kanadai ügyvéd közzétette független jelentése második részét . A vizsgálat megállapította, hogy 2011 és 2015 között több mint 1000 orosz versenyző részesült a különböző sportágakban (beleértve a nyári, téli és paralimpiai sportokat is) a leplezésben.
2017 végén a NOB 43 orosz sportolót kizárt, és megfosztotta Oroszországot 13 szocsi érmétől, de a Sport Döntőbírósága a 43 kizárásból 28 -at érvénytelen bizonyítékokra hivatkozva semmisített meg, és 13 -ból 9 érmet adott vissza. Különösen 2017. november 1-jén Evgeniy Belov, valamint az arany- és ezüstérmes Alexander Legkov sífutók lettek az első olyan sportolók, akiket a vizsgálat befejezése után kizártak doppingvétség miatt. További négyet kizártak 2017. november 9 -én , amikor Maksim Vylegzhanin , Evgenia Shapovalova , Alexei Petukhov és Julia Ivanova szankciót kapott. Az összeget tízre hozták, amikor az aranyérmes Aleksandr Tretjakovot és a bronzérmes Elena Nikitinát eltiltották Maria Orlovával és Olga Potylitsinával együtt, akik mind csontvázversenyzők voltak. 2017. november 24 -én a NOB életfogytiglani tilalmat rendelt el Alexandr Zubkov bobos és Olga Fatkulina gyorskorcsolyázó ellen, akik 3 érmet (2 aranyat, 1 ezüstöt) szereztek. Minden eredményüket diszkvalifikálták, ami azt jelenti, hogy Oroszország elvesztette első helyét az éremrendben . 2017. november 27 -én a NOB eltiltotta Olga Vilukhinát , Yana Romanovát , Szergej Csudinovot , Alekszej Negodajlót és Dmitrij Trunenkovot , valamint megfosztotta Vilyukhinát és Romanovát a biatlonban szerzett érmétől. Három sportolók, akik nem nyertek érmet ( Alexander Kasjanov , Ilvir Huzin , Alekszej Pushkarev ) szankcionálták november 29-én, 2017. Biathlete Olga Zaitseva aki ezüstérmet nyert a relé kizárták december 1-jén, 2017. Két másik sportoló, Anastasia Dotsenko és Juliya Chekalyovát is betiltották. 2017. december 12 -én hat orosz jégkorongozót kizártak. 2017. december 18 -án a NOB életfogytig tartó eltiltást rendelt el a bobos Alexey Voyevoda ellen . Tizenegy sportolót kizártak 2017. december 22 -én. Közülük Albert Demchenko és Tatiana Ivanova ezüstérmeseket, akiket megfosztottak a kamionos érmétől. 2018. február 1 -jén kilenc érmet adtak vissza a Sport Döntőbírósághoz benyújtott fellebbezés után . 2020. szeptember 24 -én egy újabb érmet adtak vissza, miután a Sport Döntőbírósághoz fellebbeztek .
Érmesek
alpesi sízés
Oroszország fogadó nemzetként összesen kilenc sportoló kvótáját minősítette az alpesi síelésben.
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Aleksandr Glebov | Lesiklás | N/A | 2: 08,96 | 23 | |||
Szuper-G | N/A | DNF | |||||
Aleksandr Khoroshilov | Kombinált | 1: 56,03 | 24 | 1: 02,43 | 33 | 2: 58,46 | 30 |
Szlalom | 48,71 | 19 | 55,52 | = 10 | 1: 44.23 | 14 | |
Szergej Maitakov | Óriás szlalom | 1: 23,75 | 28 | 1: 25.92 | 29 | 2: 49,67 | 26 |
Szlalom | DNF | ||||||
Vladislav Novikov | Óriás szlalom | 1: 25.68 | 37 | 1: 26,97 | 37 | 2: 52,65 | 35 |
Pavel Trikhichev | Szuper-G | N/A | 1: 20.62 | 26 | |||
Kombinált | 1: 56,65 | 31 | 56,64 | 28 | 2: 53,29 | 24 | |
Óriás szlalom | DNF | ||||||
Szlalom | 51,63 | 41 | 1: 08.16 | 38 | 1: 59,79 | 33 | |
Sztyepan Zuev | Szuper-G | N/A | 1: 21.54 | 31 | |||
Óriás szlalom | 1: 24.90 | 34 | DNF | ||||
Szlalom | DNF |
- Nők
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Ksenija Alopina | Szlalom | 58,37 | 29 | 53,37 | 20 | 1: 51,74 | 23 |
Mária Bedareva | Lesiklás | N/A | 1: 45,29 | 30 | |||
Szuper-G | N/A | DNF | |||||
Óriás szlalom | 1: 24,26 | 40 | DNF | ||||
Elena Yakovishina | Lesiklás | N/A | 1: 44.45 | 28 | |||
Szuper-G | N/A | 1: 29.38 | 24 | ||||
Kombinált | 1: 44,91 | 19 | 53,97 | 16 | 2: 38.88 | 14 |
Biatlon
A 2012 -es és 2013 -as biatlon -világbajnokságon elért teljesítményük alapján Oroszország 6 férfit és 6 nőt minősített. Irina Starykh eredetileg kvalifikálta magát, de a doppingteszt pozitív eredményét követően visszavonult a csapatból, helyére Olga Podchufarova lépett .
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Idő | Kisasszonyok | Rang |
---|---|---|---|---|
Jevgenyij Garanichev | Sprintel | 25: 43,0 | 1 (0+1) | 27 |
Törekvés | 34: 47.7 | 1 (0+0+0+1) | 15 | |
Egyedi | 50: 06.2 | 1 (0+1+0+0) | ||
Tömegkezdés | 43: 23.3 | 3 (0+1+1+1) | 5 | |
Alexander Loginov | Egyedi | 53: 04,3 | 2 (0+1+1+0) | DSQ (30.) |
Dmitrij Malyshko | Sprintel | 25: 48.5 | 0 (0+0) | 28 |
Törekvés | 36: 17,0 | 2 (0+1+1+0) | 33 | |
Tömegkezdés | 44: 42.9 | 4 (1+0+3+0) | 20 | |
Anton Shipulin | Sprintel | 24: 39.9 | 1 (0+1) | 4 |
Törekvés | 34: 47.1 | 3 (0+1+1+1) | 13 | |
Tömegkezdés | 43: 48.2 | 3 (0+1+1+1) | 11 | |
Jevgenyij Usztyugov | Sprintel | 25: 19.1 | 1 (1+0) | 16 |
Törekvés | 34: 25.3 | 1 (0+1+0+0) | 5 | |
Egyedi | 53: 47.8 | 3 (2+0+0+1) | 38 | |
Tömegkezdés | 44: 37.3 | 3 (0+0+1+2) | 19 | |
Alekszej Volkov | Egyedi | 56: 30.3 | 4 (1+1+1+1) | 64 |
Dmitry Malyshko Anton Shipulin Evgeny Ustyugov Alexey Volkov |
Csapatváltó | 1: 12: 15.9 | 8 (0+8) |
- Nők
Sportoló | Esemény | Idő | Kisasszonyok | Rang |
---|---|---|---|---|
Jekatyerina Glazyrina | Egyedi | 52: 13.7 | 4 (1+0+2+1) | DSQ (61.) |
Olga Podchufarova | Egyedi | 50: 13.3 | 2 (0+1+0+1) | 49 |
Yana Romanova | Sprintel | 21: 53.4 | 0 (0+0) | 19 |
Törekvés | 31: 55.1 | 2 (0+1+1+0) | 23 | |
Egyedi | 50: 42.1 | 4 (1+1+2+0) | 53 | |
Jekatyerina Shumilova | Sprintel | 23: 38.4 | 2 (0+2) | 60 |
Törekvés | 34: 34.2 | 3 (0+2+1+0) | 47 | |
Olga Vilukhina | Sprintel | 21: 26.7 | 0 (0+0) | |
Törekvés | 30: 32.9 | 1 (0+1+0+0) | 7 | |
Tömegkezdés | 38: 05,3 | 2 (1+0+0+1) | 21 | |
Olga Zaitseva | Sprintel | 22: 16.6 | 1 (1+0) | DSQ (28.) |
Törekvés | 30: 43,0 | 0 (0+0+0+0) | DSQ (11.) | |
Egyedi | 47: 06,9 | 2 (0+0+1+1) | DSQ (15.) | |
Tömegkezdés | 38: 14.2 | 0 (0+0+1+0) | DSQ (23.) | |
Yana Romanova Olga Zaitseva Ekaterina Shumilova Olga Vilukhina |
Csapatváltó | 1: 10: 28.9 | 4 (0+4) | DSQ (2.) |
- Vegyes
Sportoló | Esemény | Idő | Kisasszonyok | Rang |
---|---|---|---|---|
Evgeniy Garanichev Anton Shipulin Olga Vilukhina Olga Zaitseva |
Csapatváltó | 1: 11: 04,4 | 9 (1+8) | DSQ (4.) |
Bob
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Fuss 4 | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Makszim Belugin, Alekszandr Kaszjanov * |
Két ember | 56,69 | 11 | 56,60 | 2 | 56,44 | 6 | 56,57 | 2 | 3: 46.30 | DSQ (4) |
Alekszej Vojevoda Alexandr Zubkov * |
56,25 TR | 1 | 56,57 | 1 | 56,08 TR | 1 | 56,49 | 1 | 3: 45.39 | DSQ (1) | |
Maksim Belugin Ilvir Huzin Alexander Kasjanov * Aleksei Pushkarev |
Négy ember | 55.11 | 6 | 55,41 | 5 | 55.29 | 3 | 55.21 | 1 | 3: 41.02 | DSQ (4) |
Nikolay Hrenkov Petr Moiseev Maxim Mokrousov Nikita Zakharov * |
Négy ember | 55,74 | 16 | 55,53 | 14 | 55,88 | = 13 | 55,91 | 19 | 3: 43,06 | 15 |
Alexey Negodaylo Dmitry Trunenkov Alexey Voyevoda Alexandr Zubkov * |
Négy ember | 54,82 TR | 1 | 55,37 | 4 | 55,02 | 1 | 55,39 | 6 | 3: 40,60 | DSQ (1) |
* - Minden szán vezetőjét jelöli
- Nők
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Fuss 4 | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Olga Stulneva * Liudmila Udobkina |
Két nő | 58,03 | 8 | 58,24 | 7 | 58,45 | 9 | 58,74 | = 12 | 3: 53,46 | 9 |
Nadezhda Paleeva Nadezhda Sergeeva * |
Két nő | 58,80 | 16 | 58,69 | 16 | 59,27 | 16 | 59.10 | 17 | 3: 55,86 | 16 |
* - Minden szán vezetőjét jelöli
Sífutás
Oroszország legfeljebb 20 kvótára jogosult (12 férfi és 8 nő). Oroszország (korábban Szovjetunió) 1956 óta először nem szerzett érmet női sífutásban.
- Távolság
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Klasszikus | Szabad stílus | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Hiány | Rang | ||
Jevgenyij Belov | 15 km klasszikus | N/A | 40: 36.8 | +2: 07.1 | 25 | |||
30 km skiathlon | 36: 11,0 | 17 | 33: 19,0 | 31 | 1: 10: 00.5 | +1: 45.1 | 19 | |
Alexander Bessmertnykh | 15 km klasszikus | N/A | 39: 37.7 | +1: 08.0 | 7 | |||
Ilja Csernousov | 30 km skiathlon | 36: 12.8 | 18 | 31: 36.7 | 1 | 1: 08: 29.0 | +13,6 | 5 |
50 km gyorson | N/A | 1: 46: 56.0 | +0,8 | |||||
Konstantin Glavatskikh | 50 km gyorson | N/A | 1: 50: 33.4 | +3: 38.2 | 38 | |||
Dmitrij Japarov | 15 km klasszikus | N/A | 40: 10.7 | +1: 41.7 | 16 | |||
Alexander Legkov | 30 km skiathlon | 36: 02,4 | 7 | 32: 09,5 | 12 | 1: 08: 43.1 | +27,7 | 11 |
50 km gyorson | N/A | 1: 46: 55.2 | +0,0 | |||||
Stanislav Volzhentsev | 15 km klasszikus | N/A | 40: 15,0 | +1: 45.3 | 19 | |||
Maxim Vylegzhanin | 30 km skiathlon | 36: 01.1 | 5 | 31: 44,0 | 4 | 1: 08: 16.9 | +1,5 | 4 |
50 km gyorson | N/A | 1: 46: 55.9 | +0,7 | |||||
Alexander Bessmertnykh Dmitry Japarov Alexander Legkov Maxim Vylegzhanin |
4 × 10 km -es váltó | N/A | 1: 29: 09.3 | +27,3 |
- Nők
Sportoló | Esemény | Klasszikus | Szabad stílus | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Hiány | Rang | ||
Yuliya Chekaleva | 10 km klasszikus | N/A | 29: 36.1 | +1: 18.3 | DSQ (11) | |||
15 km skiathlon | 19: 50.6 | 16 | 19: 44.6 | 12 | 40: 11.6 | +1: 38,0 | DSQ (15) | |
30 km gyorson | N/A | 1: 15: 46.6 | +4: 41.4 | DSQ (32) | ||||
Julia Ivanova | 10 km klasszikus | N/A | 29: 59.4 | +1: 41.6 | DSQ (17) | |||
30 km gyorson | N/A | 1: 15: 22.1 | +4: 16.9 | DSQ (30) | ||||
Irina Khazova | 15 km skiathlon | 20: 04,9 | 28 | 20: 16.5 | 28 | 41: 00.3 | +2: 26.7 | 28 |
30 km gyorson | N/A | 1: 15: 19.2 | +4: 14,0 | 29 | ||||
Olga Kuziukova | 10 km klasszikus | N/A | 29: 41.9 | +1: 24.1 | 13 | |||
15 km skiathlon | 19: 39.2 | 12 | 20: 29,0 | 34 | 40: 43.2 | +2: 09,6 | 24 | |
Natalia Zhukova | 10 km klasszikus | N/A | 29: 15.5 | +57,7 | 7 | |||
15 km skiathlon | 19: 48.2 | 13 | 19: 52.2 | 15 | 40: 15.5 | +1: 41.9 | 17 | |
30 km gyorson | N/A | 1: 12: 56,7 | +1: 51,5 | 15 | ||||
Yuliya Chekaleva Julia Ivanova Olga Kuziukova Natalia Zhukova |
4 × 5 km -es váltó | N/A | 54: 06,3 | +1: 03.6 | DSQ (6) |
- Sprintel
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Képesítés | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Teljes | Rang | Teljes | Rang | Teljes | Rang | Teljes | Rang | ||
Anton Gafarov | Sprintel | 3: 36.10 | 20 Q | 3: 38,52 | 2 Q | 6: 25.95 | 6 | Nem előre | |
Nyikita Kriukov | Sprintel | 3: 34.04 | 11 K | 3: 39.10 | „3 | Nem előre | |||
Alekszej Petukhov | Sprintel | 3: 32.67 | 9 K | 3: 36.39 | 2 Q | 3: 37,89 | 4 | Nem előre | |
Szergej Ustiugov | Sprintel | 3: 30,26 | 2 Q | 3: 36,14 | 1 K | 3: 37.37 | 1 K | 4: 32,48 | 5 |
Nikita Kriukov Maxim Vylegzhanin |
Csapat sprint | N/A | 23: 26.91 | 2 Q | 23: 15.86 |
- Nők
Sportoló | Esemény | Képesítés | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Teljes | Rang | Teljes | Rang | Teljes | Rang | Teljes | Rang | ||
Anasztázia Dotsenko | Sprintel | 2: 38,14 | 22 K | 2: 38,83 | DSQ (5) | Nem előre | |||
Irina Khazova | Sprintel | 2: 48,64 | 50 | Nem előre | |||||
Natalja Matvejeva | Sprintel | 2: 40,15 | 29 K | 2: 38.66 | 4 | Nem előre | |||
Jevgenyija Shapovalova | Sprintel | 2: 37,03 | 19 | 2: 38,83 | 6 | Nem előre | |||
Anastasia Dotsenko Julia Ivanova |
Csapat sprint | N/A | 16: 49,61 | 3 q | 16: 44,91 | DSQ (6) |
Curling
Férfi bajnokság
- Névjegyzék
Csapat: Andrey Drozdov , Aleksey Stukalskiy , Evgeniy Arkhipov , Petr Dron , Aleksandr Kozyrev
- Az állás
A végső körmérkőzés állása
Kulcs | |
---|---|
Csapatok a rájátszásba | |
Csapatok a döntetlenhez |
Ugrás | W | L | PF | PA | A Ends nyert |
Vége elveszett |
Üres végek |
Lopott végek |
Lövés % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Svédország | Niklas Edin | 8 | 1 | 60 | 44 | 38 | 30 | 18 | 8 | 86% |
Kanada | Brad Jacobs | 7 | 2 | 69 | 53 | 39 | 36 | 14 | 7 | 84% |
Kína | Liu Rui | 7 | 2 | 67 | 50 | 41 | 37 | 11 | 5 | 85% |
Norvégia | Thomas Ulsrud | 5 | 4 | 52 | 53 | 36 | 33 | 18 | 5 | 86% |
Nagy-Britannia | David Murdoch | 5 | 4 | 51 | 49 | 37 | 35 | 15 | 8 | 83% |
Dánia | Rasmus Stjerne | 4 | 5 | 54 | 61 | 32 | 37 | 17 | 4 | 81% |
Oroszország | Andrey Drozdov | 3 | 6 | 58 | 70 | 36 | 38 | 13 | 7 | 77% |
Svájc | Sven Michel | 3 | 6 | 47 | 46 | 31 | 34 | 22 | 7 | 83% |
Egyesült Államok | John Shuster | 2 | 7 | 47 | 58 | 30 | 39 | 14 | 7 | 80% |
Németország | János Jahr | 1 | 8 | 53 | 74 | 38 | 39 | 10 | 9 | 76% |
- Round robin
Oroszország búcsút mond a 4., 7. és 11. sorsolásnak.
Február 10 -én, hétfőn 9.00 órakor
Február 10 -én, hétfőn, 19.00 órakor
Február 11., kedd, 14:00
Február 12 -én, szerdán, 19.00 órakor
Február 13 -án, csütörtökön, 14.00 órakor
|
Február 14 -én, pénteken, 19.00 órakor
Február 15 -én, szombaton, 14.00 órakor
Február 16 -án, vasárnap, 9.00 órakor
Február 17 -én, hétfőn, 14.00 órakor
|
Női torna
- Névjegyzék
Csapat: Anna Sidorova , Margarita Fomina , Alexandra Saitova , Ekaterina Galkina , Nkeirouka Ezekh
- Az állás
A végső körmérkőzés állása
Kulcs | |
---|---|
Csapatok a rájátszásba |
Ugrás | W | L | PF | PA | A Ends nyert |
Vége elveszett |
Üres végek |
Lopott végek |
Lövés % | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kanada | Jennifer Jones | 9 | 0 | 72 | 40 | 43 | 27 | 12 | 14 | 86% |
Svédország | Margaretha Sigfridsson | 7 | 2 | 58 | 52 | 37 | 35 | 13 | 7 | 80% |
Svájc | Mirjam Ott | 5 | 4 | 63 | 60 | 37 | 38 | 13 | 7 | 78% |
Nagy-Britannia | Eve Muirhead | 5 | 4 | 74 | 58 | 39 | 35 | 9 | 11 | 80% |
Japán | Ayumi Ogasawara | 4 | 5 | 59 | 67 | 39 | 41 | 4 | 10 | 76% |
Dánia | Lene Nielsen | 4 | 5 | 57 | 56 | 34 | 40 | 12 | 9 | 78% |
Kína | Wang Bingyu | 4 | 5 | 58 | 62 | 36 | 38 | 10 | 4 | 81% |
Dél-Korea | Kim Ji-sun | 3 | 6 | 60 | 65 | 35 | 37 | 10 | 6 | 79% |
Oroszország | Anna Sidorova | 3 | 6 | 48 | 56 | 33 | 35 | 19 | 6 | 82% |
Egyesült Államok | Erika Brown | 1 | 8 | 42 | 75 | 33 | 40 | 8 | 5 | 76% |
- Round robin
Oroszország búcsút mond az 5., 8. és 12. sorsolásnak.
Február 10., hétfő, 14:00
Február 11 -én, kedden, 9.00 órakor
Február 11 -én, kedden, 19.00 órakor
Február 12., szerda, 14:00
Február 13 -án, csütörtökön, 19.00 órakor
|
Február 14 -én, pénteken, 14.00 órakor
Február 15 -én, szombaton, 19.00 órakor
Február 16 -án, vasárnap, 14.00 órakor
Február 17 -én, hétfőn 9.00 órakor
|
Műkorcsolya
Vendéglátóként Oroszország minden versenyen korcsolyázót garantált.
Oroszország a csapatversenyen elnyerte az első aranyérmet. A 15 éves Julia Lipnitskaya lett a legfiatalabb orosz téli olimpiai érmes, míg Adelina Sotnikova megnyerte az első orosz női műkorcsolya aranyérmet.
Sportoló | Esemény | SP / SD | FS / FD | Teljes | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pontok | Rang | Pontok | Rang | Pontok | Rang | ||
Evgeni Plushenko | Férfi egyes | Visszavonta | |||||
Julija Lipnitskaya | Női kislemez | 65.23 | 5 Q | 135,34 | 6 | 200,57 | 5 |
Adelina Sotnikova | 74,64 | 2 Q | 149,95 | 1 | 224,59 | ||
Vera Bazarova / Jurij Larionov | Párok | 69,66 | 8 Q | 129,94 | 6 | 199,60 | 6 |
Ksenia Stolbova / Fedor Klimov | 75.21 | 3 Q | 143,47 | 2 | 218,68 | ||
Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov | 84,17 | 1 K | 152,69 | 1 | 236,86 | ||
Dmitrij Szolovjev / Jekatyerina Bobrova | Jégtánc | 69,97 | 5 Q | 102,95 | 6 | 172,92 | 5 |
Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov | 73,04 | 3 Q | 110,44 | 3 | 183,48 | ||
Victoria Sinitsina / Ruslan Zhiganshin | 58.01 | 16 K | 82,65 | 17 | 140,66 | 16 |
- Csapat trófea
Sportoló | Esemény | Rövid program/Rövid tánc | Ingyenes korcsolya/Ingyenes tánc | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Férfiak | Hölgyek' | Párok | Jégtánc | Teljes | Férfiak | Hölgyek' | Párok | Jégtánc | Teljes | ||||
Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok | Rang | Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok Csapatpontok |
Pontok | Rang | ||
Evgeni Plushenko (M) Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov (P) (SP) Ksenia Stolbova / Fedor Klimov (P) (FS) Julia Lipnitskaya (L) Ekaterina Bobrova / Dmitri Soloviev (D) (SP) Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov (D) ) (FS) |
Csapat trófea | 91.39 9 |
72,90 10 |
83,79 10 |
70,27 8 |
37 | 1 K | 168,20 10 |
141,51 10 |
135,09 10 |
103,48 8 |
75 |
Freestyle síelés
Oroszország legfeljebb 26 sportolót (14 nőt és 12 férfit) kvalifikált. Közülük Maria Komissarova kvalifikálta magát a versenyzésre, de súlyosan megsérült a játékok elején az edzések során, egy olyan esés miatt, amely miatt dereka alatt megbénult.
- Antennák
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ugrás 1 | 2. ugrás | Ugrás 1 | 2. ugrás | Ugrás 3 | |||||||
Pontok | Rang | Pontok | Rang | Pontok | Rang | Pontok | Rang | Pontok | Rang | ||
Ilja Burov | Férfi antennák | 105,88 | 10 | 86,73 | 10 | Nem előre | |||||
Pavel Krotov | 106,33 | 9 | 115,05 | 3 Q | 96,46 | 10 | Nem előre | ||||
Timofei Slivets | 87,33 | 15 | 108,41 | 7 | Nem előre | ||||||
Veronika Korsunova | Női antennák | 72,50 | 10 | 81,58 | 4 Q | 68.35 | 11 | Nem előre | |||
Aleksandra Orlova | 76,27 | 8 | 55,75 | 14 | Nem előre | ||||||
Assoli Slivets | 78.40 | 6 Q | Viszlát | 62,30 | 12 | Nem előre |
- Fél cső
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | ||
Pavel Nabokikh | Férfi félcső | 13.40 | 50,40 | 50,40 | 24 | Nem előre | |||
Elizaveta Chesnokova | Női félcső | 43,80 | 50,00 | 50,00 | 19 | Nem előre | |||
Natalia Makagonova | 42,60 | 43,80 | 43,80 | 20 | Nem előre |
- Mogulok
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | |||||||||||||||||
Idő | Pontok | Teljes | Rang | Idő | Pontok | Teljes | Rang | Idő | Pontok | Teljes | Rang | Idő | Pontok | Teljes | Rang | Idő | Pontok | Teljes | Rang | ||
Aleksey Pavlenko | Férfi mogulok | 24,88 | 14.51 | 20,78 | 12 | 25,61 | 15.04 | 20,96 | 6 Q | 24,90 | 15.40 | 21,66 | 16 | Nem előre | |||||||
Alekszandr Smyshlyaev | 25.07 | 17.34 | 23.52 | 3 QF | Viszlát | 25.14 | 17,92 | 24,37 | 1 K | 25.22 | 17,74 | 23,85 | 4 Q | 24,94 | 18.10 | 24,34 | |||||
Andrej Volkov | 25,58 | 14.1 | 20.04 | 18 | 25,43 | 15.18 | 21.19 | 5 Q | 26.17 | 15,98 | 21,64 | 17 | Nem előre | ||||||||
Szergej Volkov | 27,64 | 5.8 | 10,77 | 24 | DNF | Nem előre | |||||||||||||||
Elena Muratova | Női mogulok | 31.65 | 12.56 | 17,95 | 18 | 33,36 | 11.54 | 16.64 | 11 | Nem előre | |||||||||||
Marika Pertakhiya | 29.64 | 11.34 | 17.53 | 19 | 31.10 | 11.34 | 16.94 | 10 Q | 31.11 | 11,98 | 17.58 | 17 | Nem előre | ||||||||
Regina Rakhimova | 31.02 | 15,84 | 20,48 | 10 Q | Viszlát | 31,84 | 15,88 | 21.19 | 6 Q | 31,89 | 15,78 | 21.07 | 8 | Nem előre | |||||||
Jekatyerina Sztolyarova | 38,78 | 5,90 | 8.44 | 25 | 31,97 | 16.06 | 21.32 | 1 K | 34,85 | 6,88 | 10,99 | 19 | Nem előre |
- Síkrossz
Sportoló | Esemény | Vetés | 16. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Pozíció | Pozíció | Pozíció | Pozíció | Rang | ||
Egor Korotkov | Férfi sícross | 1: 17.87 | 17 | 2 Q | 2 Q | 3 FB | 1 | 5 |
Szergej Mozhaev | 1: 17.83 | 16 | 3 | Nem előre | 21 | |||
Anastasia Chirtsova | Női síkrossz | 1: 25,99 | 21 | 4 | Nem előre | 26 | ||
Yulia Livinskaya | 1: 24,21 | 14 | 2 Q | 3 | Nem előre | 11 |
Kvalifikációs jelmagyarázat: FA - kvalifikáció az éremkörhöz; FB - Vigasztaló fordulóra jogosult
- Slopestyle
Sportoló | Esemény | Képesítés | Végső | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | ||
Pavel Korpachev | Férfi slopestyle | 46,4 | 43.6 | 46,4 | 28 | Nem előre | |||
Anna Mirtova | Női slopestyle | 17.40 | 21.60 | 21.60 | 21 | Nem előre |
Jéghoki
Oroszország házigazdaként automatikusan minősített egy női csapatot. A férfi csapat a 2012 -es világbajnokságot követően az IIHF világranglistáján a 9 legmagasabb rangú csapat közé tartozott (és automatikusan házigazdának minősült volna, ha nem kerülne sorrendbe ).
Férfi bajnokság
- Névjegyzék
Az alábbiakban az orosz névsor szerepel a 2014 -es téli olimpia férfi jégkorong -tornáján.
Vezetőedző : Zinetula Bilyaletdinov Asszisztens: Valery Belov
Nem. | Pozíció. | Név | Magasság | Súly | Születési dátum | Születési hely | 2013–14 -es csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | G | Semjon Varlamov | 185 cm (6 láb 1 hüvelyk) | 85 kg (187 font) | 1988. április 27 | Kuybyshev , Szovjetunió | Colorado Avalanche ( NHL ) |
5 | D | Ilja Nikulin | 191 cm (6 láb 3 hüvelyk) | 98 kg (216 font) | 1982. március 12 | Moszkva , Szovjetunió | Ak Bars Kazan ( KHL ) |
6 | D | Nikita Nikitin | 193 cm (6 láb 4 hüvelyk) | 89 kg (196 font) | 1986. június 16 | Omszk , Szovjetunió | Columbus Blue Jackets ( NHL ) |
8 | F | Alexander Ovechkin -A | 189 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 99 kg (218 font) | 1985. szeptember 17 | Moszkva , Szovjetunió | Washington Capitals ( NHL ) |
10 | F | Viktor Tihonov | 188 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 83 kg (183 font) | 1988. május 12 | Riga, Lettország , Szovjetunió | SKA Saint Petersburg ( KHL ) |
11 | F | Evgeni Malkin | 192 cm (6 láb 4 hüvelyk) | 86 kg (190 font) | 1986. július 31 | Magnitogorsk , Szovjetunió | Pittsburgh Penguins ( NHL ) |
13 | F | Pavel Datsyuk -C. | 180 cm (5 láb 11 hüvelyk) | 86 kg (190 font) | 1978. július 20 | Szverdlovszk , Szovjetunió | Detroit Red Wings ( NHL ) |
15 | F | Alexander Svitov | 192 cm (6 láb 4 hüvelyk) | 106 kg (234 font) | 1982. november 3 | Omszk , Szovjetunió | Ak Bars Kazan ( KHL ) |
24 | F | Alexander Popov | 178 cm (5 láb 10 hüvelyk) | 82 kg (181 font) | 1980. augusztus 31 | Angarsk , Szovjetunió | Avangard Omszk ( KHL ) |
26 | D | Vjacseszlav Voynov | 180 cm (5 láb 11 hüvelyk) | 83 kg (183 font) | 1990. január 15 | Cseljabinszk , Szovjetunió | Los Angeles Kings ( NHL ) |
27 | F | Alekszej Terecsenko | 180 cm (5 láb 11 hüvelyk) | 80 kg (176 font) | 1980. december 16 | Mozhaisk , Szovjetunió | Ak Bars Kazan ( KHL ) |
28 | F | Alexander Semin | 189 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 95 kg (209 font) | 1984. március 3 | Krasznojarszk , Szovjetunió | Carolina Hurricanes ( NHL ) |
30 | G | Alexander Yeryomenko | 179 cm (5 láb 10 hüvelyk) | 75 kg (165 font) | 1980. április 10 | Moszkva , Szovjetunió | Dinamo Moszkva ( KHL ) |
41 | F | Nikolai Kulemin | 185 cm (6 láb 1 hüvelyk) | 100 kg (220 font) | 1986. július 14 | Magnitogorsk , Szovjetunió | Toronto Maple Leafs ( NHL ) |
42 | F | Artem Anisimov | 193 cm (6 láb 4 hüvelyk) | 88 kg (194 font) | 1988. május 24 | Jaroszlavl , Szovjetunió | Columbus Blue Jackets ( NHL ) |
43 | F | Valeri Nichushkin | 190 cm (6 láb 3 hüvelyk) | 80 kg (176 font) | 1995. március 4 | Cseljabinszk | Dallas Stars ( NHL ) |
47 | F | Alexander Radulov | 186 cm (6 láb 1 hüvelyk) | 91 kg (201 font) | 1986. július 5 | Nyizsnyij Tagil , Szovjetunió | CSZKA Moszkva ( KHL ) |
51 | D | Fedor Tyutin | 188 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 95 kg (209 font) | 1983. július 19 | Izhevsk , Szovjetunió | Columbus Blue Jackets ( NHL ) |
71 | F | Ilja Kovalcsuk -A | 188 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 104 kg (229 font) | 1983. április 15 | Kalinin , Szovjetunió | SKA Saint Petersburg ( KHL ) |
72 | G | Szergej Bobrovszkij | 188 cm (6 láb 2 hüvelyk) | 86 kg (190 font) | 1988. szeptember 20 | Novokuznetsk , Szovjetunió | Columbus Blue Jackets ( NHL ) |
74 | D | Alekszej Emelin | 185 cm (6 láb 1 hüvelyk) | 97 kg (214 font) | 1986. április 25 | Togliatti , Szovjetunió | Montreal Canadiens ( NHL ) |
77 | D | Anton Belov | 192 cm (6 láb 4 hüvelyk) | 96 kg (212 font) | 1986. július 29 | Ryazan , Szovjetunió | Edmonton Oilers ( NHL ) |
79 | D | Andrej Markov | 183 cm (6 láb 0 hüvelyk) | 92 kg (203 font) | 1978. december 20 | Voszkreszenszk , Szovjetunió | Montreal Canadiens ( NHL ) |
82 | D | Jevgenyij Medvegyev | 190 cm (6 láb 3 hüvelyk) | 87 kg (192 font) | 1982. augusztus 27 | Cseljabinszk , Szovjetunió | Ak Bars Kazan ( KHL ) |
91 | F | Vladimir Tarasenko | 184 cm (6 láb 0 hüvelyk) | 95 kg (209 font) | 1991. december 13 | Jaroszlavl , Szovjetunió | St. Louis Blues ( NHL ) |
- Csoportos szakasz
Háziorvos | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 15 | 4 | +11 | 8 |
Oroszország | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 8 | 5 | +3 | 6 |
Szlovénia | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 11 | −5 | 3 |
Szlovákia | 3 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 11 | −9 | 1 |
2014. február 13
16:30 |
Oroszország |
5–2 (2–0, 1–2, 2–0) |
Szlovénia |
Bolshoy Ice Dome , Szocsi Látogatók száma: 11 653 |
Játék referencia | |||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Semjon Varlamov | Kapusok | Robert Kristan |
Játékvezetők: Dave Jackson Vladimír Šindler Vonalvezetők : Lonnie Cameron Chris Carlson |
||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||||||||||||||
35 | Lövések | 14 |
2014. február 15
16:30 |
Egyesült Államok |
3–2 ( SO ) (0–0, 1–1, 1–1, 0–0, 1–0) |
Oroszország |
Bolshoy Ice Dome , Szocsi Látogatók száma: 11 678 |
Játék referencia | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jonathan Quick | Kapusok | Szergej Bobrovszkij |
Játékvezetők: Brad Meier Marcus Vinnerborg Vonalvezetők : Greg Devorski Jesse Wilmot |
|||||||||||
| ||||||||||||||
T. Oshie J. van Riemsdyk J. Pavelski T. Oshie T. Oshie T. Oshie T. Oshie T. Oshie |
Lövés |
E. Malkin P. Datsyuk I. Kovalchuk I. Kovalchuk P. Datsyuk I. Kovalchuk P. Datsyuk I. Kovalchuk |
||||||||||||
12 perc | Büntetések | 10 perc | ||||||||||||
34 | Lövések | 31 |
A harmadik harmad végén szerzett orosz gólt, amely 3-2-es vezetést eredményezett volna a csapatnak, nem engedélyezték, miután a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy a kapu elmozdításakor a háló elmozdult. A döntés eredményeként 2-2 maradt az állás. Az USA egy sorozatban megnyerte a mérkőzést, amelynek eredményeként Oroszország playoff kvalifikációs mérkőzést játszott, míg az USA búcsút kapott a negyeddöntőig. A döntést számos orosz politikus, tévéműsorvezető és kommentátor bírálta. A mérkőzést követően a Kreml párt ifjúsági csoportjának vezette tüntetők demonstrációt tartottak az amerikai moszkvai nagykövetség előtt, hogy tiltakozzanak a döntés ellen. A vitára reagálva Konstantin Komissarov, a Nemzetközi Jégkorong Szövetség játékvezetői felügyelője hivatalosan megerősítette, hogy a játékvezető döntése helyes volt, hivatkozva a videó értékelés megfelelő alkalmazására a játék értékelésében.
2014. február 16
16:30 |
Oroszország |
1–0 ( SO ) (0–0, 0–0, 0–0, 0–0, 1–0) |
Szlovákia |
Bolshoy Ice Dome , Szocsi Látogatók száma : 11 097 |
Játék referencia | ||||
---|---|---|---|---|
Semjon Varlamov | Kapusok | Ján Laco |
Játékvezetők: Lars Brüggemann Kelly Sutherland Vonalvezetők : Chris Carlson Andy McElman |
|
A. Radulov I. Kovalchuk |
Lövés |
M. Handzuš T. Tatár |
||
4 perc | Büntetések | 10 perc | ||
37 | Lövések | 27 |
- Kvalifikációs rájátszás
2014. február 18
16:30 |
Oroszország |
4–0 (0–0, 2–0, 2–0) |
Norvégia |
Bolshoy Ice Dome , Szocsi Látogatók száma : 11 423 |
Játék referencia | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szergej Bobrovszkij | Kapusok | Lars Haugen |
Játékvezetők: Daniel Piechaczek Kevin Pollock Vonalvezetők : Andy McElman Miroslav Valach |
|||||||||||
| ||||||||||||||
2 perc | Büntetések | 6 perc | ||||||||||||
31 | Lövések | 22 |
- Negyeddöntők
2014. február 19
16:30 |
Finnország |
3–1 (2–1, 1–0, 0–0) |
Oroszország |
Bolshoy Ice Dome , Szocsi Látogatók száma : 11 654 |
Játék referencia | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tuukka Rask | Kapusok |
Semyon Varlamov (26:42), Szergej Bobrovsky (26:42) |
Játékvezetők: Kelly Sutherland Marcus Vinnerborg Vonalvezetők : Greg Devorski Jesse Wilmot |
|||||||||||
| ||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 8 perc | ||||||||||||
22 | Lövések | 38 |
Női torna
2017. december 12 -én hat orosz játékost kizártak doppingvétség miatt, és a csapat összes eredményét megsemmisítették. Tatiana Burina és Anna Shukina szintén kizárásra került tíz nappal később.
- Névjegyzék
Az alábbiakban az orosz névsor szerepel a 2014 -es téli olimpia női jégkorong -tornáján.
Vezetőedző : Mihail Csekanov Asszisztens: Jurij Novikov
Nem. | Pozíció. | Név | Magasság | Súly | Születési dátum | Születési hely | 2013–14 -es csapat |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | G | Anna Prugova | 175 cm (5 láb 9 hüvelyk) | 62 kg (137 font) | 1993. november 20 | Habarovszk | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
2 | D | Angelina Goncharenko | 177 cm (5 láb 10 hüvelyk) | 71 kg (157 font) | 1994. május 23 | Moszkva | Agidel Ufa ( RWHL ) |
4 | D | Alena Khomich | 168 cm (5 láb 6 hüvelyk) | 53 kg (117 font) | 1981. február 26 | Pervouralsk , Szovjetunió | Agidel Ufa ( RWHL ) |
8 | F | Iya Gavrilova | 170 cm (5 láb 7 hüvelyk) | 63 kg (139 font) | 1987. szeptember 3 | Krasznojarszk , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
9 | F | Alexandra Vafina | 165 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 58 kg (128 font) | 1990. július 28 | Almati, Kazah Szovjetunió , Szovjetunió | Fakel Cseljabinszk ( RWHL ) |
17 | F | Jekatyerina Szmolenceva | 176 cm (5 láb 9 hüvelyk) | 64 kg (141 font) | 1981. szeptember 15 | Pervouralsk | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
18 | F | Olga Sosina | 163 cm (5 láb 4 hüvelyk) | 77 kg (170 font) | 1992. július 27 | Almetyevsk | SKIF Nyizsnyij Novgorod ( RWHL ) |
20 | G | Julia Leskina | 178 cm (5 láb 10 hüvelyk) | 76 kg (168 font) | 1991. február 9 | Pervouralsk , Szovjetunió | Spartak-Merkuri Jekatyerinburg ( RWHL ) |
21 | D | Anna Shukina | 171 cm (5 láb 7 hüvelyk) | 76 kg (168 font) | 1987. november 5 | Balakirevo , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
23 | F | Tatiana Burina | 163 cm (5 láb 4 hüvelyk) | 68 kg (150 font) | 1980. március 20 | Novoszibirszk , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
25 | F | Jekatyerina Lebedeva | 165 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 69 kg (152 font) | 1989. szeptember 14 | Szverdlovszk , Szovjetunió | Fakel Cseljabinszk ( RWHL ) |
29 | F | Anna Shokhina | 163 cm (5 láb 4 hüvelyk) | 60 kg (132 font) | 1997. június 23 | Novoszinkovo | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
34 | D | Svetlana Tkacheva | 170 cm (5 láb 7 hüvelyk) | 60 kg (132 font) | 1984. november 3 | Moszkva , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
44 | D | Alexandra Kapustina | 166 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 74 kg (163 font) | 1984. április 7 | Pervouralsk , Szovjetunió | SKIF Nyizsnyij Novgorod ( RWHL ) |
55 | F | Galina Skiba | 164 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 66 kg (146 font) | 1984. május 9 | Harkiv, Ukrán Szovjetunió , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
70 | D | Anna Shibanova | 164 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 62 kg (137 font) | 1994. november 10 | Omszk | Agidel Ufa ( RWHL ) |
72 | F | Jekatyerina Pashkevich | 174 cm (5 láb 9 hüvelyk) | 74 kg (163 font) | 1972. december 19 | Moszkva , Szovjetunió | Agidel Ufa ( RWHL ) |
77 | D | Inna Dyubanok | 170 cm (5 láb 7 hüvelyk) | 74 kg (163 font) | 1990. február 20 | Mozhaysk , Szovjetunió | Agidel Ufa ( RWHL ) |
88 | F | Jekatyerina Smolina | 164 cm (5 láb 5 hüvelyk) | 54 kg (119 font) | 1988. október 8 | Ust-Kamenogorsk, Kazah Szovjetunió , Szovjetunió | Tornado Moszkvai régió ( RWHL ) |
95 | F | Jelena Dergachyova | 159 cm (5 láb 3 hüvelyk) | 57 kg (126 font) | 1995. november 8 | Moszkva | Agidel Ufa ( RWHL ) |
97 | G | Anna Vinogradova | 167 cm (5 láb 6 hüvelyk) | 69 kg (152 font) | 1991. április 6 | Cseljabinszk , Szovjetunió | Fakel Cseljabinszk ( RWHL ) |
- Csoportos szakasz
Háziorvos | W | OTW | OTL | L | GF | GA | GD | Pts | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 | 9 |
Svédország | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
Németország | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 5 | 8 | −3 | 3 |
Japán | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 7 | −6 | 0 |
2014. február 9
17:00 |
Oroszország |
4–1 (0–0, 0–1, 4–0) |
Németország |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 5 048 |
Játék referencia | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Julia Leskina | Kapusok | Viona Harrer |
Játékvezető: Anna Eskola Vonalvezetők: Laura Johnson Ilona Novotná |
||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 perc | Büntetések | 8 perc | |||||||||||||||
37 | Lövések | 15 |
2014. február 11
19:00 |
Oroszország |
2–1 (1–0, 0–0, 1–1) |
Japán |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 4 897 |
Játék referencia | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anna Prugova | Kapusok | Nana Fujimoto |
Játékvezető: Nicole Hertrich Vonalvezetők : Denise Caughey Alicia Hanrahan |
||||||||
| |||||||||||
6 perc | Büntetések | 6 perc | |||||||||
38 | Lövések | 22 |
2014. február 13
21:00 |
Svédország |
1–3 (0–1, 1–1, 0–1) |
Oroszország |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 5 092 |
Játék referencia | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Valentina Wallner | Kapusok | Anna Prugova |
Játékvezető: Joy Tottman Vonalvezetők : Stephanie Gagnon Alicia Hanrahan |
|||||||||||
| ||||||||||||||
14 perc | Büntetések | 4 perc | ||||||||||||
16 | Lövések | 31 |
- Negyeddöntők
2014. február 15
16:30 |
Svájc |
2–0 (1–0, 0–0, 1–0) |
Oroszország |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 4 962 |
Játék referencia | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Florence Schelling | Kapusok | Anna Prugova |
Játékvezető: Joy Tottman Vonalvezetők : Therese Bjorkman Denise Caughey |
|||||
| ||||||||
8 perc | Büntetések | 2 perc | ||||||
27 | Lövések | 41 |
- Az elődöntő az 5-8
2014. február 16
21:00 |
Oroszország |
6–3 (1–0, 3–2, 2–1) |
Japán |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 4 793 |
Játék referencia | |||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anna Prugova Julia Leskina |
Kapusok | Nana Fujimoto |
Játékvezető: Anna Eskola Vonalvezetők: Charlotte Girard Ilona Novotná |
||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||
6 perc | Büntetések | 10 perc | |||||||||||||||||||||||||||
32 | Lövések | 27 |
- Játék az ötödik helyért
2014. február 18
16:30 |
Finnország |
4–0 (2–0, 0–0, 2–0) |
Oroszország |
Shayba Aréna , Szocsi Nézőszám: 4 112 |
Játék referencia | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Noora Räty | Kapusok | Anna Prugova |
Játékvezető: Erin Blair Vonalvezetők: Stephanie Gagnon Laura Johnson |
|||||||||||
| ||||||||||||||
14 perc | Büntetések | 12 perc | ||||||||||||
29 | Lövések | 19 |
Szánkó
Oroszország befogadó nemzetként automatikus helyezéseket szerzett, és legfeljebb 10 helyezést ért el (7 férfi, 3 nő és egy váltócsapat).
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Fuss 4 | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Albert Demchenko | Egyedülállók | 52.170 | 1 | 52,273 | 2 | 51,707 | 2 | 51,852 | 2 | 3: 28,002 | |
Szemjon Pavlichenko | Egyedülállók | 52,660 | 6 | 52,593 | 10 | 51,928 | 4 | 52.255 | 14 | 3: 29.355 | 5 |
Alexander Peretyagin | Egyedülállók | 52,675 | 7 | 52,590 | 9 | 52,069 | 6 | 52.161 | 7 | 3: 29.495 | 7 |
Alexander Denisyev Vladislav Antonov |
Dupla | 49,936 | 6 | 50,013 | 7 | N/A | 1: 39.949 | 5 | |||
Vlagyimir Makhnutin Vlagyiszlav Juzsakov |
50,068 | 9 | 50,269 | 10 | N/A | 1: 40,337 | 9 |
- Nők
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Fuss 4 | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Jekatyerina Baturina | Egyedülállók | 51,263 | 21 | 50,457 | 8 | 50,629 | 10 | 50,382 | 4 | 3: 22.731 | 11 |
Tatiana Ivanova | Egyedülállók | 50,457 | 4 | 50,492 | 10 | 50,450 | 6 | 50,607 | 9 | 3: 22,006 | 7 |
Natalia Khoreva | Egyedülállók | 50.500 | 8 | 50,348 | 4 | 50,599 | 9 | 50,620 | 11 | 3: 22,067 | 8 |
- Vegyes csapat váltó
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Teljes | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Vladislav Antonov Albert Demchenko Alexander Denisyev Tatiana Ivanova |
Csapatváltó | 54,429 | 3 | 56.245 | 2 | 56,475 | 3 | 2: 46.679 |
Északi összetett
Sportoló | Esemény | Síugrás | Sífutás | Teljes | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pontok | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Jevgenyij Klimov | Normál hegy/10 km | 99,0 | 124,7 | 3 | 28: 04,0 | 45 | 28: 21,0 | 45 |
Ivan Panin | Nagy domb/10 km | 114.5 | 89,5 | 43 | 24: 45.8 | 42 | 27: 23.8 | 43 |
Evgeny Klimov Niyaz Nabeev Ivan Panin Ernest Yahin |
Csapat nagy domb/4 × 5 km | 486,5 | 426,2 | 7 | 51: 35.8 | 9 | 52: 49.8 | 9 |
Rövidpályás gyorskorcsolya
Oroszország házigazdaként maximum 5 férfit és 5 nőt kapott a versenyre. 2014. február 10 -én Viktor Ahn bronzérmet szerzett az 1500 m rövidpályás gyorskorcsolya versenyen. Megnyerte az első rövidpályás gyorskorcsolya -érmet, amelyet Oroszország szerzett, miközben Oroszországként versenyzett. 2014. február 15-én Ahn megnyerte az első orosz aranyérmet rövidpályán az 1000 m-es versenyen, ezzel vezette az első orosz 1-2 finisst rövidpályán, Vlagyimir Grigorev ezüstöt szerzett. Grigorev 31 éves és 191 napos korában a legidősebb férfi lett, aki rövid pályás olimpiai érmet szerzett ezzel az ezüsttel. 2014. február 21 -én megnyerte az aranyat 5000 m -es váltóban, ezzel megdöntve a legrégebbi rövidpályás férfi sportolói rekordot mind az érmek, mind az aranyérem tekintetében.
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Hőség | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Viktor Ahn | 500 m | 41,450 | 1 K | 41,257 | 1 K | 41,063 | 1 K | 41.312 | |
1000 m | 1: 25.834 | 1 K | 1: 25.666 | 1 K | 1: 24,102 | 1 FA | 1: 25.325 | ||
1500 m | 2: 20,865 | 1 K | N/A | 2: 16.000 | 2 Q | 2: 15,062 | |||
Elistratov sperma | 500 m | 41,355 | 2 Q | TOLL | 4 | Nem előre | 15 | ||
1000 m | 1: 26,121 | 2 Q | 1: 24,239 | 2 Q | 1: 24,275 | 3 FB | 1: 29.429 | 6 | |
1500 m | 2: 16.904 | 2 Q | N/A | 2: 14.783 | 4 FB | 2: 24.352 | 11 | ||
Vlagyimir Grigorev | 500 m | 41,883 | 2 Q | TOLL | 4 | Nem előre | 16 | ||
1000 m | 1: 26.422 | 1 K | 1: 24,868 | 2 Q | 1: 25.346 | 1 FA | 1: 25.399 | ||
Viktor Ahn Semen Elistratov Vladimir Grigorev Ruslan Zakharov |
5000 m váltó | N/A | 6: 44.331 | 1 FA | 6: 42.100 VAGY |
- Nők
Sportoló | Esemény | Hőség | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Olga Beljakova | 1000 m | 1: 32,034 | 3 | Nem előre | 20 | ||||
1500 m | 2: 29.880 | 2 Q | N/A | 2: 20,391 | 5 | Nem előre | 14 | ||
Tatiana Borodulina | 500 m | DSQ | Nem előre | 32 | |||||
1000 m | 1: 31.559 | 3 | Nem előre | 19 | |||||
1500 m | DNF | N/A | Nem előre | 35 | |||||
Szófia Prosvirnova | 500 m | 44,94 | 2 Q | 43,862 | 4 | Nem előre | 15 | ||
1000 m | 1: 36.521 | 3 | Nem előre | 24 | |||||
Valeriya Reznik | 500 m | 45,349 | 3 | Nem előre | 23 | ||||
1500 m | TOLL | N/A | Nem előre | 36 | |||||
Olga Belyakova Tatiana Borodulina Sofia Prosvirnova Valeriya Reznik |
3000 m váltó | N/A | 4: 13.938 | 3 FB | 4: 14.862 | 4 |
Szakképesítési jelmagyarázat: ADV - Haladó, mivel akadályozza egy másik korcsolyázó; FA - Érmet szerezni; FB - Vigasztaló fordulóra jogosult
Csontváz
Oroszország maximum 6 sportolót (3 férfi és 3 nő) kvalifikált.
Sportoló | Esemény | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Futtassa 3 | Fuss 4 | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Szergej Csudinov | Férfiak | 56,98 | 5 | 57,04 | 11 | 56,86 | 6 | 56,71 | 6 | 3: 47,59 | 5 |
Nyikita Tregubov | Férfiak | 57,44 | 13 | 56,96 | 7 | 56,57 | 3 | 56,65 | 3 | 3: 47,62 | 6 |
Aleksandr Tretyakov | Férfiak | 55,95 | 1 | 56.04 | 1 | 56.28 | 2 | 56.02 | 1 | 3: 44.29 | |
Elena Nikitina | Női | 58,48 | 2 | 58,96 | 5 | 58,33 | 6 | 58,53 | 12 | 3: 54.30 | |
Maria Orlova | 58,97 | 5 | 59,02 | 6 | 58.30 | 5 | 58,43 | 8 | 3: 54,72 | 6 | |
Olga Potylitsina | 59,00 | 6 | 58,75 | 3 | 58.13 | 2 | 58,52 | 11 | 3: 54,40 | 5 |
Síugrás
Oroszország összesen hat sportolót minősített (öt férfi és egy nő)
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Képesítés | Első kör | Végső | Teljes | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pontok | Rang | Távolság | Pontok | Rang | Távolság | Pontok | Rang | Pontok | Rang | ||
Ilmir Hazetdinov | Normál domb | 96,0 | 113.7 | 18 Q | 94,0 | 114.8 | 35 | Nem előre | ||||
Nagy domb | 114.5 | 93.8 | 32 Q | 124,5 | 111.3 | 30 Q | 125,0 | 109,5 | 29 | 220,8 | 29 | |
Denis Kornilov | Normál domb | 92,0 | 109,6 | 25 Q | 89,0 | 103.2 | 48 | Nem előre | ||||
Nagy domb | 121,5 | 104,0 | 23 K | 125,0 | 109,7 | 31 | Nem előre | |||||
Mihail Maksimochkin | Normál domb | 91,0 | 107.2 | 29 K | 104,0 | 129,6 | 10 Q | 90,5 | 98,3 | 31 | 227,9 | 30 |
Alexey Romashov | Normál domb | 90,5 | 102,6 | 39 K | 92,0 | 109,0 | 43 | Nem előre | ||||
Nagy domb | 119,0 | 91,8 | 34 K | 120,0 | 93.6 | 46 | Nem előre | |||||
Dimitrij Vasziljev | Nagy domb | 119,0 | 102,8 | 26 K | 130,5 | 116.8 | 25 Q | 144,5 | 118.2 | 23 | 235,0 | 26 |
Ilmir Hazetdinov Denis Kornilov Alexey Romashov Dimitry Vassiliev |
Csapat nagy domb | N/A | 487,5 | 422.3 | 9 | Nem előre |
- Nők
Sportoló | Esemény | Első kör | Végső | Teljes | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Távolság | Pontok | Rang | Távolság | Pontok | Rang | Pontok | Rang | ||
Irina Avvakumova | Normál domb | 98,5 | 114.4 | 16 K | 94,5 | 107,8 | 19 | 222.2 | 16 |
Snowboardozás
Oroszország összesen 15 sportolót (11 férfit és 4 nőt) kvalifikált. Vic Wild két aranyérmet nyert, ez volt az első aranyérme Oroszország számára a snowboardban. Alena Zavarzina bronzérmet szerzett óriási párhuzamos műlesiklásban.
- alpesi
- Férfiak
Sportoló | Esemény | Képesítés | 16. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Rang | ||
Sztanyiszlav Detkov | Óriás szlalom | DSQ | Nem előre | |||||
Szlalom | DSQ | Nem előre | ||||||
Valerij Kolegov | Óriás szlalom | 1: 40.69 | 19 | Nem előre | ||||
Szlalom | DSQ | Nem előre | ||||||
Andrey Sobolev | Óriás szlalom | 1: 35.62 | 1 K |
Prommegger ( AUT ) L +1,61 |
Nem előre | |||
Szlalom | 1: 02,70 | 27 | Nem előre | |||||
Vic Wild | Óriás szlalom | 1: 35.88 | 2 Q |
Dufour ( FRA ) Ny – 5,65 |
S Schoch ( SUI ) W –4.19 |
Bussler ( GER ) W –2,61 |
Galmarini ( SUI ) Ny –2,14 |
|
Szlalom | 57,96 | 1 K |
Lambert ( CAN ) W –1,78 |
Fischnaller ( ITA ) W –0,52 |
Karl ( AUT ) W –0,04 |
Kosir ( SLO ) W -0.11 |
- Nők
Sportoló | Esemény | Képesítés | 16. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Rang | ||
Jekatyerina Iljuhina | Óriás szlalom | 1: 49,02 | 9 K |
Calvé ( CAN ) L +0,03 |
Nem előre | |||
Szlalom | 1: 06,73 | 29 | Nem előre | |||||
Jekatyerina Tudegesheva | Óriás szlalom | 1: 51.77 | 15 K |
Kummer ( SUI ) L +0,76 |
Nem előre | |||
Szlalom | 1: 05,54 | 16 K |
Kreiner ( AUT ) L +6,04 |
Nem előre | ||||
Natalia Soboleva | Óriás szlalom | DSQ | Nem előre | |||||
Szlalom | 1: 05,48 | 15 K |
Ledecká ( CZE ) L +0,18 |
Nem előre | ||||
Alena Zavarzina | Óriás szlalom | 1: 47,65 | 6 Q |
Jörg ( GER ) W −13,53 |
Lavigne ( FRA ) Ny – 7,27 |
Kummer ( SUI ) L DSQ |
Meschik ( AUT ) W –0,82 |
|
Szlalom | 1: 05,32 | 12 Q |
Dujmovits ( AUT ) L +0,24 |
Nem előre |
- Szabad stílus
Sportoló | Esemény | Képesítés | Elődöntő | Végső | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | Futtassa 1 | Futtatás 2 | Legjobb | Rang | ||
Nyikita Avtanejev | Férfi félcső | 34.50 | 63,75 | 63,75 | 13 | Nem előre | |||||||
Pavel Kharitonov | 58,75 | 54,50 | 58,75 | 15 | Nem előre | ||||||||
Szergej Tarasov | 23.00 | 39,50 | 39,50 | 18 | Nem előre | ||||||||
Alekszej Szobolev | Férfi slopestyle | 63,00 | 28,50 | 63,00 | 10 QS | 20.00 | 57,50 | 57,50 | 12 | Nem előre |
Kvalifikációs jelmagyarázat: QF - kvalifikáció közvetlenül a döntőbe; QS - kvalifikáció az elődöntőbe
- Snowboard kereszt
Sportoló | Esemény | Vetés | 16. forduló | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Pozíció | Pozíció | Pozíció | Pozíció | Rang | ||
Andrey Boldykov | Férfi snowboard kereszt | TUD | 5 | Nem előre | = 33 | |||
Anton Koprivitsa | TUD | 5 | Nem előre | = 33 | ||||
Nikolay Olyunin | TUD | 1 K | 1 K | 1 FA | 2 |
Kvalifikációs jelmagyarázat: FA - kvalifikáció az éremkörhöz; FB - Vigasztaló fordulóra jogosult
Gyorskorcsolya
Az ISU gyorskorcsolya -világbajnokság 2013–2014 -es őszi világbajnokságának eredményei alapján Oroszország a következő rajtkvótákat szerezte meg:
- Férfiak
Sportoló | Esemény | 1. futam | 2. futam | Végső | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Igor Bogolyubskiy | 1000 m | N/A | 1: 12.85 | 39 | |||
Artyom Kuznetsov | 500 m | 35,51 | 28 | 35.14 | 10 | 70,66 | 19 |
Denis Koval | 500 m | 35,19 | 14 | 35,24 | 15 | 70,44 | 13 |
Dmitrij Lobkov | 500 m | 35.5 | 27 | 35,36 | 18 | 70,88 | 23 |
1000 m | N/A | 1: 10,65 | 27 | ||||
Aleksandr Rumyantsev | 5000 m | N/A | 6: 24.93 | 11 | |||
Jevgenyij Serjajev | 10000 m | N/A | 13: 28.61 | 9 | |||
Ivan Skobrev | 1500 m | N/A | 1: 47,62 | 18 | |||
5000 m | N/A | 6: 19.83 | 7 | ||||
Aleksey Suvorov | 1500 m | N/A | 1: 48.11 | 25 | |||
Aleksey Yesin | 500 m | 35.09 | 10 | 35,41 | 19 | 70.5 | 16 |
1000 m | N/A | 1: 09,93 | 18 | ||||
1500 m | N/A | 1: 48.10 | 24 | ||||
Denis Yuskov | 1000 m | N/A | 1: 09.81 | 17 | |||
1500 m | N/A | 1: 45.37 | 4 | ||||
5000 m | N/A | 6: 19.51 | 6 |
- Nők
Sportoló | Esemény | 1. futam | 2. futam | Végső | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Rang | Idő | Rang | Idő | Rang | ||
Anna Csernova | 5000 m | N/A | 7: 08,71 | 9 | |||
Olga Fatkulina | 500 m | 37,57 | 2 | 37,49 | 2 | 75,06 | |
1000 m | N/A | 1: 15.08 | 4 | ||||
1500 m | N/A | 1: 57,88 | 9 | ||||
Angelina Golikova | 500 m | 38,82 | 18 | 38,85 | 22 | 77,68 | 18 |
Olga Graf | 3000 m | N/A | 4: 03,47 | ||||
5000 m | N/A | 6: 55.77 | 4 | ||||
Jekatyerina Lobiseva | 500 m | 39,202 | 25 | 39.04 | 24 | 78,24 | 25 |
1000 m | N/A | 1: 17.31 | 20 | ||||
1500 m | N/A | 1: 57,70 | 8 | ||||
Jekatyerina Malysheva | 500 m | 38,78 | 16 | 38,76 | 18 | 77,55 | 17 |
Julija Skokova | 1000 m | N/A | 1: 17.02 | 16 | |||
1500 m | N/A | 1: 56,45 | 5 | ||||
3000 m | N/A | 4: 09,35 | 8 | ||||
Jekatyerina Shikhova | 1000 m | N/A | 1: 17,01 | 15 | |||
1500 m | N/A | 1: 58,09 | 10 | ||||
3000 m | N/A | 4: 14.97 | 20 |
- Csapat üldözése
Sportoló | Esemény | Negyeddöntő | Elődöntő | Végső | |
---|---|---|---|---|---|
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Ellenzéki idő |
Rang | ||
Aleksandr Rumyantsev Ivan Skobrev Aleksey Yesin Denis Yuskov |
Férfi csapat üldözés |
Dél -Korea (KOR) L 3: 44.22 |
Nem előre |
C döntő Norvégia (NOR) L 3: 49.85 |
6 |
Olga Graf Jekatyerina Lobiseva Yuliya Skokova Jekatyerina Shikhova |
Női csapat üldözés |
Kanada (CAN) W 3: 01.53 |
Lengyelország (POL) L 3: 02.09 |
B döntő, Japán (JPN) W 2: 59.73 |
^a Oroszország megszerezte a gyorskorcsolyázásra vonatkozó maximális kvótákat (tíz nő és tíz férfi), de csak nyolc nő versenyzett. Viktoriya Filyushkinaa hölgyek 3000 méteres, aLada Zadonskayapedig a női 5000 méteres tartalék volt. Mindkét nő kvalifikálta magát, és bekerült az orosz gyorskorcsolya -keretbe, de nem indulhatott a versenyre.
Doppingbotrány az olimpia után
2014 decemberében az ARD német közműsorszolgáltató dokumentumfilmet sugárzott, amely széles körű vádakat fogalmazott meg arról, hogy Oroszország államilag szervezett doppingprogramot szervezett, amely sportolókat teljesítményfokozó szerekkel látta el . 2015 novemberében az IAAF ideiglenesen felfüggesztette Oroszország atlétikai csapatát .
2016 májusában a The New York Times közzétette az orosz doppingellenes laboratórium korábbi igazgatójának, Grigorij Rodcsenkovnak az állításait , miszerint a korrupt doppingellenes tisztviselők, az FSZB titkosszolgálati ügynökei és az engedelmes orosz sportolók összeesküvése tiltott anyagokat használt fel tisztességtelen előnyök megszerzése érdekében. a Játékok alatt. Rodcsenkov kijelentette, hogy az FSZB több mint 100 vizeletmintával manipulálta a leplezés részeként , és hogy a Szocsiban elért orosz érmek közül legalább tizenöt a dopping eredménye.
2016 decemberében, a szocsi olimpián az orosz doppingról szóló McLaren -jelentés közzétételét követően a Nemzetközi Olimpiai Bizottság bejelentette, hogy vizsgálatot kezdeményez 28 orosz sportoló ellen a szocsi olimpiai játékokon. A La Gazzetta dello Sport olasz lap 17 sportoló nevét közölte, közülük 15 a 28 vizsgált között. Az orosz csapattól akár 12 olimpiai érmet is megfoszthatnak.
Három művészkorcsolyázó hölgyet neveztek vizsgálat alá. Ők Adelina Sotnikova , az egyes aranyérmesek, valamint a páros korcsolyázók, Tatiana Volosozhar és Ksenia Stolbova . Volosozhar és Stolbova arany- és ezüstérmet szerzett korcsolyázó párosban. Mindketten aranyérmet is szereztek a csapatversenyben, ami szintén veszélyezteti a többi nyolc csapatérmes aranyérmét.
A McLaren jelentése alapján hat síelőt függesztettek fel a versenyből: Evgeniy Belov , Alexander Legkov , Alexey Petukhov , Maxim Vylegzhanin , Yulia Ivanova és Jevgenyija Shapovalova . Legkov aranyérmet, Vylegzhanin pedig három ezüstérmet szerzett.
A Nemzetközi Biatlon Szövetség felfüggesztett két biatlonistát, akik részt vettek a szocsi meccseken: Olga Vilukhina és Yana Romanova - írja a La Gazzetta dello Sport . Vilukhina ezüstöt nyert sprintben, és mindkét nő egy váltócsapatban volt, amely ezüstérmet szerzett.
A Nemzetközi Bob- és Csontvázszövetség felfüggesztett négy csontvázcsúszkát. A csontváz csapat hat sportolója közé tartoznak: Nikita Tregubov , Alexander Tretyakov , Elena Nikitina , Maria Orlova és Olga Potylitsina . Tretjakov aranyérmet, Nikitina pedig bronzérmet szerzett.